İçeriğe Yönlendir

2012 C Max Satış Fiyatı Hakkında

Cihangir Elbasan

Recommended Posts

Haftasonu c-max 1.6 tdci titanium xpaket+otomatik park 59750 fiyat vermişlerdiayak üstü pazarlık bile yapmadım ordaki kadında önümüzdeki hafta zam gelecek demişti.

Bandırmada bana 62,000 fiyat verdiler. benim araca da 28,000 verdiler. 0 faizli kredi kullanırsanız da aracın fiyatı 65,000 :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
Bandırmada bana 62,000 fiyat verdiler. benim araca da 28,000 verdiler. 0 faizli kredi kullanırsanız da aracın fiyatı 65,000 :unsure2:

0 Faizli sistem tamamen bir satış tekniği. 0 faizli kullanacam deyip nakite döndüğünüzde 10 gün öncesi tam 4000 tl fiyatı aşağı çekebiliyorlardı fakat perşembe-cuma günü banka faizlerinde düşüşler yapıldığı için bu fark 3500 tl'ye düşmüş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir ara yasaklanmıştı bu olay ama hala eski tas eski hamam, faiz sıfır ama bedel yükseliyor, bildiğin faiz işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Yakut
(düzenlendi)

Demek ki Ford Aralık ayında zam yapmayı gelenek haline getirmiş. Bende geçen sene bu zamanlarda Kasım ayına göre 1000 lira daha pahalı almıştım.

Kasım ayında Bursa daki bir bayi ile ciddi olarak pazarlık yapmıştım. Alıp almama konusunda cesaretsizlik gösterdim. Birde Aralık ayında fiyatların daha da düşeceği kanısındaydım. Hatta o zaman satış elemanı 2010 sonu Aralık ayında zam geldiğini ve 2011 Aralık ayı içinde zam gelebileceğini söylemişti de inanmamıştım. Galiba beni gaza getirmeye çalışıyor diye düşünmüştüm. Aralık ayında indirim beklerken bin lira zam geldi.

Geçen seneye göre, Çağlar abinin dediğine göre kredili satışta 2000 lira daha zamlanmış. Bu seneki ekonomik durgunluk olmasaydı fiyatı daha da fazla artardı. 2011 senesinde 6 ay içinde 5000 lira zam gördüğüne şahit olmuştum.

Bende geçen sene araç fiyatı 1000 lira arttığında başka markalardaki alternatifleri tekrar düşündüm. C-max tan vazgeçemediğimden 1000 lira daha verip aracı aldım. Şu anda hiç pişman değilim. Aracı alıp kullanmaya başladığınızda bu sıkıntıların hepsi geçecektir. Gerçekten kendini sevdiren bir araç. Zam geldiği için almaktan vazgeçmeyin ama ekonomik olarak sizi sıkıntıya sokacaksa orası başka...

tarihinde Halil Yakut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Çark

23 Kasım'dan beri C-Max Trend kullanıcısıyım, iyi ki almışım, gerçekten çok keyifli kullanılıyor, bu fiyatlara böyle donanımlı dizel yok sanırım

Yorum bağlantısı
Ramazan Akkaya

bugün ford bayisine gittim. 2012 trend tdci otomatik parklı araç için biraz pazarlıkla 52000tl fiyat verdiler.Bunun içine metalik rengi de dahil etmek istedim ama olmadı.Bütçem en fazla 52000tl Bu benim 2. fordum olacak.Ford direk hattını arayarak Bu konuyu görüşsem acaba yardımcı olabilirler mi? Ne yapmak lazım 1000 tl daha indirmek için. :nea:

Ankara Ford Tur Oto 50.000 tl fiyat aldım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CMax donanımı olarak dedim abi.

Otosan dönem dönem belli donanımlara mı yükleniyor?

tamam Stepway verelim?

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Arkadaşlar son 2 haftadır C-max satın alma sürecindeydim..

