İçeriğe Yönlendir

Ka - Motor Soğutma Suyu Kaçağı

Guest Fatih Acar

Recommended Posts

Mehmet Kıdıman

1 ve 4 numaralı bujilere su geliyormuş değişti buji setide dahil 650 tl ust kapak söküldü aradaki kanallı parça yenilendi su geçicek yerler tıkanmış .kapakta tıpalar vs değişti test edildi. Şuan tıkır tıkır oldu tek marşta alıyor amamasraflı oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Geçmiş olsun büyük sıkınıt atlatmışsınız umarım birdaha başınıza gelmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kıdıman

Teşekkür ederim. Umarım hiç birimizin başına gelmez.. Bu arada erman tavanı bende sökmeyi düşünüyordum geniş bir zamanda senin bayrak güncellemesini görünce cesaretlendim. Demek okadar kolay =)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Tavan çabuk çıkıyor geride çabuk takılıyor takarken araya biraz çift taraflı bant koy daha sıkı olur.Bayrağı yapalı neredeyse 6 ay olacak hiçbir sarkma olmadı.Yanlız benim el işçiliğim de iyidir. :D tam alet edevat olsun arabayı komple sökerim :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Kerim Karagün

selam herkese.benim 98 model fort ka nın antifiriz koyduktan sonra radyatörünün kenerından su sızdırıyor.bunun sorununu nasıl çözeriz fikri olan varmı.saygılar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

selam herkese.benim 98 model fort ka nın antifiriz koyduktan sonra radyatörünün kenerından su sızdırıyor.bunun sorununu nasıl çözeriz fikri olan varmı.saygılar

Radyatörü değiştirmeniz en sağlıklısı olacaktır. Sakın radyatör tıkayıcı vs koymayın motora.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Karagün

hocam cevap vermediniz.fort ka nın hararet ısı göstergesi yok biliyorsunuz bunun için ne yapılabilinir acaba çaresi varmı.saygılar

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hocam cevap vermediniz.fort ka nın hararet ısı göstergesi yok biliyorsunuz bunun için ne yapılabilinir acaba çaresi varmı.saygılar

Takılır.

Forumumuza üye Mehmet Acar'ın el emeği bir cihazı var. İnanılmaz güzel işlevli. Mutlaka kendisi ile irtibata geçin.

Üyenin linki:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/user/54216-mehmet-acar2/

Twiputer'ın facebook hesabı:

https://www.facebook.com/Twiputer-321985101157318/photos_stream

Bu da KA'dan bir görüntü:

329333_441396672549493_997573693_o.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Tarı

S.a beyler

benimde soyle bi sikintim var

araci sati aldiktan sonra yagina suyuna baktirdim

malum kis antifirizinide doldurtum

sabah bi baktimki alti göl

sonra ustaya goturdum motora giden boru catlamis dedi degistirdi suan gene antifiriz koydum gene akinti var bilgisi olan varmi tsk...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

S.a beyler

benimde soyle bi sikintim var

araci sati aldiktan sonra yagina suyuna baktirdim

malum kis antifirizinide doldurtum

sabah bi baktimki alti göl

sonra ustaya goturdum motora giden boru catlamis dedi degistirdi suan gene antifiriz koydum gene akinti var bilgisi olan varmi tsk...

Yeni akıntı nereden? BAşka boru da çatlamış olabilir ya da radyatörden kaçırıyor olabilir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yueniden kontrol edlecek. araçların yılı eskidikçe üst üste olabilir böyle arızlaar. yeni antfriz li su da zayıf yeri açmış olablir.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Timuçin Duru

Galiba benimde bütün su tesisat hortumlarını değiştirmem gerekecek bu hortumlar hangileri konu ile lgili yardım edebilirmisiniz? Sabah farkettim yerde su var park ettikten sonra bayağı akıtmış viskozitesi düşük ve çok soğuktu sudır diye düşündüm .. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nereden kaçırdığını bilmek lazım.

Motor tapaları var, emme manifoldu var, radyatör var, termostat var, kalorifer giriş hortumları var... Var da var :)

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Hafta sonu ust subap kapağının contasını değiştirdim bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum ama sol arkasından aşşağı doğru inen bir ıslaklık var orası boylu boyunca ıslak motor yagı kontrol çubuğunun alt kısımlarına doğru yoğunluk dahada artıyor.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...