İçeriğe Yönlendir

İzlediğimiz Filmler ,Yorumlarımız

Ahmet Özdemir

Recommended Posts

İsmail Avcı
En iyi 20 listesi bekliyoruz o zaman
Simdi hepsini bastan izletmeyelim[emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Monty Python and the Holy Grail
(Monty Python Ve Kutsal Kase)

Yuvarlak masa şövalyelerinin kutsal kaseyi arayışını konu alan İngiliz komedisi. :) 

MV5BMjQzOTMzODEzNV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTYz

Yorum bağlantısı
Rıza Burak

Ben de tavsiye ederim.
Valla bu benim de son senelerde izlediğim en iyi filmlerden biriydi.

Ayla güzeldi ya. Çok iyi olmuş. Tavsiye ediyorum. Bilhassa ailecek izlenmesini tavsiye ediyorum. Ha diyeceksin ki niye :) ailecek izleyecek daha gidelim bir film bulabileceğinizi sanmıyorum [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Mutlaka izleyin.

Reng-i Hoda (Allah'ın Boyası-Bakara/138)(Cennet'in Rengi)
İran'lı yönetmen Majid Majidi'nin 1999 yapımı filmi.
Filmin başında "Ey Gören fakat Görünmeyen! Yalnız seni ister, yalnız seni zikrederim" cümlelerini duyduğumda bu filmde bi tuhaflık olduğunu hissetmiştim :) 

the-colour-of-paradise.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Şimdiye kadar izlediğim en iyi aksiyon serisi diyebilirim kendi açımdan. Bilimkurgu+aksiyon sevmiyorum o yüzden sadece aksiyon olarak

geçmişi olmayan adam 2002

meduasa darbesi 2004

son ultimatom 2007

Bourne’un mirası 2012 (çok tutmadım bunu Matt damon yoktu)

Jason bourne 2016

Kaç sefer izlediğimi bile hatırlamıyorum😃

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selçuk Keleş

Yönetmen F. Gary Gray

Friday

baya eğlenceli

big_4240-friday-1995.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
On Wed Aug 22 2018 at 04:20, Alpay Sumer yazdı:

Her cocuk ozeldir..

Bajrangi bhaijaan...

İki filmi de izlerken dağıldım resmen 😭

Her çocuk özeldir 'de kaç mendil gitti 😊

On Sat Dec 30 2017 at 19:22, İbrahim Arslan yazdı:

Contratiempo.

Gerilim/polisiye sevenlere tavsiye ederim.İspanyol sineması.

http://www.imdb.com/title/tt4857264/

İspanyol sineması hoşuna gitti ise  "el cuerpo" yu da tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Her çocuk özeldir 'de kaç mendil gitti 😊

O apayri zaten.  Cokta kasmamak lazim. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

O apayri zaten.  Cokta kasmamak lazim. 

Dangal da gayet iyidir,  izlemediysen izle.  Ustelik gercek hayat hikayesi. 

Aamir Khan 3 farkli yaş canlandiriyor. Vucut uyumu icin epey calismisa benziyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Dangal da gayet iyidir,  izlemediysen izle.  Ustelik gercek hayat hikayesi. 

Aamir Khan 3 farkli yaş canlandiriyor. Vucut uyumu icin epey calismisa benziyor. 

Cok kez izledim. evet gayet guzel film.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Alex’in idealist bir sosyalist olan annesi uzun süren komadayken Berlin duvarı yıkılır ve Doğu Almanya değişir. Uyanan annesini tekrar şok yaşamaması için büyük heyecanlardan uzak tutmaya çalışan Alex’in biraz komik biraz duygusal hikayesi.

images?q=tbn:ANd9GcT0anb-x9Ax2ej64xFaEOI

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Salı günü DC Comics 'in aquaman'i izlemeye gittim.

Daha Önce Yeşil Fener, Wonder Woman, Batman vs Superman, Justige Leauge filmlerinden sonra bu filmi de beceremeyeceklerini tahmin ederek gittim.