Hayatında ilk defa sıfır araç alacak olup, 50.000 tl gibi bir rakam verecek olmak benim için hemen karar verilebilecek bir durum değildi.

Aslında mesajları geriye doğru şöyle bir okudum da sakalsız arkadaşlar yeterince açık bir şekilde böyle bir aracın böyle bir fiyata uygun olduğunu dile getirmiş ama... Kendi işlerim de müsaade etmeyince 1-2 gün geciktim ve araca zam geldi.

Önce kızdım ve Halil Bey gibi, diğer markaları dolaştım ve değişik modelleri inceledim. Gerçekten de önyargısız bir şekilde en başından sürece yeniden başladım.

Yine de aklıma yatan C-max oldu.

Sonuç olarak, döndüm dolaştım yine başa döndüm: 50.200 artı İlk periyodik bakım hediye olarak, Beyaz renk C-Max Trend 1.6 TDCI için anlaştım.

Ayrıca bir süredir 20.500'e ilanda olup tek bir kişinin bile aramadığı 124.000 km 2007 1.4 Comfort TDCI aracımı (ön arka tampon değişik, sağ ön çamurluk, sol arka kapı ve çamurluk boyalı) takasta 20.000'e saydılar.

Açıkcası yorucu bir süreç oldu ama şu anda çok huzurlu ve mutluyum, Allah ağız tadıyla binmek nasip eder umarım.

Bu arada, bayiler ve servisler hakkında genelde olumsuz fikirler ifade edilir; sonuçta herkes belli bir parayı cebimizden alıyor ama şahsen ben Eskişehir Otokoç'u, Satış müdürü Bülent Bey'i ve Şube müdürü Cemil Bey'i çok samimi ve ilgili buldum. Aldığım kararda bunun da etkili olduğunu belirtmek isterim (Bu son kısımda forum kurallarına aykırı bir husus varsa silinebilir)

Son not, Çağlar Bey, Alper Bey başka bir forumda Tekno Paketten bahsediliyordu

Adaşım Sana da hayırlı uğurlu olsun. Allah iyi günlerde kullanmak nasip etsin. Bence hiçbir zararın olmamış. Takas fiyatından zaten olayı kapatmışsın. İnşallah birgün fordclup buluşmasında yüzyüze tanışmak ta nasip olur.

Tekno paket ise titanyumlarda titanyumX plus olan tek paket şu an 2'ye bölünmüş durumda. Yani full titanyumun fiyatı yaklaşık 5 bin tl arttı. :)

Ben bu paketlerde de yine cam tavan sıkıntısı olunmadığı sürece tred'in daha uygun olduğu kanaatindeyim. Almış olduğumuz trend ile titanyum 5 kişilik full arasında şu an 13 bin tl gibi bir fark çıkıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

Merhaba

Bende Yeni Ford Cmax 1.6 125 Bg Trend modelini almak üzereyim.

Araçta fiyatına göre baktığım normal binek araçların hepsinden daha fazla donanım var

Otomatik Park paketi ile birlikte en son 39.750TL fiyat aldım, daha iyi fiyat alan var mı ?

Ayrıca Banka kredilerini sordum en iyi Akbank verdi 0,86 faiz 420.-TL masraf alıyorlar.

Daha uygun kredi alan var mı?

Bilgilendirme için teşekkür ederim şimdiden

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Otokoc eskisehir sube muduru Cemil Bey'in vakti zamaninda banada cok faydasi dokundu. Gorusurseniz selamlarimi iletin lutfen.

