İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta Kolçak?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Armster ile arm-rest arasındaki tek fark kol dayama kısmı.Arm-rest te kol dayama kısmı yan sanayi .Adaptör kısmı ve o metal parça aynı.

Bu ürün o ürün.Armsterin pahallı olmasını satıcı adaptör kısmını orjinal,kolçak kısmını yan sanayi satarak çözmüş :)

Aynısından sipariş ettim. Eğer montaj da bir sıkıntı yaşarsam tekrar yardım isterim.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Hayırlı olsun.Birde arkadan resim olsaymış adaptörüde görürdük. :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

hayırlı olsun, gözüme hoş gözüktü, benim sorum görünüm açısından, Armster ile arm-rest arasında fark var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Bahadir

Benim kolçak geldi ama arabayı değiştirmeyi düşündüğüm için taktırmadım. Bagajda ambalajında duruyor hala..

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Görüntü olarak bir fark yok %50 daha ucuz :)

hım tam bana göre, zaten orjinalini alabilecek durumum yok :)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

O zaman dua et istediğim tarzda bi araba alayım. Kolçak senindir :)

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

O zaman dua et istediğim tarzda bi araba alayım. Kolçak senindir :)

çok sağ olasın hayrettin abi, düşünmen yeter, karşılıksız olmamak kaydıyla kabul edebilirim, kolçak mühim değil, inşallah gönlünce bir araba bulursun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Bahadir

Ufaklaık satıldı murat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

hayırlı olsun hayrettin abi, sonun da özlemini çektiğim kolçağa kavuşa bileceğim, gönlün çok zengin, şimdiden çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

ben bu tarz kolçakların sonradan olmasını hiç beğenemiyorum. gözüme hoş gözükmüyor. o yüzden döşemecimde koltuğa monteli sadece kolum için aşağı yukarı hareket eden bir kolçak yaptırıyorum kumaş rengi koltuğun renginde sallanma ses derdi yok ve orjinal görüntüsüde güzel. maliyeti 70 tl.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

ben bu tarz kolçakların sonradan olmasını hiç beğenemiyorum. gözüme hoş gözükmüyor. o yüzden döşemecimde koltuğa monteli sadece kolum için aşağı yukarı hareket eden bir kolçak yaptırıyorum kumaş rengi koltuğun renginde sallanma ses derdi yok ve orjinal görüntüsüde güzel. maliyeti 70 tl.

Açıkçası ben sadece uzun yolda faydası olur diye almıştım fakat taktırmadan hatta amlajından bile açmadan arabamı sattım.

Ben zaten kol dayama diye değil daha çok iç haznesi için almıştım.ama kullanmak nasip olmadı...

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Koltuğa montelerden çok daha iyi ve işlevsel bence bu kolçak.Tabi ki armster ya da arm-rest olursa. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Batuhan Kılıç

kol koymalık yerden öte haznesi bakımından ben de kolçak almayı düşünüyorum da araç kullanım sırasında el frenini biraz kullanan biriyim ve bu kolçaklar el freninin üstünü tamamen kapatıyor, el frenine erişimi bu kadar kısıtlamayan modeller var mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Molla

kol koymalık yerden öte haznesi bakımından ben de kolçak almayı düşünüyorum da araç kullanım sırasında el frenini biraz kullanan biriyim ve bu kolçaklar el freninin üstünü tamamen kapatıyor, el frenine erişimi bu kadar kısıtlamayan modeller var mı?

Arkadaşım buraya yazayım diye düşündüm ancak yeni bir ürün olduğu için biraz da haber niteliğinde olacağından yeni bir konu açmaya karar verdim. Bu konu başlığında yeni bir ürün var istersen bir incele. Ben de almayı düşünüyorum.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/239101-arsmsterdan-yeni-dizayn-kolcak-versiyon-2/

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Aykut Erciyas

Jhh33.pngEl freninin ordaki konsulu çıkrdıktan sonra 3 numaralı resimde elfreninin hemen altında bir somun var.O somunu çıkartıyorsunuz ve o demir parçayı o somunun bulunduğu vidaya yerleştirip tekrar sıkacaksınız.

ben de armster marka kolçak aldım fakat aracıma bir türlü takamadım.

