İçeriğe Yönlendir

Hız Göstergesi

Osman ÇETİN

Recommended Posts

Çağlar Bayur
32 dakika önce, Murat Aksakal yazdı:

slm arkadaşlar 96 mondeo ghia var benim aynı sorun bende de vardı en sonunda aracın altına girip hız sensorünü buldum sökmesi biraz zahmetli bir parça ama yinede sökmem gerekti hem sensörü değiştirdim hemde kablosunu ve şimdi sorunsuz bir şekilde çalışıyor 

hız telini nerden temin ettiniz?

Yorum bağlantısı
Murat Aksakal
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

hız telini nerden temin ettiniz?

netten aldım hem sensörü hemde koblosunu

artık 2elcilerde birşey bulamıyom mecburen netten sıfır alıyom hem herşeyi bulabiliyom

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Başaran

2002 focus 1,6 comfort aracımda da sürekli gösterge problemi oluyordu. Sanayideki abiler genelde lpg ye bağlıyorlardı. Ateşleme sisteminin düzgün olmadığını felan söylüyorlardı. Landi kit takılıydı. Araç hız göstergesi önce ani yükselme ardından düşme yapıyor sonra tamamen ibre sıfıra iniyor ve km sayacı ------ haline geliyordu. Sorunu başka yerde aramaya gerek yok hız sensörünü değiştirip yola devam ediyordum. Birde ne alaka ise hep yazın başıma geliyordu. Çünkü yazın klima da çalışıyordu. Elektrik sistemi ile alakalı bir sorun. Sanırım LPG nin ateşleme sistemi ile aracın ateşleme bobini arasında! bir durum. Elektrikten pek anlamadığım için yorum yapmayayım  Hazır elim değmişken forumu okuyan arkadaşların aklında bulunması için 10 sene focus 1 kullandığımda en çok karşılaştığım sorunları aşağıya yazıvereyim.

LPG'li Focus I lerde genel sorunlar bende şu şekilde idi;

1- Rölanti düzensizliği sürekli halde idi (benzinde kullanınca düzeliyor, sonra yine başlıyor).

2- Rölanti düzensizliği ayrıca boğaz kelebeği ve rölanti ventilini temizleyince düzeliyor, ancak tekrar başlıyor.

3- Ateşleme bobini yılda bir kez felan arıza yapıyor.

4- Hız sensörü de yılda bir kez felan arıza yapıyor.

Bobin ve sensörde en kaliteli markayı da kullandım, orijinali de taktırdım, yan sanayi de taktırdım sonuç aynı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 saat önce, Yakup Başaran yazdı:

1- Rölanti düzensizliği sürekli halde idi (benzinde kullanınca düzeliyor, sonra yine başlıyor).

2- Rölanti düzensizliği ayrıca boğaz kelebeği ve rölanti ventilini temizleyince düzeliyor, ancak tekrar başlıyor.

3- Ateşleme bobini yılda bir kez felan arıza yapıyor.

4- Hız sensörü de yılda bir kez felan arıza yapıyor.

Bobin ve sensörde en kaliteli markayı da kullandım, orijinali de taktırdım, yan sanayi de taktırdım sonuç aynı.

geçmiş olsun. orjinal bobin kaç TL idi? kaç km de bir kurum temizliği yaptırıyordunuz? hava filtresi ne marka kullandınız?

Yorum bağlantısı
Yakup Başaran

Fomoco, motocraft, duduco markalarını hatırlıyorum. orijinal marka ne taktılar bilmiyorum ama serviste taktırmıştım. Yaklaşık 3000 km de kelebek ve valfleri kendim temizliyordum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sedat Demircan
On 14.09.2012 at 13:55, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gösterge sökülünce ibre hatalı takılmıştır...

Seyir halinde gps cihazı ile hız kontrol edilirken ibre yerine takılmalı yada bu şekilde deneme yanılma yoluyla düzeltilmelidir..

BİZİM MK2 DE HIZ SENSÖRÜ YERİNİ BİLİYOR MUSUN ABİ BENDE DE AYNI SORUN VAR?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
33 dakika önce, Sedat Demircan yazdı:

BİZİM MK2 DE HIZ SENSÖRÜ YERİNİ BİLİYOR MUSUN ABİ BENDE DE AYNI SORUN VAR?

sedat bey forumda buyuk harf kullanmiyoruz. tesekurler.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

sedat bey forumda buyuk harf kullanmiyoruz. tesekurler.

fark etmemişim kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...