İçeriğe Yönlendir

Hız Göstergesi

Osman ÇETİN

Recommended Posts

Osman ÇETİN

bugün araç ımı kullandım kilometre göstergesi hızı göstermedi yükselmedi daha sonra aniden kendisi göstermeye başladı birkaç dakika sonra tekrar düştü 0 'a .. kilometre telinde varsa hiç göstermesi gerkmiyormu? acaba başka yerinde sorun mu var?

Yorum bağlantısı
Osman ÇETİN

Hız sensörü arızası gibi geldi bana.

pahalı mı hız sensörü? veya tamiri yapılabiliyormu

Yorum bağlantısı
Eray Eski

insallah hiz sensorundendir. kuzenimin eski araci 97 modeo ghia da km saatini degistirmistik, bu sorun oyle duzelmisti..

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci
(düzenlendi)

Bende de aynı sorun var zaman zaman hız 0 düşüyor sonra düzeliyor kabloları kontrol ettim kontak spreyi ile temizledim 1 yıldır problemim devam ediyor.Bir fırsatını bulup Ustaelleri ziyaret edemedim :) .Bendeki sorun tahminim kesin hız sensörü çünkü kilometre sayacı 0 düşünce arac düşük devirde gidiyorsam silkeleme yapıyor sanki o aralıkta ateşlemeyi ayarlıyamıyor.

tarihinde Özcan Cepheci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Unal

ben aracı ilk aldığımda da buna benzer bi problem vardı bende hız birden artıyo birden düşüyodu ve durağan haldeyken kadran tam 0 da durmuyodu 0 ın üstünde duruyodu açıp ibreye uzun uğraşlarla ayar çektim sorunum düzeldi.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Zeki Akbulut

aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bendeki problem araç hareket halindeyken önce benzin ikaz ışığı yanıyor ve sonra hız göstergesi sıfıra iniyor. Fakat şimdilik geçici bir çözüm buldum, Km gösterge sıfırlama iğnesini bastırıp sert bir şekilde bırakınca tekrar benzin ikaz ışığı yanıp söndükten sonra düzeliyor. Bu işlemi düzelmesi için bazen bir kaç sefer tekrar etmem gerekebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhammet Sarıçam

Bu soruna çözüm bulan varmı? Aynı durum benim başıma da gelmeye başladı. Seyir halindeyken km 0'a iniyor benzin ışığı yanıyor. Depoyu fullemiştim. En az 300 km yol yaptım ama halâ full gözüküyor....

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Faruk Derecik

benim 97 modeel glx aracım var ve bendede km sorunu var. ibre hiç hareket etmiyordu. göstergeyi söktüm. arka taraftaki kart üzerinde bir lehim işlemi yapılmış olduğunu gördüm. ölçü aleti ile kontrol ettim orada bağlantı kopuktu tekrar lehim yaptım ve km saati göstermeye başladı ama şimdide araç ilk çalıştıgında 20-30 km üzerinde duruyor ve hareket eder etmezde hız bir anda 80-100 km çıkıyor. muhtemelen hız sensöründede sorun var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gösterge sökülünce ibre hatalı takılmıştır...

Seyir halinde gps cihazı ile hız kontrol edilirken ibre yerine takılmalı yada bu şekilde deneme yanılma yoluyla düzeltilmelidir..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çok mühim bir sorun değil tamiri mümkün geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Çok mühim bir sorun değil tamiri mümkün geçmiş olsun.

Tamiri mümkün olmayan kalp kırıkları mıydı? :D :D

Şaka bir yana;çok şükür can sağlığı dışında her şeyin tamiri vardır.

Yorum bağlantısı
Faruk Derecik

dün aracımdaki sorunu özel bir serviste hallettiler. şu an hız göstergesi ve motor devir saati normal çalışıyor. yalnız ordaki ustaların bana söylediği göstergeyi söküp taktığım sırada beyindeki diyotlara zarar vermişim. yani kendinizce halletmeye çalıştıkça sorunlar çıkıyor. bundan sonra daha dikkatli olacagım. bu arada maliyeti 235 tl oldu. ben bayağı tutar sanmıştım ama şükür kurtardık.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Serdar Karagonlu

