İçeriğe Yönlendir

Renault Twizy (Akülü)

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

esp yok sana yaramaz :)

Bunun 45 ve 75 likleri varmış... 45 liğini alırım, hız yapamaz.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bir akü ile ne kadar gidiyordur aceba

100 km..

Yani benim için en az bir hafta...

üstü kapalı elektrikli biziklet lem bu

Hah işte ben bundan istiyorum :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bunlar piyasaya çıkınca trafik düzeni yeniden elden geçmeli..Bunları araç yerine koyan olmaz.Bir abi var tanıdık adam da kocaman motosiklet var 1250 cc lik harley beni bile kimse tınlamıyor diyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

100 km..

Yani benim için en az bir hafta...

uzun yolda kesintisiz sürüşte 100 km gidiyordur; 1 haftada dur kalkla sanmıyorum 100 km gitsin!..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benim tanıdığım emmi bunun içine binip Nevşehir sokaklarında dolaşmaz :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Türkiyede aldığınız zaman ruhsatda yazacağı cümle şu ; "Kapalı Kasa Motorsiklet "

Yorum bağlantısı
Koray Şimşek

Fiyatı 6700€ 'dan başlıyordu ama asıl problem şarj noktaları. Yoksa şehiriçi için gerçekten tercih edilebilecek bir araç. Şarj süresinin bu kadar kısa olması farkı.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Aracı çok beğendim.. Şehir içi kullanım için bir tane almak isterdim...

http://www.renault.c...ages/twizy.aspx

450 kilo 100 kilosu akü

15 Kw, 54 nm tork.. 3,5 saatte şarj edilebiliyor.. 100 km menzil.

Şurada da bilgiler var. http://www.renaultel...ge.aspx?id=2020

Aynı fikirdeyim Mehmet abi, bu twizy i ilk gördüğümde bende baya bakındım çıkmışmı satılıyor mu makul olsa alırım diye... Kışın yerde kar varken yürürmü acaba camı penceresi kapanır mı onuda merak etmiyo değilim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 kişilik ancak sadece şehiriçi kullanıma uygun. Zira arka koltuktaki çok sıkışarak oturuyor.

gerçekten güzel bi araç naylon olması dışında sani çocukları na da bundan alır artık:)

bir akü ile ne kadar gidiyordur aceba

Boyu yüzünden kendime bile alabilirim :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Alphan Manas'ın girişimcisi olduğu ve sanıyorum fransada üretip avrupa ve Türkiye'yede satmayı planladığı Tilter var birde... 10 Bin euro nun birazcık altında bir fiyatla satılacağı ve 100 euro aylık pil&bakım&yol yardım kirasının olacağı öngörülüyor ama bence yinede böyle bir araç için pahalı... Çinleri çıkana kadar pahalı gider sonra maksimum 3-4 bin liradan en krallarına binilir :)

home_large.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

örneğin istanbul büyükşehir belediye başkanı olsam ilk 3-5 yıl bu araçları isparktan %90 indirimli yararlandırırım... kapladığı alan olarak 1 otomobilin parkettiği yere 3 tane bundan sığar ayrıca emisyon açısından da çevreye ülkeye faydalı araçlar bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçen hafta izlemiştim galiba Türkiye ye gelmesi için gerekli prosedürleri halletmeye çalışıyorlarmış.Ayrıca aküsü ömür boyu garantili şekilde satışa sunulacakmış araç güzel şehir içi süper olur hatta.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ablamların bankası Renault elektrikli araçlar için özel kredi kampanyası çıkarıyormuş. Satışa sunuluşu yakın herhalde.

Araç satışa hazır bunda sıkıntı yokmuş asıl sıkıntı aracı trafiğe çıkabilmekte bunun aşılması için çalışmalar varmış.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kaçamazsan??? Ben mondeo'da 3 kere kaçamadım. Sonuç ... 1 pert tipo, 1 pert linea, 1 tane de boyun hasarlı Doğan şoförü ;)

Mondeo mu halletti hepsini abi :shok:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Öyle. Üstelik de pert olan araçların ikisi de mondeo'ya yandan vurdular. Yani dayanıksız yerinden. Yoksa arkadan çarpsalar motoru kucağına alırdı şoförler.

Allah korusun abi.Mondeo sağlam araba vesselam.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben de onu diyorum. Sağlam arabaya binmek lazım. Sonuçta can taşıyoruz.

Çağlar Abi nin bir lafı var tam yazamayabilirm belki ama Ailemi forddan başka araba bindirmem diye.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hele mondeo'lar inanılmaz araçlar... Ama ayıp etmiş :) CRV'ye de bindiriyordu ya :D :D :D

Mk 2 ler 5 yıldız alamadı bir de gerçi ben o 5 yıldız hikayesine inanmıyorum emniyet kemeri uyarısı koyana şak 1 yıldız oturtuyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağlar Abi nin bir lafı var tam yazamayabilirm belki ama Ailemi forddan başka araba bindirmem diye.

başka derken, maliyetine mukayese edersek dedik :p , cibe binmek için , pasaportun yeşil olması lazım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

başka derken, maliyetine mukayese edersek dedik :p , cibe binmek için , pasaportun yeşil olması lazım

Çaktırma Abi fransız yer belki dedik yemedi :D:p

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Akü kirası vermek sıkıntı. Ama her zaman park edicek yer bulmak mükkemmel birşey olmalı. Ben de isterdim çok. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...