İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S3 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Çok para çok. İcra yapmıyoruz ki arkadaşım :p

Para var huzur var :tongue2:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Evren abi telefonu nerden aldın? bende yeni bir makine düşünüyorum s3 konusunda kararsızım htc de olabilir satış yeri olarak nereyi tavsiye edersin ?

Bahtiyar, Necatiney'de Argold'dan aldım telefonu. Tanıdığım biryer değil ama en iyi fiyat ve cazip ödeme şeklini burası verdi. Çok da ilgilendiler. Kendi arkadaşlarım var ama onlarda fiyatı 150.tl oynuyor. Htc güzel telefon ama batarya performansı soru işareti. Estetik olarak S3 sınıfta kalsa da geçen gün internetten canlı olarak lig tv hd'yi şebeke bağlantısı üzerinden kesintisiz seyrederken acaba her modelde bu performansı alabilir miyim?diye de düşündüm.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende motoluxede 800mhz islemci ile surunuyum :(

Bende dual core 800mhz var, gayet iyi? Seninki single mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

note 2.... 4.1.1 android sürümüne flaşh yükledim herhangi bir sıkıntı çıkarmadı...sorunsuz çalışıyor.. :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kardeşime aldığımız nexus a Jelbiiin yükledik, direk ota update süper, bir daha kesin nexus serisi alacağım, yağ ötesi çalışıyor alet :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sanırım daha önce mesajımda, çift çekirfdeğe alışan için tek çekirdek kulllanmak zor olur demiştim Mehmet. Bu bir yorum değil, tespit aslında. Telefonları, telefon olarak kullanmadığımız için, multimedyaya yönelik işlevlerini stabil kullanmak bizim için performans ölçüsü oldu son zamanlarda. Kimsw telefonların kulaklık sesi veya görüşme kalitesine odaklanmıyor. Facebook bağlantısı nasıl, wireless heryerde çekiyor mu? daha önemli.

Ben üniversitedeyken, sene 98, bir bilardo salonundayız, yerin bir kat altı. O zaman tektük telefon var piyasada, Benim henüz yok. Bir arkadaşımın Ericson'u var, Diğerinde Panasonic. Telefonlar masada, ekranlarına bakılıyor hangisi şebeke çekiyor diye:) Tek veya iki satır ekranlarda operatör ismi yazması o zaman namus meselesi gibiydi, hele ki, bir telefonda turkcell, diğerinde telsim hat varsa rekabet daha da eğlenceliydi.

Ben de o zaman kendimce satır (dot matris ekran) yerine grafik ekranlı olan Nokia 8110'u tercih etmiştim. Geniş ekran benim için daha havalıydı.

Şimdi geldiğimiz noktada bunların önemi kalmaması normal gözükse de, adı telefon olan bir cihazın telefon özelliğinin önemsenmemesi ilginç geliyor bana.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

S3 için uzun süredir beklenen Android Jelly Bean (4.1.1) sürümü birçok ülkeden önce Türkiye'de güncelleme olarak verilmeye başladı. Telefon ile de alınabilen güncelleme sıra ile geldiğinden, Kies aracılığı ile daha çabuk, hızlı ve sıra beklemeden alınabiliyor.

Ben bu akşam Kies aracılığı ile güncelledim. Yorumlarda belirtildiği gibi, zaten hızlı olan S3'te bekleme süreleri nerdeyse yok denecek kadar aza indirilmiş. Hata ihtimallerine karşı pay olarak bırakılan gecikmeler ve parmağı ms olarak geriden takip etme zaman farkları artık yok. Özellikle kilit ekranından çıkmak için parmak hareketinin devamındaki bug olarak nitelendirilen bekleme hadisesi de ortadan kaldırılmış. Birkaç ufak takılma denemeyecek ama cihazın hızına yakıştırılamayan anlık duraksamalar da mümkün olduğu kadar ortadan kaldırılmış kısacası.

Rehberdeki geç açılma sorununun hala devam ettiği ise birkaç kullanıcı hariç yineleniyor. Benim şu an denemelerimde 1 kere gecikme haricinde rehber açılıyor hızla ama birkaç gün test etmeden tamam diyemiyorum maalesef. Bundan önceki güncellemede de gayet tabil hale geldi derken, 12 saat sonra eski halini aldı. Ben SMS ekranında beklemiyordum açılırken fakat bekleyenler varmış, o sorun kesin düzelmiş.

Klavye tuşları biraz büyütülmüş. Animasyonlar eklenmiş bazı fonksiyonlara henüz göremedim. Menü ekranları arasındaki geçiş efektleri değişmiş. Telefonun bekleme ekranında en üst bölümde pil, saat, wi-fi gibi kısayolları gösteren siyah bilgilendirme çubuğu gri renge dönmüş.