Uzun zamandır gösterge seyir halinde bazen 0 düşüp bazen sürati göstermeye başlıyodu km hız müşürünü söktüm ama soketi  sökmek baya ugraştırdı soketi kırıp çıkardım sonra müşürün kablolarının dışındaki plastigin döküldüğünü gördüm kabloları tek tek bantladım müşürü yerine taktım 20km kullandım şimdilik sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Münir Yiğit

bu sorunun nerede olduğunu bir tahmin edelim. Eğer hız göstergesi ani olarak sıfıra düşüp tekrar göstermeye başladığı anda yakıt gösterge ışığı yanıyorsa; ki yanıyor. Aynı zamanda hız sıfıra düştüğünde bariz bir şekilde yakıt gösterge ibresinin artı değere doğru hareket ettiği görülüyor. Buradan şüphelenilecek tek yer depo şamandıra tertibatıdır. Şamandıra üzerinde aynı zamanda yol bilgisayarına sinyal gönderen sensör ve elektronik devrelerdeki arıza bu sorunu oluşturuyor. Bir motor öğretmeni olarak hastalık bu şekilde teşhis edilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
F.Agah Özdemir

Merhabalar. Benim araçta da yaklaşık 10 gündür Hız göstergesi çalışmıyor. Otomatik vites olduğundan geçişleri hissetmeye başladım. Bu hissedilen geçişlerin gösterge ile, dolayısı ile Hız sensörü ile alakası varmıdır?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Selim Kılınç

Allah allah göğüs ve gösterge temizliği derken şimdi de hız göstergesi ve benzin ışığı hafif hafif yanıyor yavaş yavaş ışığın şiddeti yol aldıkça araç ısındıkça açılıyor sonra birden hız göstergesi birden devreye giriyor

Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

ben aracımı ilk aldığımda da hız göstergesi başı buyruk hareket ediyordu :) bi abime açtım konuyu aküyü değiştir dedi, abi aküm yeni daha ölçümünü yaptırdım sorun yok dedi usta dedim, sen değiştir dedi, sonuçta abi bi bildiği vardır dedim sıfır aku aldım o dakkadan bu zmana her şey normal yaklaşı 7 ay felan oldu... 

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Bende gösterge olayından dolayı mağdurlardan biriyim.İbre 0 a düşmüyor sürekli 20 de duruyor.Test ettiğimde ise arada 15 km hız farkı olduğunu gördüm.Sorun ne olabilir??? 70 ile giderken 90 gösteyordu radara girerim diye tedirgin oluyordum.Halbuki gerçekte hızım 55 km miş :D  :D :D  :biggrin:  

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

Bende gösterge olayından dolayı mağdurlardan biriyim.İbre 0 a düşmüyor sürekli 20 de duruyor.Test ettiğimde ise arada 15 km hız farkı olduğunu gördüm.Sorun ne olabilir??? 70 ile giderken 90 gösteyordu radara girerim diye tedirgin oluyordum.Halbuki gerçekte hızım 55 km miş :D  : :D:D  :biggrin:  

abi büyük ihtimal gösterge sökülmüş söküldüğünde de ibreyi de çıkartmışlar takarken biraz yukarda takmışlar gibi duruyor :) 

tofaşta benim de başıma geldi indiglo yaparken ibreyi az yukarda takmışım 100le giderken önceden sanki daha hızlı gibi geliyodu falan dedim kendikendime sonradan jeton düştüde söküp biraz daha aşağıya taktım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende gösterge olayından dolayı mağdurlardan biriyim.İbre 0 a düşmüyor sürekli 20 de duruyor.Test ettiğimde ise arada 15 km hız farkı olduğunu gördüm.Sorun ne olabilir??? 70 ile giderken 90 gösteyordu radara girerim diye tedirgin oluyordum.Halbuki gerçekte hızım 55 km miş :D:D :D [emoji3]

Navigasyonla karşılaştırın, aradaki fark ortalama 5-8 km üzerinde ise sökersiniz.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Murat Aksakal

slm arkadaşlar 96 mondeo ghia var benim aynı sorun bende de vardı en sonunda aracın altına girip hız sensorünü buldum sökmesi biraz zahmetli bir parça ama yinede sökmem gerekti hem sensörü değiştirdim hemde kablosunu ve şimdi sorunsuz bir şekilde çalışıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...