İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçta Muayene Geçerlilik Süresi Nedir?

Turkay Enez

Recommended Posts

Arkadaşlar yukarıda da yazmış zaten. Ben Emmi ile telefonda konuşurken sordum. Aracın teknik yeterlilik belgesine göre 3 yıl dolunca muayene gerekiyormuş artık. Yani ilk tescil tarihi veya trafiğe çıkış tarihinin önemi yok. Ben duymuştum aslında bu haberi daha önce ama anlaşılan çok daha önce başlamış bu uygulama.

Yorum bağlantısı

Arabaların muayene tarihini nerden öğreniyoruz.? Benim araba 2011 model. İlk tescil tarihi 21.01. 2011.  Muayene tarihi 20.01.2014 olması gerekmiyor mu ? 2011 model için zaten ocaktan önce olamaz.

Yorum bağlantısı

Arabaların muayene tarihini nerden öğreniyoruz. Benim araba 2011 model. İlk tescil tarihi 21.01. 2011.  Muayene tarihi 20.01.2014 olması gerekmiyor mu ? 2011 model için zaten ocaktan önce olamaz.

Necati abi, nette muayene tarihini öğrenebilecek bir yer bulamadım ben. Belki seninki de 20 ocaktan daha önce olabilir. Ruhsata bi bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Misafir

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yeni konu açmak istemedim, benim aracın ruhsatta tescil tarihi 31 Ekim 2014 gözüküyor bu tarihimi dikkate almam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama yeni konu açmak istemedim, benim aracın ruhsatta tescil tarihi 31 Ekim 2014 gözüküyor bu tarihimi dikkate almam gerekiyor?

Muayene geçerlilik tarihini dikkat alacaksın Doğuş.. 

O tarih geçerse kimseye bir şey anlatamazsın.. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Muayene geçerlilik tarihini dikkat alacaksın Doğuş.. 

O tarih geçerse kimseye bir şey anlatamazsın.. ;)

Gördüm abi şimdi süresi geçmiş yedik ayvayı  :shok: 19.09.2015 miş 

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sıfır yada 3 yaşından küçük araba alamayınca böyle sıkıntılar da olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sıfır yada 3 yaşından küçük araba alamayınca böyle sıkıntılar da olmuyor :)

Birde benim gibi sıfır ticari almazsanız eğer.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gördüm abi şimdi süresi geçmiş yedik ayvayı :shok: 19.09.2015 miş

%4 Galiba gecikme zammı ödersin, sıkıntı yok. Polis yakalarsa sana emanet eder yollar bir ay içinde yaptır der. Panik yok.. ;)
Yorum bağlantısı
Misafir

%4 Galiba gecikme zammı ödersin, sıkıntı yok. Polis yakalarsa sana emanet eder yollar bir ay içinde yaptır der. Panik yok.. ;)

Evet baktım abi 18 lira gecikme cezası var sadece  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet baktım abi 18 lira gecikme cezası var sadece  :)

Demiştim üzülmene gerek yok diye, iki paket sigara içmeyiverirsin.. :D Zaten kullanmıyorsan kardan zarar ettin.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim enistenin aracinda da trafige cikis ile muayene tarihi arasinda fark vardi alirken incelemistik. Sonrasinda bayramda trabzona giderken polie cevirmis, muayene gecmis tabi. Trafige cikisa gore 1 ayi vardi iki tarih karmasa yaratti. Ceza uzerine bir de trafikten men. Neyse bayram sonrasi yapildi islemler ama bayram yolculugu iyi birseye vesile olsa da biraz pahaliya gelmis:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizim enistenin aracinda da trafige cikis ile muayene tarihi arasinda fark vardi alirken incelemistik. Sonrasinda bayramda trabzona giderken polie cevirmis, muayene gecmis tabi. Trafige cikisa gore 1 ayi vardi iki tarih karmasa yaratti. Ceza uzerine bir de trafikten men. Neyse bayram sonrasi yapildi islemler ama bayram yolculugu iyi birseye vesile olsa da biraz pahaliya gelmis:)

Saygilarimla.

Bunun mantıklı açıklaması aslında var, araba bayide bir yıl beklese muayenede kontrol edilen hususlarla ilgili parçalarda eskime olacaktır. Üretim veya ne biliyim ülkeye giriş tarihinin baz alınması bence mantıklı Evren hocam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunun mantıklı açıklaması aslında var, araba bayide bir yıl beklese muayenede kontrol edilen hususlarla ilgili parçalarda eskime olacaktır. Üretim veya ne biliyim ülkeye giriş tarihinin baz alınması bence mantıklı Evren hocam.

beleşe özeleştirme de ayrı bir açıklama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...