İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Km Sensörü Sorunu

Olgu Güneş

Recommended Posts

Onur Doğan

Ettirir.. Ama hiç çalışmıyorsa... 
Çünkü araç durduğunu zanneder yakıtı iyice kısar.. Bu arada direksiyon fren vs diğer donanımın ani güç harcaması buna sebep olabilir.. 

Mehmet abi arada km göstergesiyle hız göstergesi yolda giderken sıfırlanıyor belli süre sonra örneğin 2 km sonra tekrar kendine geliyor sanırım bozulmak üzere? Debrijaya basınca stop etme durumu var acaba bu bozulmak üzere olan parça buna etki eder mi merak etmiştim.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Onur Doğan yazdı:

Mehmet abi arada km göstergesiyle hız göstergesi yolda giderken sıfırlanıyor belli süre sonra örneğin 2 km sonra tekrar kendine geliyor sanırım bozulmak üzere? Debrijaya basınca stop etme durumu var acaba bu bozulmak üzere olan parça buna etki eder mi merak etmiştim.

Hız sensörünüz ölmüş maalesef. Değişimi makbuldur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Aklınızda olsun mutlaka orjinali ile değiştirin, yan sanayi takıldığında ömrü muhtemelen 1 hafta oluyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Eyüp Şimşek

Evet. konuyu bir de ben hortlatayım arkadaşlar. 2005 1,4 lpgli fiestam var. Araç 140.000'de. 108.000'de aldım geçen1,5  yıl önce.. Aracı aldığım ilk hafta hız sensörü bozuldu, değiştirttim. 6 ay demeden tekrar bozuldu. bir daha değiştirttim. 120.000 kmden sonra da hava sıcaklığı Kütahya'da 20 derecenin üstüne çıktımı sensör çalışmamaya başladı. Ya da Kütahya - İstanbul,Bursa ya da Antalya'ya yola çıktım mı hava da sıcaksa 100 km gitmeden yine bozuluyor. Motor sogukken yine devreye giriyor. ustalar sensör değiştir diyor lakin artık sıkıldım. İnadına değiştirmiyorum. Devire bakıyorum radarlarda falan. 

Sizlere sorum ise, bu sensör bey kafası esince çalışıp esince çalışmamasının araca zararı var mıdır? ( Radyo bile eskiden sensör bozulunca sesi kısıyordu şimdi o da kafayı yedi. Sensör çalışmazken sesi kendi kendine yükseliyor alçalıyor)

Bir de aracım şuan ibre 140.000'de ama ben alalı neredeyse 10.000 km eksik yazıyor. Bu sonrasında anlaşılabiliyor mu? Aracı alan adam km düşürülmüş der mi? 

Cevaplayan olursa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Evet. konuyu bir de ben hortlatayım arkadaşlar. 2005 1,4 lpgli fiestam var. Araç 140.000'de. 108.000'de aldım geçen1,5  yıl önce.. Aracı aldığım ilk hafta hız sensörü bozuldu, değiştirttim. 6 ay demeden tekrar bozuldu. bir daha değiştirttim. 120.000 kmden sonra da hava sıcaklığı Kütahya'da 20 derecenin üstüne çıktımı sensör çalışmamaya başladı. Ya da Kütahya - İstanbul,Bursa ya da Antalya'ya yola çıktım mı hava da sıcaksa 100 km gitmeden yine bozuluyor. Motor sogukken yine devreye giriyor. ustalar sensör değiştir diyor lakin artık sıkıldım. İnadına değiştirmiyorum. Devire bakıyorum radarlarda falan. 
Sizlere sorum ise, bu sensör bey kafası esince çalışıp esince çalışmamasının araca zararı var mıdır? ( Radyo bile eskiden sensör bozulunca sesi kısıyordu şimdi o da kafayı yedi. Sensör çalışmazken sesi kendi kendine yükseliyor alçalıyor)
Bir de aracım şuan ibre 140.000'de ama ben alalı neredeyse 10.000 km eksik yazıyor. Bu sonrasında anlaşılabiliyor mu? Aracı alan adam km düşürülmüş der mi? 

