İçeriğe Yönlendir

Renault Twizy (Akülü)

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Tahir İlter

Yemez :D

Eh ben buraya kuzu der çatır çatır yedirirdim ama abi geyik yassahhh hemşerim :D:p

Yorum bağlantısı

Aracı çok beğendim.. Şehir içi kullanım için bir tane almak isterdim...

http://www.renault.c...ages/twizy.aspx

450 kilo 100 kilosu akü

15 Kw, 54 nm tork.. 3,5 saatte şarj edilebiliyor.. 100 km menzil.

Şurada da bilgiler var. http://www.renaultel...ge.aspx?id=2020

Başımıza taş yağıcak, Emmi bir naylın beğenmiş yok yok ben yanlış görmedim gerçekten beğenmiş. :)

Ciddi anlamda bende düşünüyorum bunlardan 10 dk şarj ile 30 km yol vs. diyor ne derece doğrudur bilmem ama güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu ne yahu, tangır tungur, deli gibi motor sesi var, viiiiiuuuuvvvv, naylondan seken bobin vınlaması sesli leğen :D

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bu tür reklamlar yıllardır hep böyle. Kapalı mekanlarda, bir sürü insan var. Hepsi mutlu ve huzurlu olarak eğleniyor, Ama trafikte, reklam materyali ile ilgili ne bir sıkışıklık, ne bir kırmızı ışık bekleme, ne bir kaza esnasındaki acil durum, nede bir gece eğlence veya maç çıkışı sonucu oluşan kaos ortamı belirtiliyor. Herkes mutlu , bütün yollar açık, mükemmel bir trafik şartları belirtiliyor.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

- En adamı babamdır hatta, keşke ben de onun gibi olabilsem.

- Evine hırsız girdi evindeki en değerli eşyası ütüsü.

- Bu yaşta hala ders çalışıyor.

- Ben küçükken aynı evdeyken de gece 4'te su içmeye kalkardım

- hala ders çalışıyor olurdu.

Murat okurken her cümlende boyut değiştiriyorum sanki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

- Fransızca düşünüp Türkçe konuşunca böyle oluyor :p

- Babamın Fransızcası anadili gibidir bu arada,

- liseyi de Fransızca bitirmiş.

- İngilizcesi de anadili gibidir

- o ODTÜ'den ötürü.

bak hala... olm yeter lan yaşlandık galiba senin kadar hızlı düşünemioz biz... :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Konu güzelmiş, Amsterdam'da bunların benzerlerini görürdüm yürür. Yolları ayrı, belirli mesafelerde kullanılıyor. Elektrikli araçlar gerçeği kaçınılmaz ama şehirçini de bunlarlarla doldurmamak lazım.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Göktürk

Bunlardan kullanan var mı? 32 bin lira felan. eyro malum düşük gidiyor. diğer araçlara göre ucuz kaldı.

Yenisi çıkacak mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yanları camlı olmayan modeli geçen yıl renofunclub getirdi yaz toplantısına. Güzel araç

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanları camlı olmayan modeli geçen yıl renofunclub getirdi yaz toplantısına. Güzel araç

Camlısı var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Camlısı var mı?

camlar 100 euroya mı ne internetten alınabiliyor. cam sorun değil. ben bir kullanmak isterim. yaktığım yakıtı düşününce aslında ayda 500 lira kurtarsam yılda 6 dan 5 yılda amorti eder elimde araç kalır.  ben de keyfimi alırım. üstelik benzin fiyatı arttıkça gülerim. aküsü kiralık değil. değiştirmeye kalksan sanırım 10 bin lira felan orijinali.

48 ay taksitle bir bankanın özel elektrik kampanyası varsa ilginç olabilir. benzin parasına bedava araç olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

camlar 100 euroya mı ne internetten alınabiliyor. cam sorun değil. ben bir kullanmak isterim. yaktığım yakıtı düşününce aslında ayda 500 lira kurtarsam yılda 6 dan 5 yılda amorti eder elimde araç kalır.  ben de keyfimi alırım. üstelik benzin fiyatı arttıkça gülerim. aküsü kiralık değil. değiştirmeye kalksan sanırım 10 bin lira felan orijinali.

48 ay taksitle bir bankanın özel elektrik kampanyası varsa ilginç olabilir. benzin parasına bedava araç olur.

Renault finans la da alınabiliyordu bunlar. Zoe'ye baktınız mı hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Zoe normal araç. normal aracım var zaten. Bu farklı ve gokart konsepti. zoe ayrıca pahalı.

ev-iş çocuğun okulu zig zag işlerinde kullanabilirim ve şehre indiğimde orijinal olur diye düşündüm.  bunu kullansam sadece işe gidiş gelişimden 500 TL kurtarırım.  48 ayda 24 bin lira bugünkü parayla.

35 bine malolsa 11 bin lira kalıyor. onu da zevkine ve 4 yıl sonraki elindeki araca sayarsın.  Kredilere baktım 24 bin lirayı 750 liraya veriyorlar. 

yani ayda 250 lira fazladan verip yeni araç alıyorum gibi oluyor. diğer aracım da km yapmamış oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

fırsat bulursam gideyim konuşayım bakalım. benim güzergahta güvenli kullanılabilir tahmin ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Isınma problem ama

farkettim. köleman kamp ısıtıcısı ile zehirleniriz artık..

pr_02_175_max.png?rev=1387137990

aslı:

Blackcat-Propane-heater.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

fırsat bulursam gideyim konuşayım bakalım. benim güzergahta güvenli kullanılabilir tahmin ederim.

Bayiye gittiginizde fiyati 42 bin tl hocam. Biz de internette fiyati 32 duyunca sasirdik. Hatta aracin basindaki bankoda da 32 bin yaziyor. Almak isterseniz fiyat 42 oluyor. Insallah bizim bayi bize yanlis bilgi vermistir de planiniz bozulmaz.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Alınacak araç değil :) yayları kesik şahin gibi süspansiyon var. Hem şehir içi arabası hem direksiyon sert. Fren pedalı çok kötü. Bozuk oyuncak gibi

AM-JKLVcUNkoliU7rt72_sd8C9HlX6ex_FnaMqWo

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Alınacak araç değil :) yayları kesik şahin gibi süspansiyon var. Hem şehir içi arabası hem direksiyon sert. Fren pedalı çok kötü. Bozuk oyuncak gibi

AM-JKLVcUNkoliU7rt72_sd8C9HlX6ex_FnaMqWo

Tek kisilikse hobilerimizi mesajla yazalım..  😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Alpay Sumer yazdı:

Tek kisilikse hobilerimizi mesajla yazalım..  😂

Cam yok cam. Opsiyonmuş. Fant…. şey, hobilerini ona göre ayarla 😀

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cam yok cam. Opsiyonmuş. Fant…. şey, hobilerini ona göre ayarla 😀

tüh. 40 km ile arkadan kopunca Seninde pisiklet hobin varmı diye soracaktım 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

tüh. 40 km ile arkadan kopunca Seninde pisiklet hobin varmı diye soracaktım 😂

Corolla hadi geniş de bunda sorulacak soru değil. Nereye kayarız naparız, sonra mesuliyet kabul etmem 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...