İçeriğe Yönlendir

407 Lastik Abs Sorunsalı / Çözüldü

Furkan Avcı
Çözüme git Tansel Yavuz tarafından,

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Bilen bilir kullanmakta olduğum yokohama'yı ve kullanmasamda Nokian'ı tavsiye eden biriyim. Hemen her marka lastik kullanmışlığım vardır. Fabrikasyon takılı lastik haricinde para vererek aldığım lastikler her zaman michelin olmuştur ve arada yanaktan balon yapması dışında beni memnun etmiş bir markaydı ta ki 3 yıl önce yokohama alana kadar.. diğer markaların içinde en memnun olmadığım lastikler içinde ise en baştaki pirellidir maalesef.

Umarım sorununuz çözülürde kafanız rahatlar...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Furkan, on amortisörler sağlam mı?

Sordum usta saglam dedi.

Bilen bilir kullanmakta olduğum yokohama'yı ve kullanmasamda Nokian'ı tavsiye eden biriyim. Hemen her marka lastik kullanmışlığım vardır. Fabrikasyon takılı lastik haricinde para vererek aldığım lastikler her zaman michelin olmuştur ve arada yanaktan balon yapması dışında beni memnun etmiş bir markaydı ta ki 3 yıl önce yokohama alana kadar.. diğer markaların içinde en memnun olmadığım lastikler içinde ise en baştaki pirellidir maalesef.

Umarım sorununuz çözülürde kafanız rahatlar...

Pirelli Cinturato, Rosso, pzero gibi lastikler gercekten iyi lastikler. Zaten henuz lastikdendir diyemedik.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bugün sanayide frenciye gidip frenleri ölçtük değerler şu şekilde:

Ön frenler : %2

El frein : %6

arkalar : %3

Adam fren değerlerin nerdeyse sıfır hataya yakın dedi, neyse oradan çıkıp Rot ayarı için gittim, lastikler gerçekten içe doğru bakıyormuş. düzeltildi.

Frenleri yine denedim 40-50 km ile giderken yarım fren yapıyorum ABS devrede ve lastik sesleri devam. direksiyonu bıraktığımda bariz sola gidiyor. (hatta direksiyon küçük küçük sola dönüyor).

Tekrar lastikleri aldığım yer ile görüştüm İzmit'teki fabrikaya gidip göstereceğim lastikleri.

Olmazsa Ekim sonu gibi zaten kışlık Kumho'ları takınca anlarız lastikten mi değil mi?

Şimdilik havadisler böyle.....

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

diğer pug da da aynısın olma mışmıydı frene basınca?

O denemelerde hep kazık fren yapıyordum, yalnız sanayi yoluydu belkide yolda yağ kalıntıları vardı.

Abi İstanbul'a gelince bi test et sen. Test sonrası beni dövebilirsin serbest :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Bu naylonunda hiç derdi bitmiyor, abi bence sat kurtul derim. :p:D

Yok be Burak su an problem olan tek sey sansiman problemi.

bu problem naylonun problemi gibi durmuyor.

Ayrica ben muhendis olmamdan (bu kelimede kesinlikle ego ile ilgili bir anlam yoktur aman burnu buyuk manasi cikarilmasin) oturu problemleri savusturmak yerine cozmeyi kafaya takiyorum. Hem satacak olsamda problemlerini cozmeden satamam.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Başka bir lastik jant takımı ile denendi mi?

Henüz denemedik Cem hocam...Kışlık vakti gelseydi deneyecektik...

Yorum bağlantısı

Yok be Burak su an problem olan tek sey sansiman problemi.

bu problem naylonun problemi gibi durmuyor.

Ayrica ben muhendis olmamdan (bu kelimede kesinlikle ego ile ilgili bir anlam yoktur aman burnu buyuk manasi cikarilmasin) oturu problemleri savusturmak yerine cozmeyi kafaya takiyorum. Hem satacak olsamda problemlerini cozmeden satamam.

Adam okumuş yahu ezildik mi acaba ? :) Abi takılıyorum sıkıntı yok. ;) Ancak problemlerinde çözmeye uğraşman güzel. Lakin bu fransız araçları herşeye sensörlü tepki veren adamın sinirini bozacak cinsten üretilmiş abi tüm problemleri çözebilicekmisin ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Adam okumuş yahu ezildik mi acaba ? :) Abi takılıyorum sıkıntı yok. ;) Ancak problemlerinde çözmeye uğraşman güzel. Lakin bu fransız araçları herşeye sensörlü tepki veren adamın sinirini bozacak cinsten üretilmiş abi tüm problemleri çözebilicekmisin ?

