İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Eren Gökmen
Servet Aydın yazdı:

Yeni piller hafızalı değil. Eskiden %80 şarjı geçmez ise pil tepe dolumu %80'i %100 kabul ediyordu. Sonra kademe kademe kapasite düşüyor. Yenilere yok. 

Telefonlar veya pilli teknolojik cihazlar alt ve üst eşik değerlere göre çalışıyor. Pillerin ömrü uzuyor 

Yeni pillerde de sarj 20-80 arasi tutulursa pilin genel omrunden cok az yer diyorlar. Bu sinirlarin disina cikinca pil cok asiniyormus. Gerci oneplus one in pili 5 sene sonunda öldü. Hic dikkat etmeden her turlu cihazla sarj ettigim halde ölmeden önce pil kapasitesi yuzde 70-75 civariydi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Eren Gökmen yazdı:

Yeni pillerde de sarj 20-80 arasi tutulursa pilin genel omrunden cok az yer diyorlar. Bu sinirlarin disina cikinca pil cok asiniyormus. Gerci oneplus one in pili 5 sene sonunda öldü. Hic dikkat etmeden her turlu cihazla sarj ettigim halde ölmeden önce pil kapasitesi yuzde 70-75 civariydi

Oneplus deme bana. İçim gidiyor, almadığım için çok pişmanım 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Servet Aydın yazdı:

Oneplus deme bana. İçim gidiyor, almadığım için çok pişmanım 

Fiyatlari cok artti abi ya. Ben de mi 9t pro aldim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lityum ion pilleri saklarken dikkat edilmesi gereken şey tam dolu saklamamaktır. çünkü bu şekilde her bekledikleri sene kabaca kapasitelerinin yüzde 10 unu kaybederlermiş. diğer türlü önem teşkil eden bir alışkanlık yok. (tam deşarj dan kaçınmak lazım o ayrı bir konu)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektronik cihazlar pillerini tamamen boşaltmaz zaten. %0 görülür ancak pilde hâlâ yaşamsal kapasite mevcuttur 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Katlanabilir ekranin su anda en mantikli kullanis sekli bu bence. Yalniz orta seviye islemci ve yuksek fiyat var bunda

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Sanal bokeh etkisini huawei gibi basarılı sekilde yapabilen xiaomi hangisi olabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Recep Demirci
(düzenlendi)

Sony Xperia Z5 bataryada artık eskisi gibi tat vermiyor ve 4-5 sene öncenin teknolojisi. Fiyatlarda arttı ve işim gereği telefonu yenilemek istiyorum. General Mobile 9 Pro (GM 9 Pro) hepsiburada dan incelediğimde ve çevremde de birkaç kişiden duyduğuma göre oldukça memnun bıraktıran bir telefon. Fiyatı şu an kendi sitesinde 1499 iken hepsiburada da uzay grisi 1370, altın 1410 tl.

Tavsiye edermisiniz. Kullanan varmı. Hem yerli malı olmasıda daha alınası hale getiriyor. Fiyat ise muadilleri arasında uygun geldi bana. Zaten forumda bu telefonun konusu açılmış ilk çıktığında 2899 tl imiş.

Düzenleme:GM nin SAR değeri yüksek hiç bulaşmayayım.     1.401 W/kg (Baş) 0.846 W/kg (Vücut)

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sar değerinin yüksek olması sıkıntı olmaz takılmayın, çekmeyen yerde sar ı yüksek olan telefon çeker az olan çekmez ortada kalırsınız, sar değeri ne zaman yükselir? telefon zor çektiğinde, çeken yerde çok daha düşük olur çünki alıcı verici zaten çok güçlüdür, aşırı yüklenmeye gerek duymaz, yüsek sar değerlerine zaten o telefon çıkmaz, ihtiyaç duymaz, bilgi olarak yazayım bulunsun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Dogan Arsiray yazdı:

Sanal bokeh etkisini huawei gibi basarılı sekilde yapabilen xiaomi hangisi olabilir?

cevap veriyorum. yeni xiaomi lerin hepsi. note 6 pro da çok başarılı ancak bokeh etkisini uygulaması çok daha uzun sürüyor. huawei de bu sadece 2 3 sn iken xiaomi 10 sn kadar bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yurdaer Elay

