İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 1.4 TDCİ Siyah Duman Sorunu

Fatih YILDIZ

Recommended Posts

Fatih YILDIZ

Tamam Fatih kolay gelsin. Tecrübeliyim inan 1,5 sene çektim ben o sesi :D

Abi son bişey sorayım. Bu sorun varken yakıt sarfiyatı artımışmıydı? Eğer arttıysa üst kapağı değiştirdikten sonra farketti mi yakıt?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

würth ün katkısı metal ambalajda mı plastik mi?

Metal, galiba pek hoş olmayan şeyler söyleceksin :D

"Abi buyur ben en sonunda çözümü filtrenin altında buldum üst kapak çatlamış. Turbo oradan kaçırıyormuş ve dediğin gibi accayip kara duman + rampada tıkanma vardı. Bunu yaptırdım inan araba düzlükte yüklü iken 180 diyor rampalar 5. vitesle ve zerre kara duman yok."

Hımm, üst kapaksa kaçak izi vardır sanırım, ustaya gitmeden hava filtre kutusunu tamamen çıkarıp resimdeki kısmı kontrol et, önce kendin bak görebilirsen boşa masraf yapmamış olursun.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ
(düzenlendi)

"Abi buyur ben en sonunda çözümü filtrenin altında buldum üst kapak çatlamış. Turbo oradan kaçırıyormuş ve dediğin gibi accayip kara duman + rampada tıkanma vardı. Bunu yaptırdım inan araba düzlükte yüklü iken 180 diyor rampalar 5. vitesle ve zerre kara duman yok."

Hımm, üst kapaksa kaçak izi vardır sanırım, ustaya gitmeden hava filtre kutusunu tamamen çıkarıp resimdeki kısmı kontrol et, önce kendin bak görebilirsen boşa masraf yapmamış olursun.

Ali bey kendim sökmeye çalışırım beceremezsem eğer bi ustaya söktürtür kontrol eder ona göre hareket ederim. Peki Ali bey yakıt sarfiyatını arttırır mı bu sorun

tarihinde Fatih YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bişi demicem, satanlar desin: test raporu varsa buyursunlar yayınlasınlar :mangal:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bişi demicem, satanlar desin: test raporu varsa buyursunlar yayınlasınlar :mangal:

Söyle de bilelim :) metal kutu olunca ne, plastik olunca ne?

CC plastik kutuda, yoksa birşeymi demek istiyorsun :D

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Bence de km şüpheli, motor rektefesi sorunlu olabilir, berneri bilmem ama solvent varsa berneri sakın kullanma, ben wurth kullanırım ve 10.000 km de bir, yanıcı değildir bu katkı vs. Çağlar beye katılıyorum, detaylı kontrol lazım, anladığım kadarıyla yetkili serviste tıntın, başka yerlere yol gözüktü size.

2007 model 148 binde şimdiye kadar 1 tl bile ( maşallah) motoruna para harcamayan bir fiesta van sahibi olarak söylüyorum. bu tür sorunları olan 2003 model bir fiesta vanın siz aldığınız zaman 100 bin değil en az 250 300 bin km civarı olabilir. bunu yaptığınız masraflardan ötürü söylüyorum. umarım sıkıntılarınız en kısa sürede giderilir.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

2007 model 148 binde şimdiye kadar 1 tl bile ( maşallah) motoruna para harcamayan bir fiesta van sahibi olarak söylüyorum. bu tür sorunları olan 2003 model bir fiesta vanın siz aldığınız zaman 100 bin değil en az 250 300 bin km civarı olabilir. bunu yaptığınız masraflardan ötürü söylüyorum. umarım sıkıntılarınız en kısa sürede giderilir.

tşk. inş. hallolur bu sefer sıktı araba artık

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Söyle de bilelim :) metal kutu olunca ne, plastik olunca ne?

CC plastik kutuda, yoksa birşeymi demek istiyorsun :D

plastik olması tek başına hiçbir şey demek ancak solvent bazlı olmayanlara izin var ecnebi memlektte, plastik şişeye girmeye, tabii fanta da plastik şişede ama işlevi farklı bunu da belirteyim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şimdi araştırdım, wurth katkı neymiş biliyormusun, kerosen, yada petroleum, yani uçak yakıtı da diyebiliriz, gaz yağıda, tabii gaz yağının çok daha süper süzülmüşüde.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ
Şimdi araştırdım, wurth katkı neymiş biliyormusun, kerosen, yada petroleum, yani uçak yakıtı da diyebiliriz, gaz yağıda, tabii gaz yağının çok daha süper süzülmüşüde.

reel borusu ne işe yarar :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek başına kerosen değildir de, içindekinin bir kısmı kerosendir, çok kullanılır katkılarda, geçici performans ta verir :f1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

reel borusumu ? O ne? !!