Telefonun ram miktarının da 833 MB'a çıkarılması telefonun hafızasının rahatlatılması bakımından güzel olmuş.

Jelly Bean güncellemesi hayal kırıklıkları yaratan Ice Cream Sandwich güncellemesinden sonra devrim niteliği taşıyordu tüm Android işletim sistemli cihazlar için ki, gerçekten bu devrimin harfleri sıra ile yazılmaya başlanmış gibi gözüküyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Siyahından sipariş vereceğim kararımı verdim. Hazır jelly bean'ı da çıkmış canavar gibi olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

karar verdim s3 alıcam en uygun fiyatlı olan k.kartına peşin şekilde taksit yapan nadir sitelerden almak isteyenler olursa linki http://www.indirimli...=Instalments#pt aslında netten alışverişi sevmem ama bir arkadşımda aynı yerden aldı ertesi gün telefon elindeydi

Siyahından sipariş vereceğim kararımı verdim. Hazır jelly bean'ı da çıkmış canavar gibi olur.

Paralel ithalat olmamasına çok dikkat edin. Mesela hepsiburada'da hem paralel hem distribütör ürünleri satılıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bahtiyar hayırlı haberler alırsın inşallah. Memnuniyetini her geçen gün artacak. Jb sürümüne yukselt telefonunu ve sonra keyfine bak

Saygilarimla..

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

4.1 sürümüne yükselttikten sonra, hotmail e-posta ayarlarında sorun olmaya başladı... sadece 15 dakikada bir oturum açabilirsiniz diyor.. mail yollamıyor.. gelen mail çok geç geliyor.... sorun sadece bende mi yada diğer kullananlardada varmıdır...

Yorum bağlantısı
Misafir

Güncelleme sonrası wipe yani formatlamak gerekiyor diyenler var. Ben hotmail kullanmadığım için sorunuza cevap veremiyorum ancak şirket exchange ve maiilimde problem gözükmüyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

4.1 sürümüne yükselttikten sonra, hotmail e-posta ayarlarında sorun olmaya başladı... sadece 15 dakikada bir oturum açabilirsiniz diyor.. mail yollamıyor.. gelen mail çok geç geliyor.... sorun sadece bende mi yada diğer kullananlardada varmıdır...

hotmail normalde bu şekilde mail gönder-al işlemini bir ara hiç desteklemiyordu. Şimdi de çoğunlukla böyle bir kısıtlamaya gidiyor. Aldığınız o 15 dakikalık uyarı telefonun değil, hotmail servisinin işi. Başka bir pop3 hesap deneyin, böyle bir durum olmadığını göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

hotmail normalde bu şekilde mail gönder-al işlemini bir ara hiç desteklemiyordu. Şimdi de çoğunlukla böyle bir kısıtlamaya gidiyor. Aldığınız o 15 dakikalık uyarı telefonun değil, hotmail servisinin işi. Başka bir pop3 hesap deneyin, böyle bir durum olmadığını göreceksiniz.

doğru söylüyorsunuz...mynet kullanıyorum sorun yok... hotmail pop3 e yeni geçdi diye biliyorum, dün sorun yoktu, bugün sürekli hata verince güncelleme kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm... iş için hotmaili kullanıyorum... mail ler geç gelince biraz sıkıntı yaşadım... kendime mail attım 15 dk oldu telefona hala gelmedi, hotmaili mynet'e yönlendireyim.. :)

Güncelleme sonrası wipe yani formatlamak gerekiyor diyenler var. Ben hotmail kullanmadığım için sorunuza cevap veremiyorum ancak şirket exchange ve maiilimde problem gözükmüyor.

Saygılarımla.

şirket maili komple gitti o hiç çalışmıyor artık :) bütün hesapları kaldırıp tekrar kurmayı deneyeceğim.. belki düzelir