Aslında istemiyor gibi görünse de bizler kullanırken göz ucuyla bakıp hoşlandığını belli eden, "ben alsam torunlarla görüntülü konuşabilir miyim?" şeklinde meraklı meraklı sorular soran ama bir o kadar da kullanamamaktan çekinen babama, büyük olmayan (benim Xiaomi 5.15 inç zorlanıyor), mümkünse basit arayüz özelliği olan (Samsunglardaki gibi) bir akıllı telefon alma niyetindeyim. İstediğim özellikler; basit olsun, whatsapp kullanılabilsin, fotoğraf çekebilsin. Tüm bunlar biraraya gelince mesela aklıma Samsung S3 mini modeli geliyor. Tam istediğim gibi. Internette yenilenmiş modelleri satılıyor lakin kullanıcı yorumlarından anladığım sorun çıkarma ihtimali yüksek.

Sizlerin de mutlaka bu tür ikilemleri olmuştur. Tecrübesi ve/veya tavsiyesi olan varsa çok büyük sevaba girer. Neden bütün telefonlar büyük olmak zorunda onu da anlamış değilim 😕

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Yurdaer Elay yazdı:

Aslında istemiyor gibi görünse de bizler kullanırken göz ucuyla bakıp hoşlandığını belli eden, "ben alsam torunlarla görüntülü konuşabilir miyim?" şeklinde meraklı meraklı sorular soran ama bir o kadar da kullanamamaktan çekinen babama, büyük olmayan (benim Xiaomi 5.15 inç zorlanıyor), mümkünse basit arayüz özelliği olan (Samsunglardaki gibi) bir akıllı telefon alma niyetindeyim. İstediğim özellikler; basit olsun, whatsapp kullanılabilsin, fotoğraf çekebilsin. Tüm bunlar biraraya gelince mesela aklıma Samsung S3 mini modeli geliyor. Tam istediğim gibi. Internette yenilenmiş modelleri satılıyor lakin kullanıcı yorumlarından anladığım sorun çıkarma ihtimali yüksek.

Sizlerin de mutlaka bu tür ikilemleri olmuştur. Tecrübesi ve/veya tavsiyesi olan varsa çok büyük sevaba girer. Neden bütün telefonlar büyük olmak zorunda onu da anlamış değilim 😕

S3 mini çok yavaş kalmış durumda pek iş göreceğini sanmıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Osman Yücel Çetin yazdı:

S3 mini çok yavaş kalmış durumda pek iş göreceğini sanmıyorum. 

Yavaş olacağı aşikar.. Ben örnek olsun diye Samsung S3 mini demiştim. Bir de oyun oynamayacak, sosyal medya vs kullanmayacak Tek kullanacağı özellik internetten görüntülü konuşma.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

O ölçülerde Xperia Compact serisi ve iPhone se vardı ama onlarda kalmadı. Maalesef 16cm den küçük telefon kalmadı piyasada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

iPhone yaşı ilerlemiş insanlar için birebir. iPhone SE'ler şahane boyutlarda. Ancak son çıkan versiyonu öneririm zira ilk SE'lerin tüm desteği bitirildi.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Yurdaer Elay yazdı:

Babam da aynı durumdaydı, kullanamam, bahçede kırarım falan diyordu. Redmi 6 aldım. Yazı fontunu da büyüttüm.

Şimdi aramanın yanında fotoğraf çekip paylaşabiliyor. Whatsapp'tan sesli mesaj da gönderebiliyor. Özellikle bu pandemi sürecinde ayrı kaldığımız dönemde görüntülü görüşme çok faydalı oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Yurdaer Elay yazdı:

Yavaş olacağı aşikar.. Ben örnek olsun diye Samsung S3 mini demiştim. Bir de oyun oynamayacak, sosyal medya vs kullanmayacak Tek kullanacağı özellik internetten görüntülü konuşma.

Olabilir öyleyse ama alınca o da olsun bu da olsun derken yetmiyor...

Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Yurdaer Elay yazdı:

İlk akıllı telefonum S3 Mini 2,5 yıl kullandım şarjı artık kötüydü sonra 1 ay LG G4 kullandım büyük ekran olması takıntı oldu sattım 4.7 inç ekranlı küçük dev diye bahsedilen Sony Xperia Z5 Compact 49 ay (4 yılı tam bitirdi) kullandım.Şimdi Redmi Note 8 var. Size Z5 Compact tavsiye ederim ancak her ne kadar ekranlar artık büyüsede küçük ekranlılarda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Sumer

3500 ₺'ye kadar kamerasi ve bataryasi iyi olacak bir telefon ariyorum. Onerileriniz nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...