İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S3 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Saat

Hotmail'in kendi programı var, play store'dan onu indirdiniz mi?

indirdim, gelen maili anında alıyorum ama hiç bir eki goremiyorum... sorun benden kaynaklı galiba mynet çalışıyordu oda çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Format attım. Rehberde kasılma var ama yapma sıklığı azaldı. Kıese bağlantı sorunu herkesde olduğu gibi bende de var. Şu an için elzem bir durum olmadığı için çözümünü aramadım. Formatla beraber akıcılık biraz daha arttı diyebilirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

ben de format attım dediğiniz gibi kies sorunu devam ediyor... mail sorunum düzeldi eskisi gibi sağlıklı çalışıyor... rehber de düzelme oldu hiç takılmadan açılıyor (telefon hafızaını kullanıyorum) umarım bu şekilde devam eder.. genel olarak telefonda hız artışı oldu..

Yorum bağlantısı
Misafir
Tamam abi anlaşıldı. Samsung'un "caller" kısmı zayıf o zaman. hTC'de TELEFON 'a tıkladığında rehberle tümleşik arama kaydı geliyor. TELEFON'a tıkladığımda eklediğim 2.resimde göründüğü gibi geliyor ekran. Gerekirse son aramaları kaydırarak buluyorum, gerekirse 3.resimdeki gibi doğrudan tuş takımındaki sayılara basarak senin isminin çıktığı gibi ismi buluyorum. İsme tıkladığımda da direk arıyor.

Bence Samsung'un ARAYICI'sı zayıf. Tabi bu yaşadığın gecikmenin sebebi değil. O gecikme yazılımsal bence de. SIM listesi bekler gibi Google'daki rehberin gelmesi de başka bir sebepten beklenmez.

One X'i almadan önce başka bir markaya geçmeyi çok düşünmüştüm. Ancak özellikle Sense'in nimetlerini tekrar gözden geçirdiğimde hTC'yi çok arayacağımı anladım. Vazgeçtim. Sadece bu arama kısmı için bile hTC'ye devam edebilirim. Ana ekrandan TELEFON'a girip, rehberden Tahir İlter'in numarasını bulup, aramam yaklaşık 2,5-3 saniye sürüyor.

Zafer kesinlikle haklısın. Samsung'un en yumuşak karnı touchwiz(tw) arayüzü. Yani android'in samsung telefonlara uyarlandığı bu yazılımın başarısız olması birçok kullanıcıyı stock romlar dışındaki, custom romlara itiyor. Ancak bu tarz kişisel gayretlerle ya da firmalarca yazılan orjinal olmayan romlarda da muhakkak bir yerde bir sorun oluşuyor. Kısa süreli geçişlerden sonra fabrikasyon stock roma dönülmek zorunda kalınıyor ki, başlanılan noktaya geri dönülüyor.

Htc ise sense arayüzünü windows mobile telefonlarından beri çok başarılı şekilde kullanıyor ve sürekli güncelliyor. Birçok kullanıcı sense arayüzü alışkanlıkları nedeni ile telefon değiştiremiyor, değiştirse de alışanlıklarını bulamadığı için Htc'ye dönmek istiyor.

Yani Samsung'un bileşenlerin uyumu ile elde ettiği başarıyı gölgeleyen unsuru tw yazılımı olurken, know how tecrübesi ile bu sektöre adım atıp, akıllı telefonlarda adını ilk sıralara yazdırma başarısı gösteren firmanın ise yazılımla dağları deviriyor olması sanırım HTC olarak sadece telefon dünyasında boy göstermesi ile alakalı.

Onex ile s3 arasında her zaman bir rekabet var. Htc one x eğer pil konusnda daha başarılı olsaydı, sektörün amiral gemisi modeli olacaktı ama bir modelde müemmeli yakalamk gibi bir satış strateji uygulamayacakları için, hep bu tip karşılaştırmalar yapılacak, şikayetler olacak.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ne kadar uzak sorunlar bize... :)

Siz ios6 ile harita kullanin, ama dikkat, kendinizi almanya da bulmayin sonra :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Şöyle;

Cdmck.jpg

Zafer,

Ex dialer yükledim telefona. Htc'nin arayüzüne benzer bir tasarım. Bu sorunu çözecek gibi. Gördüğüm kadarı ile birçok kişi bu programı kullanıyor. Eskiden sorunları vardı şimdilerde ise cevapsız çağrıların bazen silinememesi dışında sorunsuz diyorlar.

Asıl önemli olan orjinal rehberde bekleme sorunu da sanki çözdüm gibi. Ancak denemelerim devam ediyor, henüz bir takılma bekleme yapmadı yaklaşık 4 saattir. Çözersem tarihe geçebilirm:) Çözüm olarak önce google mapsi devre dışı bırakıp, rehberin yazı tipini orjinal, boyutunu ise en küçük hale getirdim. 5 dakika önceye kadar google maps devre dışıydı ve takılma olmadı. Şimdi google mapsi devreye aldım, bir süre de böyle deneyeceğim. Maps açıkken detakılma olmadı.

