İçeriğe Yönlendir

Koyun Kokusu Nasıl Çıkar?

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu

Babamın connectiyle bizim enişte koyun taşımış. Hayvan bagajı pislemiş, kirletmiş. Yaklaşık 20 gündür leş gibi kokuyor. Annem yazık ne yaptıysa çıkaramadı. Ne tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Koku arabaya sindiyse eğer, yani döşemeler kirli değil ama koku var ise, aracın ön ve arka koltuklarına büyük tas ile leğen arası iki kap içine yarıya kadar sirke doldurun, içine sirkeyi emecek ebatta birer havlu koyun ve o şekilde tam 1 gece beklesin araçcamlar kapalı şekilde ,içine sinen kötü kokuları alıp götürüyor, sirke kokusu ise birkaç saatte kendiliğinden geçiyor..

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kuzunun arabamızın bagajında değil başımızın üstünde yeri var. :D Geliyorsa kuzudan gelsin :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yaşı yetip de, eskiden kurbanlarda bağajda taşımayan yok gibidir. :)

Broadway de hiç unutmam içerden bagajda tümsek yapmıştı boynuzla.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Babam torunu için birşey demedi yoksa enişteyi koyun niyetine keserdi. Zaten koyun da çocuk için kesildi. Koyun taşınırken bagajda halıfleks vardı. Bunu attık zaten. Yıkamaya verdik. Bagaj tabanı plastik. Yıkamadan sonra ne sürdüyseler çok kayganlaşmış. Hareket halindeyken bagajda hiçbirşey durmuyor. Aracın içine sinmiş koku. Annem çamaşır suyuyla, halı yıkama şampuanıyla sildi gene aynı. Sirke olayını bir yerde okumuştum. Bunu uyguladık ama yukarıda bahsedilen şekilde değil. Bi deneyelim bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Ben küçükken bizim granada nın arka koltuğunda kurbanlık koç taşımıştık ama koku yoktu.

Yorum bağlantısı

Hiç koyun taşımadığım arabam olmadı. En bombası da 1985 fiat 500 dü. Resmen koyun koyuna gittik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arabaya bence turşu koyun..Her taraf turşu kokar..Koyun gibi kokmasından iyidir..Turşu anında kokutur her yeri :) Turşu kokusunun nasıl gideceğini düşünmek daha kolay olur herhalde..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu bize ders olsun, bir daha jelatinle kaplamadan koyun taşımamak lazım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim yeni mondeo'nunda bagajına koyun koyduk.. Her yaz yaparız koku olduğunu pek hatırlamıyorum.. Ama tabıkı koymadan once en alta muşamba üstüne gazete ve hasır koyarız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim yeni mondeo'nunda bagajına koyun koyduk.. Her yaz yaparız koku olduğunu pek hatırlamıyorum.. Ama tabıkı koymadan once en alta muşamba üstüne gazete ve hasır koyarız.

Koyunu annelerimizin kullandığı esnek filmlerle kaplamak lazım.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent
(düzenlendi)

her türlü kokuyu kesmenin yolu naftalin yada ernet, ernet çok daha etkili, 5-6 tanesini açın bagaja koyun, (bagaja koyun :D) koku filan kalmaz eminim ama mevcut kokuyu alır. sindiyse başka türlü temizlemek lazım ernet bittikten sonra tekrar koku gelebilir. yeri gelmişken bu fotoyu antepte çektim orada bagajda değil direk arka koltukta taşıyolar :)http://imageshack.us...95386112901.jpg

tarihinde G&#246ktuğ Serbent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

çivi çiviyi söker derler ya...

bir koyun daha taşı belki kendiliğinden geçer ... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

çivi çiviyi söker derler ya...

bir koyun daha taşı belki kendiliğinden geçer ... :unsure2:

Malak taşısın o zaman ya da keçi, asıl o zaman koyun kokusunu unutur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Yeni araç aldığımızda L200'ün arka koltuklara 2 tane oğlak koyduk.. Arkaya kasaya konmayacak kadar küçüklerdi boynuzları yoktu..

50 km yol gittim ön arka camlar açık.. Allahtan koku yapmadı ama oğlağın biri hapşurdu, tıksırdı koltuklar full salya oldu onuda yıkatınca geçmişti..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Malak taşısın o zaman ya da keçi, asıl o zaman koyun kokusunu unutur.

Daha farklı bir hayvan taşınırsa etkisi olabilir, besi hayvanı değilde köpek olabilir belki, yada İstanbul'da emniyet şeridinde gidenlerden bir tane gönderelim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...