Çok problem yok şimdilik bir tek şanzıman. Bu fren ile ilgili durum için:

1- Problem yok, ben yanlış yorumluyorum, yada yanlış bir beklenti içindeyim. (%50)

2- Lastikler gerçekten problemli (%30)

3- ABS veya Fren sisteminde arıza kodu vermeyen bir problem var...(%20)

Yorum bağlantısı

Çok problem yok şimdilik bir tek şanzıman. Bu fren ile ilgili durum için:

1- Problem yok, ben yanlış yorumluyorum, yada yanlış bir beklenti içindeyim. (%50)

2- Lastikler gerçekten problemli (%30)

3- ABS veya Fren sisteminde arıza kodu vermeyen bir problem var...(%20)

Abi 1 numara sanki daha muthemel sebeb gibi geldi. Bazen araçlarımızı fazla dinliyoruz, değer verdiğimiz için duymadığımız sesler duyup ya da sorun olmayan durumları sorun varmış gibi düşünebiliyoruz. Yanlız şanzıman acil bakılmalı eğer ki ciddi bir problem çıkarsa başına çok ciddi iş aşabilir.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Furkan İstanbul'a ne zaman geleceksin. Bir gün ayarlayalım da deneyelim...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Abi 1 numara sanki daha muthemel sebeb gibi geldi. Bazen araçlarımızı fazla dinliyoruz, değer verdiğimiz için duymadığımız sesler duyup ya da sorun olmayan durumları sorun varmış gibi düşünebiliyoruz. Yanlız şanzıman acil bakılmalı eğer ki ciddi bir problem çıkarsa başına çok ciddi iş aşabilir.

Şanzımanı tiptronikte kullanıyorum 2-3 geçişini düz vites araba gibi yapıyorum, şimdilik idare ediyoruz, gerisi tamamen duygusal....

Kısmet ise bu hafta Cuma Elazığ'a gidiyorum 10 günlüğüne, dönüşte 1 Ekim - 5 Ekim arası bir gün İstanbul'a geleceğim. Gelince hem senin aynayı yanımda getiririm hemde bir dergaha uğrar arabalara bakarız. En kötü ihtimalle Çağlar abiden sopamızı yer döneriz :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

test yapalımmmm :spiteful: havalar serin, neroda kafe iyi gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

test yapalımmmm :spiteful: havalar serin, neroda kafe iyi gider

1-5 ekim arası bir gün oradayım inş. Hem test hem kafe iyi olur.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Problem tespit edilmiştir.

2 hafta önce kışlık 225/50 R17 Kumho KW17 leri taktım, bugünde 70 km/h hızla 4 kere test ettim. (Kumholar 2011 haziran üretimi ve yaklaşık 11.000 km yol yapmıştır)

.

SONUÇ 1: 407 ok gibi, ne doğrultudan sapma var nede ABS'nin erken devreye girmesi, zamk gibi yapıştı yola :nazar: :nazar:

SONUÇ 2: bendeki 10.000 km de ki 2012 5. hafta üretim P7 Cinturato'lar tırtmış (genel olarak kötü demeyeyim, belki bana gelen lastikler tırttır)

SONUÇ 3: ilk kilometrelerde P7 Cinturatolar mükemmeldi.

SONUÇ 4: Boşa gitti ön balata takımı parası :(

SORU : 2 yıl garantili bu lastikler, değişim isteyeceğim. sizce birşey çıkar mı?

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Geçmiş olsun Furkan lastik önemli Hamdi ile göz göre göre taksiye arkadan çarptım. Dişleri yenmemişti ama maalesef iyi tutunmuyordu excellence.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Geçmiş olsun Furkan lastik önemli Hamdi ile göz göre göre taksiye arkadan çarptım. Dişleri yenmemişti ama maalesef iyi tutunmuyordu excellence.

P7 Cinturato 225/45 R17 de test birincisi bir lastik ama ya 10.000 de özelliğini kaybetti yada bana gelenlerde problem var :unsure2: vesile ile

Kumho KW17 1 - 0 Pirelli P7 Cinturato :bravo: :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Soruyu tekrar sorayım:

Bu lastikler 2 yıl garantili, değişim isteyeceğim. sizce birşey çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence sende ki lastikleri başka bir araca tak ve dene. Aynı sıkıntı orada da olacak mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...