İçeriğe Yönlendir

407 Lastik Abs Sorunsalı / Çözüldü

Furkan Avcı
Çözüme git Tansel Yavuz tarafından,

Recommended Posts

Ali Elöver

Selam Furkan,

Pirelli Istanbul satış müfettişi arkadaşımla konuştum, sen aldığın bayiye git lastik şikayetini bildir eksper çağırt. Lastiği bıraktığın bayiyi bana bildir.

Muhtemelen Eskişehir saha müfettişi Cenk Bey bakacak sonrasını biz konuşalım, tek lastik demi komple takımda mı problem var.

İzmit fabrikaya kontrole gitmesi gerekebilir. Sonrasında birebir değişim veya kullanım bedeli düşülüp para iadesi seçeneği var.

Haber bekliyorum

Bu arada p7 Cinturato başarılı bir lastik keza ben Audi'ye bir takım aldım. Daha önce de kullandım hiç sorun yaşamadım.

Problem çıktığı da duyulmamış ama yinede baktıralım seni mağdur etmeden yapılacak bir şey var mı uğraşalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence sıkıntı lastikte değildir. Benzer sorun bende de var. Lastik, fren disk-balata, fren hidroliği, fren merkezlerinin tamir takım contaları değişti, abs sensörünün okuduğu dişli benzeri şey temizlendi (sağ tarafı çok kirliydi ve sorun sağ tarafta) ama değişen olmadı. Eski yazlık lastiklerden sonra yeni yazlık takıldı ve hatta bu arada iki kere de kışlık takıldı ama sorun devam ediyor. 100 km civarı hızda fren yaptığımda araç çok güzel duruyor. Ancak 40-60 gibi yavaş hızlarda sert fren yaptığımda sağ ön tekerde abs devreye giriyor ve araç durmayacak gibi gidiyor. İlk fren anında hafif bir sağa çekme var. Ama abs devreye girdikten çekme yok. Bu da beni şehir içinde kullanırken çok tedirgin ediyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Bence sende ki lastikleri başka bir araca tak ve dene. Aynı sıkıntı orada da olacak mı?

Abi tam tersini yapmış oldum ve problem yok şu anda sanırım başka teste gerek yok.

Selam Furkan,

Pirelli Istanbul satış müfettişi arkadaşımla konuştum, sen aldığın bayiye git lastik şikayetini bildir eksper çağırt. Lastiği bıraktığın bayiyi bana bildir.

Muhtemelen Eskişehir saha müfettişi Cenk Bey bakacak sonrasını biz konuşalım, tek lastik demi komple takımda mı problem var.

İzmit fabrikaya kontrole gitmesi gerekebilir. Sonrasında birebir değişim veya kullanım bedeli düşülüp para iadesi seçeneği var.

Haber bekliyorum

Bu arada p7 Cinturato başarılı bir lastik keza ben Audi'ye bir takım aldım. Daha önce de kullandım hiç sorun yaşamadım.

Problem çıktığı da duyulmamış ama yinede baktıralım seni mağdur etmeden yapılacak bir şey var mı uğraşalım :)

Çok teşekkür ederim abi ilgin için.

Abi daha önce eksper geldi, düzensiz aşınma var rot ayarından olabilir dedi, rot-ayarına girdim çok küçük bir ayarsızlık olduğunu ve etki etmeyeceğini söyledi rotçu. Daha sonraki denemelerimde de bir düzelme olmadı zaten. Dolayısla hangi tekerde olduğunu bilmiyorum, muhtemelen takım olarak kontrole göndermem gerekecek. Ben bayi ile tekrar görüşüp sana bilgi veririrm.

Not olarak, Çağlar abi P7 cinturatosu 12.000 km de iken virajlarda savrulma problemi olan birinden bahsetti, lastikler değişince problem kalmamış, yani bu ben ile beraber ikinci vaka oluyor.

