İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 1.4 TDCİ Siyah Duman Sorunu

Fatih YILDIZ

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Bence de km şüpheli, motor rektefesi sorunlu olabilir, berneri bilmem ama solvent varsa berneri sakın kullanma, ben wurth kullanırım ve 10.000 km de bir, yanıcı değildir bu katkı vs. Çağlar beye katılıyorum, detaylı kontrol lazım, anladığım kadarıyla yetkili serviste tıntın, başka yerlere yol gözüktü size.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Maalesef birçok şey bence ters,

1. 2003 model tdci fiesta o km de kalsa, 100.000de neden motor bitirir, bitirdi diyelim rektifiye çok genel bir kelimedri nerde ne yapılmış, bu kadar az kullanılmış fiestam olsa 18/20 bin TL den satmazdım o kadar da masraftan sonra hiç satmazdım

2. hava filtresi ve yağ olarak ne kullandıınız? sık değişmek, kalitesiz veya yanlış parçanın dezaavntajını ortadan kaldırmaz

3. depoya katılan katkıları özelikle hiç sevmem çok risklidir, depo boşken konup, sonra tam full yapılmalıdırı, böyle mi yaptınız

4. sıfır motorda 4 depoda bir solvent bazlı olduğunu tahmin ettiğim katkıyı koysak, büyük ihtimal ile enjektörleri veya pistonları bozarız

bence yetkili servise gidin ve kapsamlı bir kontrol yaptırın,

5. tüvturk ten önceki muayenelerdeki km leri sorgulatın selena yağ

derim.

1-2 İlk arabam olduğu için biraz acemiliğime geldi. 100000 de neden motor bitirir neden rektifiye yaptırdı bilmiyorum. Yağın markası selena. hava filtresi yağ filtresi orijinal ile değiştiriyordu usta sürekli.

3- Depo ikaz ışığı yanıyordu ben petrole çekip önce katkıyı depoya boşaltıyordum sonra da depoyu fulluyordum. sürekli böyle kullandım katkıyı. hafta içi tüvtürke gitme imkanım yok. buranın ilçesinde görev yapıyorum. 15 günde bir seyyar muayene istasyonu geliyor acaba oradan kontrol ettirebilir miyiz

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Fatih abi sakın turbo ve enjektörleri elletme hiç bir şeyi elletme hemen az sonra resimleri yükleyeceğim aynı olay benimde başıma geldi inan göstereceğim sakın dokundurtma arabaya.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüvturk sorgulamasını zaten internetten veya cep ten mesaj ile yapıyorunzu o kısmı tam olarak ben de bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Fatih abi sakın turbo ve enjektörleri elletme hiç bir şeyi elletme hemen az sonra resimleri yükleyeceğim aynı olay benimde başıma geldi inan göstereceğim sakın dokundurtma arabaya.

abi çok geç geçen cuma günü torboyu değiştirdim. üstelik orijinalı pazarlıkla 750 tl ye patladı bana :) ve hala üstelik aynı sorun ısrar kıyamet devam etmekte kafayı yemek üzereyim :)

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

tamam abi dur ben sana gösterecem cepten resimleri yükleyeyim bekle azcık bende çok çektim ne turbo ne boru ne de enjektör sabret

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

tamam abi dur ben sana gösterecem cepten resimleri yükleyeyim bekle azcık bende çok çektim ne turbo ne boru ne de enjektör sabret

sabırsızlıkla bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

750 TL ye orjinal turbo :s ? bence yaptırdığınız bakım ve değişimler bayağı inceleme istiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

tüvturk sorgulamasını zaten internetten veya cep ten mesaj ile yapıyorunzu o kısmı tam olarak ben de bilmiyorum

pekala abim benim ne yapmam gerek nasıl bir yol izliyeyim. Ali CİHANGİROĞLU bey enjektör-pompa-ecu yazılımı ile maf sensörü kontrol edilmeli bu şekilde bi yol izliyebilirsin diyor. sizin fikriniz nedir bu konuda ali beye katılıyormusunuz. benim buradaki ustalara zerre kadar güvenim kalmadı. servisteki ustalar da dahil.

750 TL ye orjinal turbo :s ? bence yaptırdığınız bakım ve değişimler bayağı inceleme istiyor.

abi 840 dedi. tanıdık biriydi orijinal olduğunu söyledi bende güvenip aldım :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ali nin yazdıkları tamamen izlenecek yol ama standart, ford bandından çıktığı gibi kalmış bir motorda, sizin arızalara bakarken, geçmişi iyi anlamalı usta, bayağı karışmış işler.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Ali nin yazdıkları tamamen izlenecek yol ama standart, ford bandından çıktığı gibi kalmış bir motorda, sizin arızalara bakarken, geçmişi iyi anlamalı usta, bayağı karışmış işler.