Neyse ki bu sefer olmuş.

https://www.imdb.com/title/tt1477834/?ref_=nv_sr_1

Marvel cinema konusunda DC den epey önde, DC de Nolan'ın Batman serisi harici pek işe yarar bir yapım yoktu.

Bu iki evreni ve karakterleri takip edenler için Aquaman güzel olmuş.

Tavsiye ederim.

Dün akşam da Salyut-7 yi izledim.

Rusların 1985 de fırlattıkları Salyut-7 uydusunun arızalanması, ve oraya gönderilen ekibin yaşam savaşını anlatıyor.

Yaşanmış bir hikayenin Beyaz perdeye uyarlanmış hali.

Film Rusça. Türkçe dublajı henüz yok, türkçe altyazılı izlemenizi tavsiye ederim, altyazı kaçıracak kadar yoğun konuşmalar yok.

Film Beklediğimden iyi olmuş. Tavsiye ederim.

https://www.imdb.com/title/tt6537238/?ref_=nv_sr_1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Biraz gerilim ve macera. 77 yapımı. Bermuda'da tatil yapan dalışçı çiftin tesadüfen bulduğu batık gemide morfin tüpleri bulması ve işlerin daha ilginç hale gelmesi ...

MV5BZDM3NTJhMTktNjY3OC00M2Y0LWJlOTYtOGJi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Eyüp Çetin

Şiddetle tavsiye ederim. Çok güzel bir filmdi. Kore yapımları cidden çok iyi oluyor.

QPyZ2r.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Böyle bir konu varmış ben açayım diyordum gerek yok burdan devam edeyim.

The Professor and the Madman

Imdb

Spoiler diyorlar, film ile ilgili bir bilgiyi önceden verme işi imiş...

Gerek yok böyle internet terimlerine...

Filmin konusu 19 yüzyıl ortalarında İngiltere de bir üniversite de yapılacak olan bir ingilizce sözlük var, koca koca profesörler yıllarca çalışıp belli bir yere gelmişler ama tıkanmışlar ve ortaya bizim filmdeki profesör ( Mel Gibson) çıkıyor, görevi üstleniyor. Görev zor yardım alması lazım halktan, herkese ulaşabilecek bir mektup yazıyor, bu mektup daha önce savaşta suç işlemiş ve hapse tıkılmış bir doktor yüzbaşının (Sean Penn) eline geçiyor ve deli olan bu kaçık yüzbaşı başlıyor çalışmaya ve profesör adamın dehasına adeta hayran kalıyor ve olaylar gelişmeye başlıyor...Biyografi tarzı bir film.

Film güzel özellikle Sean Penn resmen döktürmüş, deli deha rolünü öyle güzel oynuyor ki sanırsın, görüntülerdeki adam rol yapmıyor da,  gerçekten contayı yakmış bir adamın videolarını izliyorsun hissi veriyor. Mel Gibson daha önceki filmlerindeki gibi değil yüz mimikleri filan idare eder tarz da.

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

X-Men: Dark Phoenix

Imdb

X-Men in 2019 yapımı filmi. Film de Phoenix diye bilinen Jean Grey in hayatı anlatılıyor, geçmiş günlerde yaşanmış sorunları olan bir kız, annesi ölmüş ve bu ölümden kendisini sorumlu tutuyor, sorumluda zaten. Ailecek bir yere gidiyorlar arabayı anne kullanıyor, yanda kocası, arkada üstün yetenekli kızımız, yalnız kız biraz aksi,  sanane niye oynuyorsun arabanın teybi ile dimi,  tamam biliyoruz özel güçlerin var ama şaka değil ki bu. Anne arkadaki kıza laf yetiştireceğim diye kaza yapıyor ve kazada baba ve bu sorunlu kız hayatta kalıyor. Aslında saçları olan  mutant ve insanların beyninde fink atabilen Charles bunu alıyor ve okula getiriyor. Sonra devam eden gelişmeler..