Bence sıkıntı lastikte değildir. Benzer sorun bende de var. Lastik, fren disk-balata, fren hidroliği, fren merkezlerinin tamir takım contaları değişti, abs sensörünün okuduğu dişli benzeri şey temizlendi (sağ tarafı çok kirliydi ve sorun sağ tarafta) ama değişen olmadı. Eski yazlık lastiklerden sonra yeni yazlık takıldı ve hatta bu arada iki kere de kışlık takıldı ama sorun devam ediyor. 100 km civarı hızda fren yaptığımda araç çok güzel duruyor. Ancak 40-60 gibi yavaş hızlarda sert fren yaptığımda sağ ön tekerde abs devreye giriyor ve araç durmayacak gibi gidiyor. İlk fren anında hafif bir sağa çekme var. Ama abs devreye girdikten çekme yok. Bu da beni şehir içinde kullanırken çok tedirgin ediyor.

Mahmut abi, ben lastiklerden başka hiçbir şeyi değişmedim ve problem gitti.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Selam Furkan,

Haber bekliyorum

Ali abi,

Eski naylon'umda Lassa Impetus Revo2 ile aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Lastikler daha 10bin'de olmasına rağmen her yağmurda yokuşta kalıyorum, her yokuş aşağı yolda ABS bayağı şiddetli bir biçimde devreye giriyordu. Forumda da çokça bahsetmiştim. Lassa ile görüştüm, içeriden dahi birini buldum, tek aldığım cevap, seve seve kontrol ederiz ancak hiç bir şikayet almadık, muhtemelen lastiğiniz size geri iade edilecektir...

Can sağolsun, önlere 2 tane daha fazla km yapmış çıkma pirelli koydurmuştum, arabanın fren pedalının ne kadar yumuşak olduğunu anlamıştım...

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Selam Furkan,

Haber bekliyorum

Abi işlerden anca fırsat buldum, lastikleri aldığım Aksoylar Ticaret ile görüştüm, Rapor tutup fabrikaya gönderelim dedi. (Gerçekten malını sadece satarken değil sonrasında da arkasında duran bir bayi, buradan da kendilerine teşekkür ederim). Bugün öğleden sonra bırakacağım lastikleri.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Abs devreye giriyorsa frenleriniz tutuyor demektir,frenler sorunlu olsaydı abs geç devreye girerdi,bence araçda yol tutuş sorunu var.

Problem tespit edilmiştir.

2 hafta önce kışlık 225/50 R17 Kumho KW17 leri taktım, bugünde 70 km/h hızla 4 kere test ettim. (Kumholar 2011 haziran üretimi ve yaklaşık 11.000 km yol yapmıştır)

.

SONUÇ 1: 407 ok gibi, ne doğrultudan sapma var nede ABS'nin erken devreye girmesi, zamk gibi yapıştı yola :nazar: :nazar:

SONUÇ 2: bendeki 10.000 km de ki 2012 5. hafta üretim P7 Cinturato'lar tırtmış (genel olarak kötü demeyeyim, belki bana gelen lastikler tırttır)

SONUÇ 3: ilk kilometrelerde P7 Cinturatolar mükemmeldi.

SONUÇ 4: Boşa gitti ön balata takımı parası :(

SORU : 2 yıl garantili bu lastikler, değişim isteyeceğim. sizce birşey çıkar mı?

Sakal bırakacam artık :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Avcı

Hadi hayırlısı. Bende konuşurum yarın.

Ali abi lastikler Kocaeli Kalite Güvence Müdürlüğünde.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

Lastikler dün geri geldi, aynen iade demişler Pirelli benim için bitmiştir. Sahibindene koyup satıp, yerine Kumho alacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

benim araçtada goodyear effection lastiklerde yaşadım abs çok sık devreye giriyordu. Sonrasında lastik havalarının düşük olduğunu farkettim ve lastik havasını arttırdığımda nispeten azaldı.Ama yazın hala sıcak asfaltta çok fazla ötme yapıyor bende bu yaz bir aksilik olmazsa o lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...