İçeriğe Yönlendir

Stop Lambası Sorunu

Çağın Özdemir

Recommended Posts

Çağın Özdemir

Aracımın sol arka stop lambası parkları açtığımda yanmıyor.Sağ tarafta sıkıntı yok parkları açtığımda yanıyor frene bastığımda daha güçlü yanıyor.Sol taraf ise parkları açtığımda yanmazken frene bastığımda yanıyor.Sizce sıkıntı ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ampul ters takılmış olabilir ; sarsıntıdan yerinden çıkmış olabilir..

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

Tek ampul değil mi içerisindeki? fren ile stop un ampulleri farklı mı? ben çift duylu tek ampul diye düşünmüştüm?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çift flamanlı ampüldür, bir tarafı kopmuştur...Bir ihtimal daha var, ön park lambaları yanıyor mu kontrol edilmeli..Biri yanmıyorsa sigorta olabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Çift flamanlı ampüldür, bir tarafı kopmuştur...Bir ihtimal daha var, ön park lambaları yanıyor mu kontrol edilmeli..Biri yanmıyorsa sigorta olabilir..

+1

Ampül değişmeli.Aynısı başıma geldi.Tek taraf kopmuştur.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bende de park yanıp fren yanmıyordu.. 50 kuruş ama sökmesi uğraştırmıştı birazcık..

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için evet sökmeyi denedim beceremedim dün akşam nasıl sökeceğiz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bagajı aç farın arkasında bagaj kısmında plastk kelebek gibi vidalar var 3 tane. onların hepsini sök. stobu dıştan kendine doğru nazikçe her tarafını eşit şekilde çek. stobu çekince soketi göreceksin onu tırnağından kurtar ve sök ki ampulü takması rahat olsun. sonra stobu eline al 3 adet tırbak var stopla duyun bir birine tutunduğu. onları nazikçe kanırtıp duyu sök. inşallah duy yada stop erimemiştir ampul tam sıfıra sıfır geçiyor eğer deforme olursa sıkıntı. duyu eline aldıysan ampulü çevirince tırnakları kurtulur. yeni ampulü tak tersten işlemleri yap. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Satılmış Tüter

konuyu hortlatmış olacağım ama, stop lambasının yanmamasının bir başka sebebi daha var ki bu bana komik ve ford'a yakışmayan bir hata olarak gelmiştir. stopları söktüğünüzde göreceksiniz ki ampullerin takılı olduğu yuvalara elektrik akımını sağlayan organlar var ve bunlar plastık üzerine sabitlenmiş fakat sabitlenirken yine plastik puntolarla tutturulmuş ve zamanla bu plastik deforme oluyor ve tırnakları kırıldığı için temassızlık oluyor, ampuller yanmıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Sukru Yildiz

Yıllar sonra konu hortlatcağım ama aracımın stoplarının yanmadığını farkettim sigortalara baktım sağlam direkt en yakın elektrikçiye çektim ampuller yanmıyo usta dedim

adam bi baktı içine  abi dedi duylar erimiş yeni stop al :((( boşluğuma geldi soramadım tamiri mümkün mü ? Elektrikçi yapmak mı istemedi yoksa eriyen duy hakikaten iflah olmaz mı arkadaşlar ?  He diyince bulunan bir stop takımı değil aracım :((((

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sukru Yildiz yazdı:

Yıllar sonra konu hortlatcağım ama aracımın stoplarının yanmadığını farkettim sigortalara baktım sağlam direkt en yakın elektrikçiye çektim ampuller yanmıyo usta dedim

adam bi baktı içine  abi dedi duylar erimiş yeni stop al :((( boşluğuma geldi soramadım tamiri mümkün mü ? Elektrikçi yapmak mı istemedi yoksa eriyen duy hakikaten iflah olmaz mı arkadaşlar ?  He diyince bulunan bir stop takımı değil aracım :((((

Görelim duyları.. Sökebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Görelim duyları.. Sökebilirsiniz. 

Eyvallah hocam haftaiçi sökeceğim.

şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

duydur sokettir her türlü tamir edilir, yeniden kablo çekilebilir..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sukru Yildiz
Çağlar Bayur yazdı:

duydur sokettir her türlü tamir edilir, yeniden kablo çekilebilir..

Abi o da bayramdan sonraya kaldı malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sukru Yildiz yazdı:

Abi o da bayramdan sonraya kaldı malesef

diğer konuda gördüm garçmiş olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...