Filmde baş roldeki kız hariç herkes rolünü şahane yapıyor. Bütün film bu kızın etrafında kurgulanmış ve başrol verilmiş ama kızın oyunculuk yavan, daha önce bir yerden gözüm ısırıyordu bu diyerek nete girdim baktım Game Of Thrones de de Sansa karakterini oynamış, Game of Thrones in bi kaç bölümünü izlemiştim ama bu kız yoktu, sonra bunun oynadığı bölümü tespit edip bir bölüm izledim, arkadaş evet kızın oyunculuğu yavan, sanırım bu filmde başrolü kapacak kadar sağlam torpili vardı.

Dialoglarda mimikler yüz hareketleri olmaz mı hiç, izleyene oynadığı kısmın duygusunu veremiyor, bir helikopter sahnesi var helikopteri böyle uzaktan alıp atıyor yan tarafa sanırsın play station oynuyor. Kardeşim biraz daha orjinal hareketler bulamadınız mı ? Bizim kel Charles ın birinin beynine girecekken parmağını yanağına dokundurması bile bundan orjinal bir hareket  yani...

Kısaca eski X-Men lerden bir gömlek aşağıda.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ölüm ve inanç üzerine etkileyici bir başyapıt.

Yedinci Mühür ( 1957)

985a38b27544b0815d1f76a2df41de48.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

John Wick 3: Parabellum

Imdb

Seriyi komple izledim. İlkinde aile öldürülmüştü onun hırsı ile olaylara girişmişti kahramanımız, ikincisinde köpeği öldürüyorlar ve onun hesabını soruyorlar, üçüncüsünde de sistem dışına atılıyor ve sonra yeniden sisteme giriş hikayesi anlatılıyor, 4. bölümü 2021 de çıkacakmış.

Bu bölümden devam edeyim, evet.. Konu biraz karışık aslında bu adamın bağlı olduğu bir tarikat veya bir teşkilat var. Bu topluluğun kendine has kuralları var, kurallardan bir tanesi de belirli bir otel in sınırları içinde bu topluluğa üye olan birini öldüremiyorsun. Bizim adamın suçu bu otelin içinde ikinci bölümde köpeğini öldüren adamı öldürmesi, bu kısım biraz çelişik, adama dışarda istediğini yap ama otel içinde elleme orası serbest bölge (saçma). Neyse bizimki bu suçu işleyince haliyle sistem dışına atılıyor ve sistem bizim elemanın 6 saat içersin de öldürülmesi emrini veriyor. Yalnız teşkilat manyak çalışıyor, üyelerin hepsi eski model cep telefonları ile haberleşiyor ve ayağını bastığın yerden teşkilatın adamı çıkıyor.

Gelelim bizim jöne.  Adam yaşlanmış ilk filmlerdeki kadar seri değil sanki, alttan üstten ortadan ateş etmiyor pek ama genel performansı güzel. Bu bölümde co-pilot olarak Keanu Reeves'e, Halle Berry eşlik ediyor filmdeki adı Sofia, hayvansever bir profesyonel katil ablamız karakterinde, bu ablamızın da köpekleri var, filmde bir sahnede Sofia'nın  köpeğini öldürüyorlar önceki bölüme atıf olarak. Halle Berry şahane oyuncu, yalnız dişlerini nasıl öyle beyazlatmış hayran kaldım, kendisine mesaj gönderdim yöntem ile alakalı hala dönmedi bana :) 

Film ortalara doğru yürüyor götürüyor, konu bağlamında bizim adamı sistem dışına atmışlardı ya bu da gidip baş yöneticiden af dilemesi, sadakatini göstermesi gerekiyor, ilk ve ikinci filmlerden aldığım izlenimle bu baş yöneticinin sanki bir David Rockefeller gibi bir karakterin olmasını beklerdim ama çıka çıka çöl ortasında yaşayan 30 lu yaşlarda bir Bedevi  çıktı iyimi, resmen yıkıldım koltuğa...

Sonlara doğru otelin camlı bir bölümü var her yer ışıklar camlar orada en son sahne çekiliyor, bizim adamın karşısında Mark Dacascos var 90 lı yılların Amerikan Samurai, Double Dragon filmlerinden tanıdığımız kişilik,  kılıçlı bir sahne. Sahne güzel ama ortamı beğenmedim, Ledci dükkanı gibi her yer ışık cam ayna vs.

Bakalım 4. bölümde neler olacak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...