İçeriğe Yönlendir

Motordaki Sallanmanın Sebebini Nihayet Buldular.

Mehmet Atak

Recommended Posts

Mehmet Atak

Sizin aracınızın arızası enjektör gibi...

Enjektör işemesi denen şey benzinli de oluyor mu bilmiyorum ama damlama yoluyla benzin birikiyor ve zengin karışımdan dolayı ilk çalışmada sıkıntı olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Söyler

Sorun aracın enjektöründen kaynaklanıyormuş.Tespit ettik değiştirdik.Tüm sıkıntılar bitti.170 TL maliyeti oldu.Mehmet aynen söylediğiniz gibi enjektör işemesi çıktı sorun.Yardımlarınız için tüm üyelere teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Taner durukan

Yazilimi netede attirdiniz adres ve telefon bilgilerini paylasirmisiniz

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sedat Poyraz

Arabada motorda salanmayı 4 yere sordum,hepsi enjektörler arızalı dedi.150 ile 1000 liara arası fiyat çıkardılar.En son bugün bosch car diesel servise gittim,baktılar enjektör arızalı dediler...

Fiyat olarak 170 liraya temizleriz ama sökünce belli olur belkide 1000 lirayı bulur dediler..

Tavsiye üzerine bir yer daha(pompacı denilen yer) buldum,baktılar,abi enjektörlerde sıkıntı yok,yazılımdan kaynaklanıyor,arabanın beyni bazen uzun süre kullanmayınca yada akü sökülünce ayarlarını kaybediyor dedi.

Sonuç: yarım saat falan sürdü,beyne yeni versiyon yazılım yükledi,motorda sallanmayı boşverin ses dahi duyulmuyor artık..

Yani beni kazıklayacaklardı,en az 500-600 lira enjektör için para alacacaklardı,sonra düzelmiyo başka arıza var deyip yollayacaklardı yada başka masraflar çıkaracaklardı...

Sonuç: 50 liraya araba da sorun kalmadı.

geçmiş olsun yeni yazılımı servistemi attılar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...