İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Motorundan Tırrrrr Diye Ses Geliyor

Levent Etik

Recommended Posts

Emre Berk

Merhaba,

Bende de aynı problem vardı, önceleri fanın yaprakları biryere sürtüyormuş gibi ses geliyordu, (1-2 kademede) 3. kademeye alınca ses kesiliyordu, sonra tekrar 1-2ye alıyordum. Şimdi 1ve2. kademede fan çalışmıyor 3. kademede çalışıyor. Geçen özel servise götürdüm rezistansı değiştirdi ama düzelmedi göğsün sökülmesi gerekiyor dedi, demekki o da problemin farkında değil yada araçtan haberi yok gibi. haftasonu kendim açıp elektronikçi bobinajcı ustam var ona götüreceğim.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Aynı sorun bende de var ama bende düşük kademede ses olmuyor yüksekte ses artıyor, zaten yüksekte kullanmadığımdan çok rahatsız etmiyor, torpidonun içine kadar girmişken ses yalıtımı için de birşeyler yapalım, var mıdır oralara yapılabilecek faydalı birşey motor sesinin içeri gelmesini azaltacak?

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
yakup biçer
(düzenlendi)

Ahmet Taşkın, 31 Ağu 2012 - 10:45

Ford TIS 2004 programında yazıyor. Baktım ben netten indir. Torrent olarak çok rahat ulaşabilirsin. Aşama aşama anlatmış. Ben buldum. yapamazsan aşamaları tek tek eklerim.

hocam uzun zaman olmuş ama bu dediğiniz programda elektrik şemasıda yer alıyormu acaba benim araçta 1 numaralı motor çalışmıyor ve klima düğmesine bastığımda klima çalışıyor fakat buton üzerindeki led yanmıyor ( led ölçtüm sağlam )  

tarihinde yakup biçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bu genelde yatak aşınması ile olur. Ya yatak değişir. Ya yağlama temizleme tak sök ile düzelir.

ileride olmaması için en hızlı kademede pek fazla çalıştırmamayı öneririm. araç yeni bile olsa yani. ama uzun dönemde yapılacak birşey yok. mutlaka olur.

Dişleriniz elbette sorun çıkaracak zamanla. ama fırçalarsanız, ağzınızla fındık kırmazsanız daha çok gider gibisinden.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
yakup biçer

eğer 1 numaralı motor düşündüğüm motor ise ( araç içi hava sirkilayon motoru ) kendim bunu sökmem zor olurmu tam olarak yeri sanırım sigorta kutusunun sol tarafında galiba

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ramazan Altıntaş

Ford TIS 2004 programında yazıyor. Baktım ben netten indir. Torrent olarak çok rahat ulaşabilirsin. Aşama aşama anlatmış. Ben buldum. yapamazsan aşamaları tek tek eklerim.

benim kaloriferdede sıkıntı var elektrikçi komple göğüs sökülecek diyor eğer hala elinizde mevcut ise eklerseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...