tek başına kerosen değildir de, içindekinin bir kısmı kerosendir, çok kullanılır katkılarda, geçici performans ta verir :f1:

Hımm, performansta azıcık etki oluyor, fakat bu etki 3-4 depo boşaltsamda devam ediyor, işe yarıyor sanırım, bu arada içeriğini tam olarak yazmamışlar, demekki sır sanırım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

veya yazarsa kimse almaz, 1 TL lik mal derler, mesela yani bilmiyoruz ki meslek hayatımda hep belge aradım, bunun ki yok, olsa verecekler de yok, başka şeyler de yok, en kötüsü onların sunduklarını da ben almadım :seytan::vampir:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Peki CC nin depoya katılan versiyonu satılıyor, bunun hakkında bilgin varmı acaba, almaya değermi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O ürün, depoda su var ise bunu yakıtla karıştırıp yanma odasına gönderiyor, deterjan bazlı, yararı olmasa bile zararı olamayacak, ama kurum temizleme konusunda bir raporu yok.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

reel borusumu ? O ne? !!

Hımm, performansta azıcık etki oluyor, fakat bu etki 3-4 depo boşaltsamda devam ediyor, işe yarıyor sanırım, bu arada içeriğini tam olarak yazmamışlar, demekki sır sanırım :)

valla abi bildiğin boru :) benim araçtaki sıkıntı ondan kaynaklıymış. bugün değiştirdim sanayiide araba müthiş şekilde toparladı. ya bu boru enjektörlerin olduğu tablada bağlantı yeri çürümüş. kaçak oradan yapıyordu. hem yakıt sarfiyatı artmıştı hem de siyah duman artıyordu. işte şimdi araba çok iyi koşmaya başladı. bi üfleme sesi vardı onu da kesti. rampalarda düşüyordu araç şimdi virajlı rampalarda vites istiyor araba. çok az siyah duman kaldı artık o kadarı da olur ya yapacak bişey yok. enjektörlere girersem 1600dan aşağı kurtarmayacak :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

O ürün, depoda su var ise bunu yakıtla karıştırıp yanma odasına gönderiyor, deterjan bazlı, yararı olmasa bile zararı olamayacak, ama kurum temizleme konusunda bir raporu yok.

Kısaca işe yaramaz yani, wurth zaten suyu hallediyor.

valla abi bildiğin boru :) benim araçtaki sıkıntı ondan kaynaklıymış. bugün değiştirdim sanayiide araba müthiş şekilde toparladı. ya bu boru enjektörlerin olduğu tablada bağlantı yeri çürümüş. kaçak oradan yapıyordu. hem yakıt sarfiyatı artmıştı hem de siyah duman artıyordu. işte şimdi araba çok iyi koşmaya başladı. bi üfleme sesi vardı onu da kesti. rampalarda düşüyordu araç şimdi virajlı rampalarda vites istiyor araba. çok az siyah duman kaldı artık o kadarı da olur ya yapacak bişey yok. enjektörlere girersem 1600dan aşağı kurtarmayacak :)

Reel değil rail borusu olacaktı, bende reel de ne ola diyorum :)

255179811.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ
(düzenlendi)

Kısaca işe yaramaz yani, wurth zaten suyu hallediyor.

Reel değil rail borusu olacaktı, bende reel de ne ola diyorum :)

255179811.jpg

abi eğer resimde gösterdiğin borudan bahsediyorsan benim bahsettiğim boru bu değil. Benim bahsettiğim boru böyle şekil şemalden uzak bişey :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu nasıl boruymuş, enjektörün bağlı olduğu kütüktenmi bahsediyorsun, resim alalım en güzeli.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Bu nasıl boruymuş, enjektörün bağlı olduğu kütüktenmi bahsediyorsun, resim alalım en güzeli.

abi bi resim eklemeye çalışıcam becerebilirsem eğer :)

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

abi nasıl resim eklenir ki buraya çıkartamadım şimdi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://imgur.com/

şuradan upload et, yükleme bitince yanda direct link yazar, orayı kopyala, buraya yani yukarıda resim yazan butona bas, açılan pencereye ekle.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ
(düzenlendi)

JoevQ.jpg

okla göstermeye çalıştığım enteresan boru :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haa omu, desene EGR borusu, sağda mazot fitresinin altında egr valfi vardır, sende açık kaldı sanırım, onun vakum hortumunu tıka devre dışı kalsın, araban kurum yapmasın.

Yorum bağlantısı
Fatih YILDIZ

Haa omu, desene EGR borusu, sağda mazot fitresinin altında egr valfi vardır, sende açık kaldı sanırım, onun vakum hortumunu tıka devre dışı kalsın, araban kurum yapmasın.

????? nasıl yani abi hiç anlamadım ki şimdi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...