Ali beyin tarif ettiği yolu izlicem eğer bu sefer de araba bu şekilde saçmalamaya devam ederse buradan 10 litre kaçak benzin alıp arabaya döküp yakıcam yaa artık başka hal çare kalmadı çıldırttı bu araba beni yaa :) peki çağlar bey siemens enjektörlerin tamiri mümkün mü? Yoksa buradaki ustanın dediği gibi yenisi ile değiştirmek mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Abi buyur ben en sonunda çözümü filtrenin altında buldum üst kapak çatlamış. Turbo oradan kaçırıyormuş ve dediğin gibi accayip kara duman + rampada tıkanma vardı. Bunu yaptırdım inan araba düzlükte yüklü iken 180 diyor rampalar 5. vitesle ve zerre kara duman yok.

t8XqE.jpgKdwSD.jpg

inş. yardımcı olabilrmişimdir. Lakin buraya kesin baktır abi :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

enjektör sökülür, makineye bağlanır, işemesine memesine bakılır ve karar verilir.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ
(düzenlendi)

Abi buyur ben en sonunda çözümü filtrenin altında buldum üst kapak çatlamış. Turbo oradan kaçırıyormuş ve dediğin gibi accayip kara duman + rampada tıkanma vardı. Bunu yaptırdım inan araba düzlükte yüklü iken 180 diyor rampalar 5. vitesle ve zerre kara duman yok.

t8XqE.jpgKdwSD.jpg

inş. yardımcı olabilrmişimdir. Lakin buraya kesin baktır abi :D

ya varya çok çok teşekkürler abi. İnşallah aynı şeydir yaa bak şimdi beni çok umutlandırdın. Bu resimleri telefonuma atıp cumartesi sabah 8 de ilk işim baktırmak olacak. Ve umarım arıza bundan kaynaklı bişeydir alakan için tşk. Peki ismi nedir bu zama zingonun :)

tarihinde Fatih YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner
(düzenlendi)

Abi bunun ismi ÜST KAPAK ya da MANİFOLT ÜST KAPAK diye geçer inş. sıkıntın buradadır. Kapak ücreti 400 - 450 arası değişir. Arıza buradansa Peugeot 206 Dizel üzt kapağı al. Onun fiyatı 205 - 300 arası değişir ve aynısıdır. :D

İlgilenmekse Rica ederim. Ben resmen ağlıyordum bu sıkıntıdan turboyu bırak neleri değiştirmedim ve sonunda bi çatlak çıktı. İnan servi bile pompacılar bile turbo dediler bana lakin değilmiş pişman oldum değiştirdiğime.

tarihinde Murat Şahiner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

enjektör sökülür, makineye bağlanır, işemesine memesine bakılır ve karar verilir.

Sizin tarif ettiğiniz yolu ve Murat beyin tarif ettiği yere baktırtıcam inş. düzelir bu kadar çok masraf edip sıkıntı çıkarması sinir bozucu

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Abi bunun ismi ÜST KAPAN ya da MANİFOLT ÜST KAPAK diye geçer inş. sıkıntın buradadır. Kapak ücreti 400 - 450 arası değişir. Arıza buradansa Peugeot 206 Dizel üzt kapağı al. Onun fiyatı 205 - 300 arası değişir ve aynısıdır. :D

İlgilenmekse Rica ederim. Ben resmen ağlıyordum bu sıkıntıdan turboyu bırak neleri değiştirmedim ve sonunda bi çatlak çıktı. İnan servi bile pompacılar bile turbo dediler bana lakin değilmiş pişman oldum değiştirdiğime.

ya abi inş. benim araçta da aynı sıkıntı vardır yaa. Arabamı çok seviyordum üzerine çok düşüyordum ama şu sıkıntısından dolayı o kadar soğudum ki arabadan ama cumartesi sonucu paylaşıcam buradan umarım senin bahsettiğin şeyden kaynaklanıyordur dua ediyorum artık ondan olsun diyee :)):):):

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

inş.. o yüzdendir lakin gidipte servise ve herkese inanma. Araştır sağlam bir Ford ustasına götür.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

inş.. o yüzdendir lakin gidipte servise ve herkese inanma. Araştır sağlam bir Ford ustasına götür.

abicim işte burada sağlam ford ustası yok inan ki yaa. Kime güveneceğimi bilmiyorum esnafı esnaf ustası usta değil. Minibüscülük yapan bi arkadaş vardı. oda bahsetmişti böyle bişeyden kaçırıyor olabilir araç diye inanmamıştım :) ya inş. bundandır yaa. benim aklıma gelen bi yerlerden kaçak var ama nereden umarım yanılmıyorumdur.

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Ondandır abe ondandır. O üst kapak değiştiği zaman onu oraya takoz ile oturtmak lazımmış. Bilinçsiz bastıdıkları için cahil ustalar orayı çatlatırmış. O da böyle bi sorun çıkarırmış yani.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Ondandır abe ondandır. O üst kapak değiştiği zaman onu oraya takoz ile oturtmak lazımmış. Bilinçsiz bastıdıkları için cahil ustalar orayı çatlatırmış. O da böyle bi sorun çıkarırmış yani.

abi bence de ondan ya ondan değilse bile artık şu saatten sonra ondan olsun yaaa :) çok tşk. c.tesi günü sonucu özellikle paylaşıcam buradan :)

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Tamam Fatih kolay gelsin. Tecrübeliyim inan 1,5 sene çektim ben o sesi :D

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Tamam Fatih kolay gelsin. Tecrübeliyim inan 1,5 sene çektim ben o sesi :D

Allah bi daha çektirmesin abi tekrar tşk.ler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...