S3 sahipleri bu şekilde deneyebilirler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

note 2.... 4.1.1 android sürümüne flaşh yükledim herhangi bir sıkıntı çıkarmadı...sorunsuz çalışıyor.. :unsure2:

Bende de Note 1 var. Fena alışkanlık yapar...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

ExDialer'a şimdi baktım kurmadım ama hTC'deki dialer mantığıyla çalışıyor galiba. Umarım sorunsuz çalışır Evren abi.

Bekleme sorunuyla ilgili Maps'ten değil de yazı tipi ve boyutu ile ilgili değişikliğin düşününce mantıklı geliyor. Umarım işe yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren abi ilk aldığımda 4.0 vardı gayet akıcı idi 4.1 i yükleyince msjlarda, müzik çalar ve rehberde kasıntı başladı bende formatladım şuan için çok stabil ama rehber ve mesajlara tıklandığında 1 2 sn lik bir kara ekran ardından açılıyor kasma vs olmuyor çok da önemli bir sorun değil teli çok beğendim

Bahtiyar o bekleme ben de 12sn sürüyor:) Araç kullanırken veya birini arayacağım zaman ansızın bekletmesi canım cicim aylarından sonra sinizr bozucu bir hal alabiliyor. Dün fontu küçültmem akşam boyunca işe yarasa da sabah şarjdan aldığımda yine bekletme yaptı. Neyse ki, şimdilik dilaerex ile bu sorunu aştım gibi gözküyor. Kullanışlı ama diğerine alıştığım için biraz zaman gerekiyor. Umarım eksiklik görmem de mutlu mesut dilaer ex ile devam ederken, S3'ün tek probleminden de kurtulmuş olurum.

Not: Ben gmail ile rehberi beraber senkronizasyonlu kullanıyorum. Sorun belki bundandır diyerek daha önce, no'ları telefon hafızasına da aldım ama farkeden birşey olmadı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

s3 kies bağlantı sorunu bu şekilde çözülüyor... dil ayarını tekrar türkçeye çevirince sorunsuz olarak bağlanmaya devam ediyor.. :unsure2:

Sorunun tek ve basit çözümü

Pc den denetim masası bölgesel dil ayarları seçeneğinden Türkçe yerine ingilizce amerikanı tercih edip uygula veya tamam dememiz yeterli.

Kiesi açıp telefonumuzu bağlıyoruz

Sorun bu şekilde ortadan kalkıyor

Bilgisayarın dili değişmiyor

(ALINTI)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar benim bir sorum var, ekran kilitli iken ekranda çift saat var, biri ev diyor diğeri normal saat, bu ev yazanın saatini nerden değiştiriyoruz veya iptal ediyoruz.

Yorum bağlantısı

Lokman Abi,

Olacak mı bilmiyorum ama bir dene istersen.

Ayarlar>ekranı kilitle>kilit ekranı seçenekler>çift saat (kapalı konuma alınacak)

Saygılarımla.

İ

Yorum bağlantısı

Rica ederim Lokman Abi. Burası S3 başlığı. Buradan sonuçsuz ayrılmak yok. Gerekirse one x konusuna da uzanırız:)) Aklıma gelmişken, neden one x başlığı sabit konu değil Zafer?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Wi fi açık ağa bağlı iken uzun sure sayfa acmazsam sayfa açmak istediğimde baglanamiyor wi fi yi kapatıp açtıktan sonra nete baglanabiliyorum bu sorunu yaşayan var mi baska

Yorum bağlantısı

Ben de hiç problem olmadı. Ne güncelleme öncesi ne de sonrası. Sizde hep mi vardı? Sonradan olduysa büyük ihtimal bir program çakışması sözkonusudur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Telefonu kies ile güncelleyip, akabinde wipe(format) işlemi yapın. Büyük ihtimal düzelecektir. Donanımsal olma ihtimalinden çok yazılımsal problem olması.

Saygılarımla.

Not: yedeklerinizi telefona yüklemek için kies programına yapılacakları bilmiyorsanız, bir kaç mesaj önce açıklaması var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Evren abi: S3'te browserla herhangi internette gezinirken teli yan çevirdiğinde sayfa da dönüyor değil mi ? Videolarda olduğu gibi ???

Yorum bağlantısı

Dönüyor Burak. S2'de de, S'te de dönüyordu. Hatta dialer ex programını yükleyince telefon rehberi bile istersen dönüyor. Bir tek ana ekran ve kilit ekranında dönmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Dönüyor Burak. S2'de de, S'te de dönüyordu. Hatta dialer ex programını yükleyince telefon rehberi bile istersen dönüyor. Bir tek ana ekran ve kilit ekranında dönmez.

Saygılarımla.

Rehber vs. hiç önemli değil. Site gezerken büyük ekranın tadını çıkartalım yeter. Cevap için teşekkürler. ;)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bir ara S3 almaya niyetlendim, ama S2 de olan ekranın gün ışığında karanlık görünmesi problemi S3 te de var. iphone 4-5 veya HTC ile yan yana konukduğunda ekran çok mat. Ekran parlaklığı ne kadar açılırsa açılsın yetmiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Ben de Lokman abi nin çektiği fotolar dan sonra verdim siparişi bekliyorum.Bakalım bu dandroid nasıl birşey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...