İçeriğe Yönlendir

Connect Kızdırma Lambası Yakıyor

Fatih Kotuk

Recommended Posts

Fatih Kotuk
(düzenlendi)

arkadaşlar öncelikle iyi günler

benim 2004 model 90 ps ford connect aracım var .bir süredir arızalar boğuşuyorum.araç normal olarak 110 120 km/h hızla giderken birden silkeleniyor sonra kızdırma lambası yanıyor(ancak lamba yanıp sönüyoR) ve bazen hiç gaz yemeyip stop ediyor bazende ışık yanıp sönüyor ve araç normal olarak gidiyor.

1) mazot filtresi olabilir dediler değiştirdim bir süre yapmadı daha sonra tekrar başladı

2) yine yapmaya başlayınca tekrar baktırdım enjektörlerden dediler onları yaptırdım bakım ve carbon clean ancak geçenlerde yine yaptı artık yola çıkmaya çekiniyorum yine arıza ile karşılaşacağım diye ......

Acaba sizin bu konuyla alakalı düşünceleriniz ve önerileriniz var mı ???

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Başlık Yakıyo>Yakıyor, büyük harf kullanımı
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Enjektör geri dönüşlerini çıkarın araç çalışırken tıp tıp damlaması lazım akıntı daha fazla ise enjektörleri ya tamir ettirin yada değiştirin mazot filitresi orjinal olsun mazot deposunu temizlemeyi unutmayın :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Kotuk

arkadaşlar öncelikle iyi günler

arkadaşlar benim aracımın sorunu yolda giderken kızdırma lambası birden yanmaya baslıyor ve sonra yanıp sönüyor ve araba stop edıyor tekrar arabayı durdurup calıstırınca sorun ortadan kalkıyor mazot filtresi dediler değiştirdik sonra bilgisayara bağladık enjektörlerden dediler onlarıda yaptırdık temizlettik ama hala sorun devam ediyor araba iyice çekişten düştü acaba kızdırma bujilerinin arızalı olması böyle bir soruna yol açar mı ???? önerilerinizi bekliyorum ......

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

İyi bir duruma benzemiyor..Isıtma bujileri Connect te böyle bir duruma yol açmaz..Enjektörler veya pompa da sorun var gibi gözüküyor..Aynı sorun pompanın basınç müşürünün soketinden veya tesisattan bile kaynaklanabilir..Açıkçası çok basit, yada masraflı bir durum olabilir..Doğru teşhis yapmak lazım..

Yorum bağlantısı
Fatih Kotuk

yani enjektörleri kontrol ettirdik onlarda sorun çıkmadı. . . bir kaç usta ve servis gezdi araba ama hala aynı sorun devam ediyor birinci viteste araba kesiklikte yapmaya basladı gaza yükleniyorsun ilk gaz yemiyor sonra birden acılıyor bu sorunlar yuzunden uzun yola cıkmaya korkar oldum acıkcası ..... ama ne yazık kı hala bı yol almayı başaramadım bu konuda :(

Yorum bağlantısı
Engin Yüce

bak arkadaşım benım de 90 lık connect im vardı aynı arıza benımde başıma geldı senın aracında hiç bişiy yok aracının tek arızası beyınden bujılere gelen soketler oksit lenmiş yada bozulmuştur motor dan kımse anlamıyo saten bende aracı servise cektım 2 gun once.en başta dedım aracımın ya elektrık sorunu var yada beyınde var dıye ama dınleyen kım bılgısayara bagladılar enjektör dedıler temız cıktıı. en sonunda motora kafayı taktılar sokturmedım. aracının en fazla 1 saatlık işi var güzel bi elektrikçiye gıt sen en iysi

yanı sende benım gibiii sıkıntıya gırmişin 1 haftadır bu tür sorulara bakıyom bende ama tek sorun elektrık miş.şimdi aracımım hem çekiş fonksıyonu duzeldı hemde tıkır tıkır calışıyor. bizim buralarda usta yok benım bı akrabam avusturyada serviste çalışıyo o dedı arızayı

Yorum bağlantısı
Engin Yüce

eger aramasaydık emmolunu benım motoruda param parça edeceklerdı hemde hiç bişiyi yokken fatıh kardeşen iysi arıza lambalarıyla ıl gılı bı sorun oldugunda en ıy bıldıgın elektrıkçiye git sen

Yorum bağlantısı
Fatih Kotuk

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler müsait olduğumda hemen arabayı elektrikçiye cekiyorum ve baktırıyorum bu dediğiniz soketlere umarım şu sorun çözülür de kurtulurum artık . . .