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İşin ilginci benim bir tane hotmail.com hesabım, bir tane de hotmail.com.tr hesabım telefona tanımlı. hotmail.com 'la sıkıntı yaşamazken com.tr hesabında bu 15 dk uyarısını aldım bir kaç kez. O da her zaman olmuyor. Sanırım hotmail 'in kendi içinde yaşadığı fırtınalara denk geliyoruz :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Rehbere geç girme sorunu aynen devam. Hatta bir önceki sürüme göre daha sık bekletme yapıyor. Sanırım bu problem S3'te aşılamayacak. Özellikle acil birşey sormak gerektiğinde ve araç kullanıyorsanız gerçekten can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bunun haricinde hız güzel yeni sürümde. Fakat bazı animasyonlarda takılma değilde akıcılıkla ilgili problemler görüyorum. Sanırım çoğunluğun tavsiyesine uyup format atacağım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evren abi hTC kullanmış mıydın? Bu rehber sorunuyla ilgili karşılaştırma yapma şansın oldu mu yani? Ben menü içindeki Kişiler kısmını hiç kullanmıyorum, gerek olmuyor. Telefon tuşuna basınca son aramalar geliyor, ancak listenin altında da rehber gibi kişiler sıralı. Aşağı hiç inmeden aradığım kişinin adını sayı tuşlarıyla yazdığımda sonuç otomatik olarak geliyor ve bu çok ama çok kısa bir süre alıyor. Yani menü tuşuna basıp menüye girmek kadar kısa.

Acaba farklı şeylerden mi bahsediyoruz diye arada kaldım. O yüzden böyle sorular soruyorum :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Zafer menülerimiz biraz farklı. Ana ekranda, hem rehber, hem kısayol olarak telefon simgesi var.

Ana ekran;

screenshot2012102801391.png

Rehber yerine telefon sekmesine tıklarsam;

screenshot2012102801420.png

menüsü geliyor. Bu menüde tuşlara basınca üstten klasik tuş takımı açılıyor ve numara yazarken, rehberde kayıtlı no'lar ile eşleştirme yaparak seçenekleri sunuyor. İstersek yine işaretlediğim gibi rehbere geçiş yapabiliyoruz, üstten. Ancak bu rehber bekletme yapacaksa burada her menüde kasılma oluyor. Hatta rehbere kayıt yapmak istediğinde bile yine bekletiyor zaman zaman. Yani hiçbir şekilde atlatamıyoruz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tamam abi anlaşıldı. Samsung'un "caller" kısmı zayıf o zaman. hTC'de TELEFON 'a tıkladığında rehberle tümleşik arama kaydı geliyor. TELEFON'a tıkladığımda eklediğim 2.resimde göründüğü gibi geliyor ekran. Gerekirse son aramaları kaydırarak buluyorum, gerekirse 3.resimdeki gibi doğrudan tuş takımındaki sayılara basarak senin isminin çıktığı gibi ismi buluyorum. İsme tıkladığımda da direk arıyor.

Bence Samsung'un ARAYICI'sı zayıf. Tabi bu yaşadığın gecikmenin sebebi değil. O gecikme yazılımsal bence de. SIM listesi bekler gibi Google'daki rehberin gelmesi de başka bir sebepten beklenmez.

One X'i almadan önce başka bir markaya geçmeyi çok düşünmüştüm. Ancak özellikle Sense'in nimetlerini tekrar gözden geçirdiğimde hTC'yi çok arayacağımı anladım. Vazgeçtim. Sadece bu arama kısmı için bile hTC'ye devam edebilirim. Ana ekrandan TELEFON'a girip, rehberden Tahir İlter'in numarasını bulup, aramam yaklaşık 2,5-3 saniye sürüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

format atarsanız sonucu yazabilirsiniz... benim telefon artık mail de almıyor kiesede bağlamıyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hotmail'in kendi programı var, play store'dan onu indirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

format atarsanız sonucu yazabilirsiniz... benim telefon artık mail de almıyor kiesede bağlamıyor :)

http://forum.shiftdelete.net/samsung/268596-galaxy-s3-ile-kies-baglanti-sorunu.html

Jelly bean' de kies bağlantı sorunu sık yaşanmış. Linkteki sayfalardaki önerilerle bir çok kullanıcı bağlantı sorunlarını çözdüğünü söylüyor.

Benim telefona henüz ota ya da kies yoluyla jelly bean gelmedi. Bekliyorum sabırla...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

ICS'de de aynı şey oldu. Güncelleme çabuk geldi ama güncellemedeki hatalar için bir güncelleme daha geldi. Hep aynı şeyi yazıyor gibi oluyorum ama hTC'de bu olmuyor işte. Fark orada. Evet geç geliyor ama tam geliyor.

Ben özellikle orta seviyedeki telefonlara gelecek JB'yi bekliyorum. Bakalım o telefonlarda da çuvallayacak mı Samsung. Yoksa alnının akıyla çıkabilecek mi? Başarırlarsa çok iyi iş çıkarmış olurlar. Genellikle hTC eski modellere daha doğrusu orta ve düşük seviye modellerine yeni Android ve yeni Sense arayüz sürümlerini getirmez, sebep olarak da zayıf donanımda stabil çalışamamayı gösterir. Doğru mu söylüyorlar yoksa satış stratejisi mi bilemiyorum tabi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...