İçeriğe Yönlendir

1.6 Hdi Aractaki Gelip Giden Guc Kaybi

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

chip tuning vs yapanlar o westlngate ile oynuyolar turbo basıncını arttırmak lçin ben ondan dediydim doğru tahmin etmişim galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

oynama derken zaten o. yazılımla westingate açma kapama zamanını değişiyorlar.

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

chip tuning vs yapanlar o westlngate ile oynuyolar turbo basıncını arttırmak lçin ben ondan dediydim doğru tahmin etmişim galiba.

biyerde yanlis anlasilma var galiba fap/pdf filtresini iptal etmek icin chip tuningcilerdeki gibi yazilim uzerinde kucuk bi oynama yaptim ama turbonun hic bir ayariyla oynamadim ve guc artirma isine falan girmedim zaten bu islemden sonra 6 bin km nin uzerinde yol yaptim benim olay volanti degistirirken herhalde ya borusuna zarar verdim yada bi yerleri ters taktim buyuk ihtimalle

zaten araci hertarafini sokmus durumdayim motor takozlarini degistiricektim yarin tekrar dikkatli bi sekilde toplarim artik

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

biyerde yanlis anlasilma var galiba fap/pdf filtresini iptal etmek icin chip tuningcilerdeki gibi yazilim uzerinde kucuk bi oynama yaptim ama turbonun hic bir ayariyla oynamadim ve guc artirma isine falan girmedim zaten bu islemden sonra 6 bin km nin uzerinde yol yaptim benim olay volanti degistirirken herhalde ya borusuna zarar verdim yada bi yerleri ters taktim buyuk ihtimalle

zaten araci hertarafini sokmus durumdayim motor takozlarini degistiricektim yarin tekrar dikkatli bi sekilde toplarim artik

Sökmüşken bol bol foto alıp depolayın ..

Çözüme ulaşınca bu durumun nedeni öğrenmek isteriz..Bu konuda bu aralar çok kafa yoruyorum ..Yukarıda maddeler halinde yazdığım nedenlerden biri yada bir kaçı buna neden oluyor kanaatindeyim..

wastegate takılı kalıyor mu diye şüphemde var ayrıca...wastegate i harekete geçiren selenoid valf arızalı olmasa da arada takılı kalabiliyor mu bunun cevabını bulabilsek durum daha netleşecek...

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Sökmüşken bol bol foto alıp depolayın .. Çözüme ulaşınca bu durumun nedeni öğrenmek isteriz..Bu konuda bu aralar çok kafa yoruyorum ..Yukarıda maddeler halinde yazdığım nedenlerden biri yada bir kaçı buna neden oluyor kanaatindeyim.. wastegate takılı kalıyor mu diye şüphemde var ayrıca...wastegate i harekete geçiren selenoid valf arızalı olmasa da arada takılı kalabiliyor mu bunun cevabını bulabilsek durum daha netleşecek...

yag sizintisinin sebebi buyuk ihtimalle su sekilde wastegate in borusu termostat in hemen altindan geciyor soylemistim iki hafta evvel volanti degistirdim toplama esnasinda buyuk itimalle kelepcenin biri yerine tam oturmadi ve sizan antifiriz in bir kismi buharlasti buharlasmayan kismi ise yag gibi boruda ve sanzumanin petekleri arasinda kaldi yag birikintisi yesil renkteydi ve aracta yesil renkli yag bulunmamakta. bende bos yere heyecen yarattim ama wastegate te bir sorun mevcut ayagimi gazdan cektikten sonra turbodan videodaki gibi hafif bir ses geliyor.

eskiden her barca sokusumde resim cekerdim simdi eskisi kadar resim cekmenin uzerinde durmuyorum bana cok zaman kaybettiriyor ama bi kac tane resimle bir kac video cektim pek ise yarar olmasada belki ilgilenirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=VCU1z1lDHaM&feature=plcp

imageedpq.jpgimageoet.th.jpg

imagewyn.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasıl bir temiz motor içidir? hangi ülkedensiniz? yıkan dı mı motor?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Zaten selenoidten, wastegate giden boru vakum yapıyor içinde sıvı yok diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

nasıl bir temiz motor içidir? hangi ülkedensiniz? yıkan dı mı motor?

hocam ben marsilyadayim motora arada bir hafiften su tutarim ama bu motor semsiye gibi her sey ic ice oldugundan alta su gecirmiyor elimden dusurdugum anahtar ve vidalarada bi daha ulasilamiyor bugunde 25 tork ucu dusurdum ara ara bulamadim yine tork takimi bozuldu.

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

torx öenmli degil yenisini alırsın ama kendin tamir edeyim serken sıkıntı çıkarabilir daha dikkatli çalışman gerekir sana kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

torx öenmli degil yenisini alırsın ama kendin tamir edeyim serken sıkıntı çıkarabilir daha dikkatli çalışman gerekir sana kolay gelsin

marsilyada ki işçilik birim saati de bir sor istersen :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

hocam caglar abininde dedigi gibi burda tamirciler saatle calisiyor ve 60 eurodan basliyor saat ucreti :) simdiye kadar her tamir isine girsisimde sunu soylerim arac kendimin bozulursa komple motoru degistirim sonucta 1000 eroya 60-70 bin km motor satiyorlar benimki 153 binde simdiye kadar 2 tiriger seti 1 debriaj volant seti enjektor pullari ve bikac seferde beyindeki yazilima mudahalem oldu ufak tefegini saymiyorum. serviste sade volant in fiyati 900 eronun uzerinde debraj ve iscilik 2000 euroyu buluyor arabayi satsam 5000 ero siz olsaniz naparsiniz

yapamadigim bi sey varsa ariza tesbiti onuda sayenizde ogrenicem hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Cerci

problem giderildi debimetre arizasi ilerliyen gunlerde arac hic gitmez oldu parca degisince duzeldi

benzer arizayi turbo basinc sensorunden yapabilecegini ogrendim ama benimki mafsensoru

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...