İçeriğe Yönlendir

2006 Connect Aracımın Suyunu Yağ Karışıyor

Orhan GÜLER

Recommended Posts

Orhan GÜLER

Öncelikle herkese iyi çalışmalar...

Geçenlerde aracımın suyunu eksildiğini fark ettim ; sonra tamamladım ve klima açıyoruz ondandır diye düşündüm ve umursamadım.Bikaç gün sonra kontrol için baktığımda yine eksildiğini gördüm yine tamam ladım.Ve şehirler arasın yola çıktım bi kaç saat sonra hararet göstergesinin ilelediğini fark ettim hemen sağa çektim kaputu açtım baktim su hiç kalmamış.Neyse uzatmadan ekledim yola devam ettim herhangi bir sorun yaşamadım.2 gün önce baktığımda suda kirlilik olduğunu fark ettim kapağı açtığımda yağ katmanları olduğunu gördüm parmağımı içine soktugumda hafif yaylanmış gibi oldu su haznesini söktüm temizledim ama eskisine nazaran fazla yağ katmanı olmadığını gördüm:

Acama aracın suyuna yağ neden bulaşır.Üst kapak contasından mı yağın kalitesizliğinden mi? (castrol) yeni değiştirdim yağını.

Yardımcı olursanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Suya yağ bulaşıyorsa acilen üst kapak kontrolü yapılmalı. Aman dikkat, motoru yakmayın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Suya yağ bulaşıyorsa acilen üst kapak kontrolü yapılmalı. Aman dikkat, motoru yakmayın...

+1

Yorum bağlantısı
Orhan GÜLER

teşekkür ederim..

sorduğum bütün ustalarda üst kapaktan şüpheleniyorlar

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

İçine bir kaç bin lira masraf kaçmış.

Kaçan masraf artmadan tamire.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orhan GÜLER

silindri kapak contası değişimiyle sorunu hallettik herkese ayrı ayrı teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan GÜLER

arabanın sorunu kapaktan falan değilmiş yağ soğutucu denen parçayı değiştirdik düzeldi

Yorum bağlantısı
Kaya Yasak

neden yağ soğutucu değişti. Yağ ve suyun bir birine karışması silindşr kapağı contasından ve bunun nedeninin hararet yapmış olaması diye biliyorum. farklı bir nedeni daha mı varmış. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ soğutucu, arıza yaprsa, suya yağ karışır, conta yakmak bambaşka bir sonuçtur

ancak su eksiliyor demişitniz? su nereye gidiyor muş?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orhan GÜLER

contayı değiştirdik fakat sorun tanm olarak giderilmedi yalnız suyun eksiltmesi contadan umarım çelik conta olunca tam anlamıyla görünmüyo ancak yağlama kanallarında hafif paslanmalar gözledim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan YILDIRIM

aynı sorun bendede olmuştu.suya yağ karışıyordu,öncelikle değiştirilen parça yağ soğutucu oldu ve sorun düzeldi.düzelmese idi bu sefer silindir kapak contasını kontrol edeceklerdi.

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Selamı Yıldırım
Orhan GÜLER yazdı:

arabanın sorunu kapaktan falan değilmiş yağ soğutucu denen parçayı değiştirdik düzeldi

Yağ soğutucu ne vardı. Değiştikten sonra su kirlendi mi gene

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Selamı Yıldırım yazdı:

Yağ soğutucu ne vardı. Değiştikten sonra su kirlendi mi gene

9 yıldır yazmamış sorunuzu görmeyebilir

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Çağlar abi benimde su deposunda kirler var pas yağ gibi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kabın üstü tertemiz? içierde yağ olsa çepeçevre bulanık olurdu plastiği yeni mi?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Yeni abi , bugün yağ soğutucuyu değiştim aracım biraz antifiriz alırmış patlamaya yüz tutmuş idi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sistemde kalan yağ varsa suyu 2 3 sefer daha değişerek temizleyici kullanmalı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...