3 numaralı resimdeki somunu bulamadım ya bir türlü :)

yardımcı olacak var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

A daki vidayı çıkartıyorsunuz sonra arka koltuk tarafından b konsolunu biraz sağa doğru esnetiyorsunuz ve C vidasını görüyorsunuz :) Bulamazsanız yardımcı oluruz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ben de armster marka kolçak aldım fakat aracıma bir türlü takamadım.

3 numaralı resimdeki somunu bulamadım ya bir türlü :)

yardımcı olacak var mı acaba?

O Vida varya o vida. ALLAH belasını versin onun. 2 gün uyutmadı beni. Oysaki yeri çok kolay. Profilime girip ben konu acmıştım hangi vida olduğunun resmi var orada. Bakarsanı oraya mutlaka yardımcı olacaktır.

Engin abi bu konuda bana çok yardımcı olmuştu. Şayet bulamazsanız her türlü yardıma hazırız. :)

Link: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/236301-armster-kol-dayama-aklima-yatmayan-bir-konu-var2004-fiesta/?p=1683704

A daki vidayı çıkartıyorsunuz sonra arka koltuk tarafından b konsolunu biraz sağa doğru esnetiyorsunuz ve C vidasını görüyorsunuz :) Bulamazsanız yardımcı oluruz ;)

Ona ne şüphe abi :flowers: tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

sormayın ya bugün o somunu bulacağım diye iftarımı geç yaptım ama yine de bulamadım :)

Tolgahan Bey'in vermiş olduğu link işime yaradı gibi, bakalım yarın müsait olursam tekrar deneyeceğim inşallah el freni elimde kalmaz:P

Yorum bağlantısı

sormayın ya bugün o somunu bulacağım diye iftarımı geç yaptım ama yine de bulamadım :)

Tolgahan Bey'in vermiş olduğu link işime yaradı gibi, bakalım yarın müsait olursam tekrar deneyeceğim inşallah el freni elimde kalmaz:P

El freni ile ısınız yok, korkmayın birşey olmaz. Şayet bulamazsanız Ankaradasiniz zaten hallederiz ;)
Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

El freni ile ısınız yok, korkmayın birşey olmaz. Şayet bulamazsanız Ankaradasiniz zaten hallederiz ;)

açıkçası bu işlerden pek anlamam el frenine bir şey yapacağım diye çekinmiştim:)

yapamazsam sizlere tekrar danışırım zaten, başınızı ağrıtırım :tongue:

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

Tolgahan ve Engin Bey'e teşekkür ederim öncelikle. Çok şükür kolçak işini hallettim bugün ama epey uğraştırdı :)

resimler olmasa imkanı yok o somunu bulamazdım. sökmesi biraz zorladı ama iş inada binmişti artık.

üzerimden büyük bir yük kalktı ohh be... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tolgahan ve Engin Bey'e teşekkür ederim öncelikle. Çok şükür kolçak işini hallettim bugün ama epey uğraştırdı :)

resimler olmasa imkanı yok o somunu bulamazdım. sökmesi biraz zorladı ama iş inada binmişti artık.

üzerimden büyük bir yük kalktı ohh be... :biggrin:

Keyifle kullanın. Adamlar güzel birsey akıl etmiş ama bulması çok zor :)

Yorum bağlantısı
Aykut Erciyas

Keyifle kullanın. Adamlar güzel birsey akıl etmiş ama bulması çok zor :)

evin yakınında bir aksesuarcı var oraya götürüyüm de usta baksın dedim başta, demez olaydım :)

adam bana adaptörü göstererek bu parça fazla abi dedi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...