İçeriğe Yönlendir

Ford Araçların Arıza Kodları

Mehmet Ozyurek
Çözüme git Mehmet Kaya tarafından,

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bu kadar hata üreten bir araç olmadığı için ECU bile şaşırır bunları görse. "Abi vallahi bilgim yok, ben yapmadım" der :D

Şaka maka, 1.5dci'larda taksiler de bile motor arıza ışığı yananı görmedim.

Bu arada, inşallah 3. kargo doğru düzgün yarın ulaşacak sana :)

Yorum bağlantısı
Doğukan İlkar

Hepsini tek tek okudum. :):heat::bravo:

yookk artıkk. :shok:

Acun ILICALI abimizin sözüdür alıntı yaptık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Mondeo Mk3 o kadar arıza veriyorsa ben hedefi naylona'a çevireyim :p

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Vay be, Ford'a bak, amma hata veriyormuş.

Renault'ta böyle liste bulamazsınız :p

Renonun ecusu kontrol edemez len bu kadar kodu :D

Reno'da beyin mi var ki kontrol etsin ;):D:tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arıza kodları listesindeki boşlukların giderilmesi için gerekenin yapılmasını talep ediyorum. :crazy:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benim bu konuda ki ilk mesajımı kim sildi :p :p :D Mehmet abilerim ellerinize sağlık :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Biri yapmalıydı demi :)

evet,gözüne kestirdiğin birine söyleyecektin yapacaktı,bu kadar hırpalanmazdın :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ellerinize sağlık, inşallah çok gereksiz bir konu olur.

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Ellerinize sağlık kullanmak nasip olmaz inşallah ama dursun zararıda olmaz :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
Cesur Yasar

merhaba 2009 fıesta var bende bosh car servisine gıttım P0192 YAKIT HATTI BASINC SENSOR DEVRE DUSUK GiRiSi arızasını verdı hıcbırsey kontrol etmedıler ne soketlerı nede kabloları hemen parcayı sipariş ettiler parça + işçilik 380 TL ödedım sizce uygunmudur yarın parça geldıgınde takılacak ..... 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Giren

arkadaşlar merhaba benim mondeo 1997 ghia...ekranda iki ağızlı anahtar resmi çıkıyor  kitapta servis zamanı diyor ama resetliyorum sönmüyor neden acaba yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

arkadaşlar merhaba benim mondeo 1997 ghia...ekranda iki ağızlı anahtar resmi çıkıyor kitapta servis zamanı diyor ama resetliyorum sönmüyor neden acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Resetleyemiyorsunuzdur.

Kibrit çöpü gibi bir şeyle resetleme yerine basıp, basılı tutun.

Mk2 de arıza ışığı yoktur. Yani kesin bakım zamanı ışığı bu ve resetten sonra 14800 km de yanar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Giren
(düzenlendi)

mehmet bey daha 4500 km önce motor yapıldı araca. sizin dediğiniz gibi 14800 km de yanıyorsa neden 4500 de yandı acaba ... ve birde sivri uçlu tornavida ile yaklaşık 7-8 saniye basılı tuttum sönmüyor. yağı normal max'ta ve altın sarısı renkte motor yapıldıktan sonra yine yanıyordu tamirci resetlemişti şaştım bu işe.

tarihinde Mehmet Giren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Giren
(düzenlendi)

olmuyor bize yine tamircinin yolu görünüyor galiba..ilginize teşekkürler mehmet bey...

tarihinde Mehmet Giren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Giren

mehmet bey affınıza sığınarak sormak istiyorum birde bu araca motor yapıldığından beri kasnakların oradan bir ses geliyor takır takır diye bilhassa motor soğukken motoru yapan tamircime götürdüm nasılsa o sesi duymadığını söyledi benim duyduğum sesi o nasıl duymuyor anlamış değilim başka bir tamirciye götürdüm oda kasnaklardan biri yapıyor ama korkulacak birşey olmadığını söyledi bazen araçta yağ kokusu geliyor sanki arkadaşlarımda acaba gergi kasnağımı ara sıra sıkışıyor kayış üstündemi dönüyor diyorlar bu koku için siz nedersiniz...

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Mehmet Girgen Bey,niçin bunlarla uğraşıyorsunuz ki.Sabri Usta gibi bir şansa sahibiz.Bence doğru Usta Eller Ford servisine gidiyorsunuz ve artık huzursuz geçen günlerinize de elveda diyorsunuz....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...