Orijinali ile değiştirin bence Fiesta da kronik sorun yan sanayi de karşılaşılan durumla karsilasmissiniz sizde
Yorum bağlantısı
Eyüp Şimşek
23 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:
On 17.06.2018 at 01:47, Eyüp Şimşek yazdı:

Orijinali ile değiştirin bence Fiesta da kronik sorun yan sanayi de karşılaşılan durumla karsilasmissiniz sizde

teşekkür ederim . Saygılar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan şimşek

Bu video da hız sensörünün yeri belli fakat çıkartıp takması çok sıkıntılı

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Akdoğ

Herkese selamlar ve saygılar. Konuyu yeniden hortlatmış olacağım ama ustaların yardımına ihtiyacım var. Km sensör arızasını bilinen belirtilerle yaşadım. yan sanayi sensörler çözüm olmayınca yetkili serviste orjinal sensör taktırdım. Ama sorun hala çözülmüş değil. Hala km ibresi hareket etmiyor ve km ---- görünüyor. Servisteki eleman şanzıman içinde bi okuyucu daha var, şanzıman sökülmeli falan dedi. Cesaret edemedim. Ne kadar doğru söylediğini bilemiyorum. Şu durumda sorun ne olabilir? Nasıl çözülür? bilgi ve deneyimlerinizle yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Soketler kablolar kontrol edilecek. Her yer sağlamda şanzımandaki karşılık bozuk demektir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdoğ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Soketler kablolar kontrol edilecek. Her yer sağlamda şanzımandaki karşılık bozuk demektir.

İlgine teşekkür ederim Mehmet Ustam. iki gün o halde bindikten sonra (yaklaşık 90-100 km ) kendiliğinden çalışmaya başladı. Bayram vesilesi ile tamirci yada servise gidemedim. az çok anlayan bir arkadaş sensörden sinyal gelmediği için beyin kendinin korumaya almıştır doğru sinyal geldikçe algılamaya başlamıştır falan dedi. Sizce sorun çözülmüş müdür? yoksa bakılması gereken başka şeyler var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sizce sorun çözülmüş müdür? yoksa bakılması gereken başka şeyler var mı?

Beyin kısmına katılmıyorum ben.
Her kontak açışta her sensörden gelen veriyi yeniden yorumluyor beyin.

Kendi kendine düzelen arıza kendi kendine tekrar bozulacaktır.
Bırak iyice bozulsun. Tespit daha kolay olur.
Yorum bağlantısı
Ahmet Akdoğ
Mehmet Ozyurek yazdı:

Beyin kısmına katılmıyorum ben.
Her kontak açışta her sensörden gelen veriyi yeniden yorumluyor beyin.

Kendi kendine düzelen arıza kendi kendine tekrar bozulacaktır.
Bırak iyice bozulsun. Tespit daha kolay olur.

Teşekkür ederim ustam. Hayırlısı deyip bekleyelim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan şimşek

3 yıldır devam eden hız sensörü sorununu yıldız sanayi sitesinde bulunan kent ford çıkma yedek parçacıdan 100 liraya orjinal çok temiz parçayı aldım, öner otomotivde 80 tl'ye değiştirerek, km sayacının sıfıra düşmesi radyo sesinin kısılması ve vitesi boşa attığımda stop etme sorunlarından kurtuldum şükür.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emre Keskinn

Arkadaşlar, birde ben hortlatmak isterim, 

Aracımda hız göstergesi bir aşağıda süre sabit kalıyor, sonra çaklılıp kalıyor araba ardından yavaş yavaş ivmeleniyor bunu 2-3 sürüşümde bir yaşıyorum. 

KM sensörü buna sebep olur mu acba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...