İçeriğe Yönlendir

Van Araca Cam Açtırmak

Nihat Balta

Recommended Posts

Göksel Kaya

Bugün bu olayı baya bir kafama taktım işi gücü bırakıp göztepede herhangi bir oto camcıya gittim.Biz camları açarız montajınıda yaparız ama proje çizemeyiz, ruhsata işletmek için muameleciye gidip onların vasıtasıyla proje çizdirebileceğimi söylediler..Bostancı sanayi sitesinin içerisindeki muameleciye durumu anlattığımda sadece cam açmak istiyorsan 300 tlye projesini halledebileceğini fakat bunun yanında tüvtürk masrafı ve trafik şube ruhsat değişim ücretlerinin de olduğunu ve toplamda 750 800 tl gibi bir bütçe ayırmam gerektiğini söyledi.Bu fiyat sadece cam için bana biraz fazla geldiğinden gereksiz olduğunu düşündüm.Oto camcıya tekrar gittim camları açtırdım ve film yaptırdım.Toplamda 150 tl ücret ödedim ve şuan için bu şekilde kullanmak istiyorum.Trafikte sorun çıkma ihtimalini ilerki günlerde göreceğiz.Her sene muayene için oto camcıya tekrar gidip camları sökmeden bakalitleri taktırıp muayeneye o şekilde gideceğim..

bendede fiesta van var arkası camlı ruhsatta kapalı kasa yazıyor 2 kez muayeneye girdim birşey demediler geçtim.

arkada koltuk yok büyük puflar var :D geçen polis cevirdi ve arkada 5 kişi vardı ruhsatı aldı ve bu ruhsat sahtemi ya burda kamyonet yazıyor dedim izah ettim gülerek ruhsatı geri verdi el kadar arabayı kamyonet yazmışlar diyerek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Muayene işi kolay; arkaya taktıracağınız camları gövde rengine boyayın.. :crazy:

Yorum bağlantısı
Nihat Balta

bendede fiesta van var arkası camlı ruhsatta kapalı kasa yazıyor 2 kez muayeneye girdim birşey demediler geçtim.

arkada koltuk yok büyük puflar var :D geçen polis cevirdi ve arkada 5 kişi vardı ruhsatı aldı ve bu ruhsat sahtemi ya burda kamyonet yazıyor dedim izah ettim gülerek ruhsatı geri verdi el kadar arabayı kamyonet yazmışlar diyerek :D

sabah sabah hiç güleceğim yoktu valla :D bu aracın ruhsatta kamyonet geçmesi zaten mantığa aykırı bir durum herkes aynı tepkiyi veriyor.Bende arkaya iki minder attım bağdat caddesinde çevirmeye girdik arkada iki kişi oturuyordu sadece alkol muayenesi yapıp arkadakileri görmezden gelmişti :biggrin:

Muayene işi kolay; arkaya taktıracağınız camları gövde rengine boyayın.. :crazy:

Bende öyle düşünüyorum ya camların üzerine beyaz bir sticker yapıştıracam yada camcının dediği gibi çıkarılan plastik kapakları camların üzerine yapıştıracam :)

Yorum bağlantısı
Guest YAŞAR DEMİR

Arkadaşlar camlara 5 liraya folyo geçiriyosunuz koltugunda 4 vidasını söküp bagaj havuzunu koyuyorsunuz işleminiz tamamdır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Balta

Arkadaşlar camlara 5 liraya folyo geçiriyosunuz koltugunda 4 vidasını söküp bagaj havuzunu koyuyorsunuz işleminiz tamamdır :)

fiesta için bagaj havuzu araştırdım ama bulamadım alabileceğimiz bir yer biliyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Göksel Kaya

havuza bile gerek yok kardeş bakmıyorlar o kadarına benim kuzenim esenyurtta muayene istasyonunda 3 numara filmli arka camlara bile bakılmıyor diyo içersini göstermesin yeter diyor

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

yanlız bu işlemleri yaptıran arkadaşlara duyurulur uzun yolda sıkıntı olur. bilginiz olsun. ( trafik kontrolü açısından .)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Nihat Balta

Selam arkadaşlar, ruhsatta kamyonet geçen ve diğer bilgiler kısmında kapalı sac kasa van yazan aracıma 8 ay önce cam taktırmıştım.Önümüzdeki ay muayenesini yaptıracağım.Sizce aracım camlı şekilde gitsem muayeneden geçebilir mi ? Yoksa söktürüp saclarını tekrarmı takmalıyım bilgisi olan varmı bu konuda ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selam arkadaşlar, ruhsatta kamyonet geçen ve diğer bilgiler kısmında kapalı sac kasa van yazan aracıma 8 ay önce cam taktırmıştım.Önümüzdeki ay muayenesini yaptıracağım.Sizce aracım camlı şekilde gitsem muayeneden geçebilir mi ? Yoksa söktürüp saclarını tekrarmı takmalıyım bilgisi olan varmı bu konuda ?

Konunuzu birleştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

cama birşey diceklerini hiç sanmıyorum sonradan cam taktırıpta muaneden geçemeyen yoktu bildiğim kadarıyla. sadece koltuk olmasın arkada yeter bence şansınız ilk önce direk gitmekle deneyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Bence bi 10 TL ye filan arka camlarını beyaz karbon folyo ile kaplatın. Dikkat çekmesin kapalı gibi dursun.. Risk almaya gerek yok derim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Balta

cama birşey diceklerini hiç sanmıyorum sonradan cam taktırıpta muaneden geçemeyen yoktu bildiğim kadarıyla. sadece koltuk olmasın arkada yeter bence şansınız ilk önce direk gitmekle deneyin derim.

bende öyle düşünüyordum nasıl olsa iki hakkım var ilkinde bu şekilde götürücem takılırsa ikincisinde sacları taktırıp götürürm :)

Bence bi 10 TL ye filan arka camlarını beyaz karbon folyo ile kaplatın. Dikkat çekmesin kapalı gibi dursun.. Risk almaya gerek yok derim 

buda iyi fikir aslında ama folyo daha çok dikkat çeker gibime geliyo :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nihat Balta

Araç muayenemi bugün yaptırdım.Camları söktürmeden gittim ve sadece birkaç hafif kusur haricinde sorun çıkmadan geçtim.Konuyu takip eden arkadaşlara duyurulur :)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Araç muayenemi bugün yaptırdım.Camları söktürmeden gittim ve sadece birkaç hafif kusur haricinde sorun çıkmadan geçtim.Konuyu takip eden arkadaşlara duyurulur :)

daha öncedende dediğim gibi sadece camlara bir şey demiyorlar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...