Yorum bağlantısı
Engin Yüce

mutlaka öyledır başka bi arızası olacağını zannetmiyorum olamazda zaten tek sorun bu kardeş soketlerinin oksitleme yapan yerlerini temızletmeyı unutma sakın eyvallah yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Orhan GÜLER

aynı sorun bendede var bende soketlerden şüpheleniyordum oksit temizleme spreyi alınca hepsini tek tek temizliyecem bakalım birdaha aynı sorun olacakmı ilerleyen günlerde bakacağız...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Uğur Gündüz
(düzenlendi)

Aynı sorun benim aracımda oldu 2004 transit connect yüksek tavan 90 PS - kızdırma lambası yanıp sönüyordu sonra gazı kesip stop ediyordu, çok can sıkıcı bir durumdu olur olmaz yerde stop ediyordu direksiyon ve fren taş gibi oluyordu. sorun mazot pompasında çıktı 1100 tl ye hallettik...

tarihinde Uğur Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Ali Açıkgöz

Kızdırma Işığı yanıyor sonra stop ediyor Ford connet. 2005 model. Yardım edin bana

Yorum bağlantısı
Yasin Koç
(düzenlendi)

sa aynı sorun bendede vardı motorun altinda bi sensör var senteyi ayarlayan sensör onu çıkarın balata temizleyiciyle temizleyin hatta olmasa degiştirin vede bilgisayara baglatın hatayı beyinden silsinler düzelir.ben yapdım şimdi canavar gibi erzincandan istanbula gittim ta hiçbir arıza  vermedi çok şükür düzeldi 

tarihinde Yasin Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kızdırma Işığı yanıyor sonra stop ediyor Ford connet. 2005 model. Yardım edin bana

Kızdırma bujilerinizi değiştirttiniz mi?

sa aynı sorun bendede vardı motorun altinda bi sensör var senteyi ayarlayan sensör onu çıkarın balata temizleyiciyle temizleyin hatta olmasa degiştirin vede bilgisayara baglatın hatayı beyinden silsinler düzelir.ben yapdım şimdi canavar gibi erzincandan istanbula gittim ta hiçbir arıza  vermedi çok şükür düzeldi 

Sente mekanik ayarlanır. Sensör krank sensörü olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Gündüz
On 20.08.2015 at 12:11, Ali Açıkgöz yazdı:

Aynı sorun benim aracımda oldu 2004 transit connect yüksek tavan 90 PS - kızdırma lambası yanıp sönüyordu sonra gazı kesip stop ediyordu, çok can sıkıcı bir durumdu olur olmaz yerde stop ediyordu direksiyon ve fren taş gibi oluyordu. sorun mazot pompasında çıktı 1100 tl ye hallettik...

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Fatih Demir

Arkadaşlar aynı problem bende de var. Nedir çözümü bu işin? Ama benimkinin farkı şu. Araç stop ettikten sonra tekrar çalışmıyor. Şarj dinamosunda problem vardır aküyü şarj etmiyodur tam olarak diye düşündüm gittim 72A akü aldım. Ancak problem yine aynı. Vurdurunca çalışıyopr. Bi süre sonra kızdırma lambası yanıp stop ediyor. Marş a bastığımda tekrar almıyor. Motor sıcak ta olsa soğuk ta olsa çalışmıyor araç. Varmı  konu hakkında bilgisi olan. Sorun nerden kaynaklı olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 dakika önce, Mehmet Fatih Demir yazdı:

Arkadaşlar aynı problem bende de var. Nedir çözümü bu işin? Ama benimkinin farkı şu. Araç stop ettikten sonra tekrar çalışmıyor. Şarj dinamosunda problem vardır aküyü şarj etmiyodur tam olarak diye düşündüm gittim 72A akü aldım. Ancak problem yine aynı. Vurdurunca çalışıyopr. Bi süre sonra kızdırma lambası yanıp stop ediyor. Marş a bastığımda tekrar almıyor. Motor sıcak ta olsa soğuk ta olsa çalışmıyor araç. Varmı  konu hakkında bilgisi olan. Sorun nerden kaynaklı olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Sizin sorununuz enjektör de olabilir.. 

Önce kızdırma bujilerine bakın. Çünkü kızdırma bujisi sadece ilk marşta değil her zaman aktiflerdir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Demir

Mehmet Hocam merhabalar...

Enjektör diye tahmin ediyorum bende ancak, boştayken araç sorunsuz çalışıyor. Sonuçta boştayken de enjektörler iş yapıyor. 3000 devir bastım boştayken fakat bi arıza vermedi. O konuda enjektörden değildir diye tahmin ettim ve enjektör için neden kızdırma bujisinin lambası yansın ki? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...