İçeriğe Yönlendir

Koyun Kokusu Nasıl Çıkar?

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Oğuzhan Demir

Araba alım satımı yapan bir arkadaşın kahve operasyonuna şahit olmuştum, biraz sakat bi yöntem ama yinede paylaşmakta fayda var.

Bir piknik tüpü üzerine bir teneke kap içine bir tutam kahve bırakıp kapıları kapadı içerisi iyice duman dolduktan sonra tüpü çıkarıp tekrar kapıları kapadı. Bi kaç saat bekledikten sonra kapıları açarak aracı bi güzel havalandırdı. Ertesi gün arabada tatlı bir kahve kokusu kalmıştı sadece. 2. Gün arabayı sattığından sonrası ne oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Burada net olmayan bir durum var, koyunun kendi kokusunun araca sinmiş olması mı yoksa koyunun çişi mi kokmaktadır, belki sanırım aracın her yerine sinmiş olmalı ki tavan dahil çıkmıyor,

Bu arada koyuna ne oldu. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Daha farklı bir hayvan taşınırsa etkisi olabilir, besi hayvanı değilde köpek olabilir belki, yada İstanbul'da emniyet şeridinde gidenlerden bir tane gönderelim. :)

Arabada ayı taşınmaz :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabada ayı taşınmaz :i-ih:

Ama araba kullanıyorlar, hatta ehliyet bile vermişler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ama araba kullanıyorlar, hatta ehliyet bile vermişler.

Onlara arabaya binmeyi öğretmişler demek ki ama siz siz olun arabaya ayı almayın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İstanbul'un yarısı öyle, jurassic park gibi, elimde yetki olsa tespit ettiğim araçların plaka ve ruhsatlarına 'dikkat ayıoğlu ayı' ibaresi eklerdim, muaynede EK1 bekgesi ile ruhsata işlettirrdim. :)

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Bugün arka koltukları söktüm. Perdeleri çıkardım. Paspaslarla beraber çamaşır makinesine attım. Koltukları evin balkonunda bekleteceğim bi kaç gün. Koltukları tabana sabitleyen deliklerden biri sarı su, diğeri tortu şeklinde koyun dışkısı doluydu. Arabayı yıkamaya verirken koltukları orda çıkarmıştık. Aldığımızda takılıydı. Hiç dikkat etmemişiz. Enişte 25 lirada para vermiş. Bunları güzelce temizledim. Tabandaki plastikle tabanın metali arası da temizlenmeli. Ama sabitleme kancalarıyla, arka emniyet kemerlerinin garip vidalarını sökemediğimden bugün taban plastiğini çıkaramadım. Yarın sanayide uygun anahtarla söküp bunları da temizleyeceğim. Sonra da sirke ve benzeri yöntemleri uygulamaya girişebilirim. Tabi bunları yaparken enişteyi baya bi andım. Şehir dışında olmasa ona yaptıracağım ama maalesef burda değil. Bu arada koyunu kesip, yedik :D

Polen filtresinide değiştirmek lazım ; onada sinmiştir koku..

Cidden mi? :shok:

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Koyun gitsin size bir şey olmasın :D

Ben de hep öyle diyorum. Focus gitti, babamın arabasına koyun sindi, az önce de halısahada arkadaşın arabasının camını kapının içine düşürdüm. Bu aralar aksilikler peşimi bırakmıyor. Koyun mu kessem ne yapsam :D

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

benim focus'un arkasında oğlak taşıdım ne yapcaz tahir bey :D

Sen de koy git sana bir şey olmasın :p

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Vay arkadaş hayvanda da ne motor sistemi varmış arabanın girmediği yer kalmamış

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sevgin Yılmaz

Baktım git gel zor olacak iki kurbanlığı birden tüplü Broadwayimin bagajına koydum usulünce.Hayvanları indirdikten sonra bagajı komple su ile yıkadım.Zamanla koku gitti ama zaten o arabamla fazla takmıyordum kafama bu işleri temizlikmiş,kokuymuş v.b.Focusumu aldıktan sonra hemen döşemecide bagajlık yaptırdım kalın muşambadan. :)

Yorum bağlantısı
Barış Tülis

Sonax marka sprey halinde satılan döşeme yüzey temizleyici bir ürün var.Alman malı.

Çiğnenmiş ve koltuğa yapıştırılmış bir sakızı bir kaç saniye içinde çıkarttığına şahit oldum.Ve kokusuda çok güzel.Bagaj yüzeyine bu ürünü uyguladıktan sonra sorunuz hallolur bence...

Yorum bağlantısı
ŞevketŞener

benım bas kabınınede kurban kanı gelmıstı üstünden 1yıl gectı hala pis pis kokuyordu en sonunda sattım işin zor gibi :/

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olcay Eyüboğlu

Araç babamda, Manisa'da. En son bindiğimde koku baya gitmişti ama tamamiyle çıkmadı. Babamda satmayı düşünüyordu ama istediği fiyata satması zor.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Erhan Doruk
On 21.09.2012 at 15:52, Ali Tatlısu yazdı:

Bugün bahçeden dönerken yoldaki su dolu birikintiye hızla girdim. Meğerse yandaki tarlaya yaydıkları hayvan gübresi yağmurla bu suya epey akmış. Sudan çıkınca araba komple gübreyle kaplanmıştı. Yol üstü otomatik yıkamaya girdim ama hala araba buram buram gübre kokuyor. Kaputu açınca epey koku geliyor. Havalandırmayı açınca da gübre kokuyor. Motoru yıkatmadan nasıl geçer bu koku?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Bugün bahçeden dönerken yoldaki su dolu birikintiye hızla girdim. Meğerse yandaki tarlaya yaydıkları hayvan gübresi yağmurla bu suya epey akmış. Sudan çıkınca araba komple gübreyle kaplanmıştı. Yol üstü otomatik yıkamaya girdim ama hala araba buram buram gübre kokuyor. Kaputu açınca epey koku geliyor. Havalandırmayı açınca da gübre kokuyor. Motoru yıkatmadan nasıl geçer bu koku?

Aracin islakligi gecince kokuda gececektir.

Birkac gun kokusu olur ama devam etmez.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Aracin islakligi gecince kokuda gececektir.

Birkac gun kokusu olur ama devam etmez.

İnşallah, bu hafta geçmez ise çözüm aramaya devam edeyim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunun temizlemeden geçeceğini sanmıyorum. Basınçlı yıkama ile biraz uğraşacağım gibi.

Llgdnz.jpg

QLY17r.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...