Yeni aracinizda hayirlisi olsun :flowers::nazar:

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bülent Bey işi gereği zaten herkese ilgili davranıyormuş gibi gözüküyor. Keşke kendisini bir sorun yaşadığınızda tanısaydınız ben gibi. Acaba yine öyle düşünürmüydünüz. Sırf Eskişehir Otokoç'un tutumu yüzünden Citroen C4 alacaktım..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bülent ile işin olunca beni bul... ;)

Abi sizleri keşke aracı almadan önce tanıma fırsatı bulabilseydim, o zaman hiç sıkıntı yaşamazdım. :) Artık Bülent Bey ile ilgili bir sorunum olmaz :)

Yine mi erken karar verdik yoksa :unsure2:

Araç ile ilgili bir sıkıntınız olmaz. Baya memnun kalırsınız :) Ben çalışanların hal, tutumlarından bahsediyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Hayırlı olsun. Kazasız, belasız uzun yıllar binersiniz inşallah.

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Arkadaşlar yeni üye oldum.Aracını yeni alanlara hayırlı olsun diyorum.Ben de 2004 cmax imi sattım ve 2012 trend tdci otomatik park sistemli c max bir araç almak istiyorum.Bu konuda siz değerli arkadaşlardan fiyat alan varsa bana yardımcı olmalarını bekliyorum.

Mutlu TOKMAK bey siz o fiyatı koç çalışanı indirimi ile mi aldınız?Ayrıca hangi bayiden aldığınızı öğrenebilir miyim? Ben öğretmen olduğum için indirimsiz alacağım?

Ama aynı aracı 7 aralıktan önce 41000 liraya arkadaşa almıştık.

Ayrıca ben İzmir'deyim.

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
(düzenlendi)

Arkadaşlar yeni üye oldum.Aracını yeni alanlara hayırlı olsun diyorum.Ben de 2004 cmax imi sattım ve 2012 trend tdci otomatik park sistemli c max bir araç almak istiyorum.Bu konuda siz değerli arkadaşlardan fiyat alan varsa bana yardımcı olmalarını bekliyorum.

Mutlu TOKMAK bey siz o fiyatı koç çalışanı indirimi ile mi aldınız?Ayrıca hangi bayiden aldığınızı öğrenebilir miyim? Ben öğretmen olduğum için indirimsiz alacağım?

Ayrıca ben İzmir'deyim.

Forumu takip ettiğim kadarı ile en son Eskişehirden Öğretmen adaşım ile beraber eş zamanlı C-max Dizel otm.Parklı Trend aldık 50 bin mertebesine. Şahsen ben tamamen tarafsız bir şekilde aklınıza gelebilecek tüm markalara gittim. Test sürüşleri yaptım. Yaklaşık 40 günlük bir araştırma sürecinden sonra yine C-Max Dizelde karar kıldım.

Test sürüşleri esnasında başımdan geçen ufak bir macerayı anlatayım. Bende 2009 model tit. Fiesta var. Yonca tabir edilen üst geçitleri bilirsiniz. Aracı test etmek için üst geçitin sola doğru viraj ile girişine 110 Km/h ile girdim. Aracın arka lastikleri kendini bırakmak üzere iken vites küçültüp ters kontra ile 2 tekere kaldırıp 2 teker ile yoncayı dönmeyi başardım. Şayet arka salınıma izin verse idim orada kaç takla atıp dururdum inanın bilmiyorum. Aynı yoncada C-Max'i test ettim yine aynı hız ile. İnanın bana sanki çok güçlü bir mıknatıs aracı alttan yola doğru yapıştırıyormuşcasına bir his veriyor insana.

Ben bu hissi bugüne kadar sadece opel vectra 3,2 CC yarış otomobilinde izmir pistinde denemede yaşamıştım. Bundan 3 yıl önce opel firması bir yarışma düzenlemişti ve türkiyede ilk 3'e girenleri izmir pistinde yarış arabasında co-pilot olarak araç kullandırmışlardı.

tarihinde Mustafa Uz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Ayrıca ben İzmir'deyim.

23 Kasımda 49500e aldım

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Teşekkürler arkadaşlar.7 aralıkta 49000 e anlaşmıştık ancak aracımı yeni sattım ve maalesef ford a zam geldi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Teşekkürler arkadaşlar.7 aralıkta 49000 e anlaşmıştık ancak aracımı yeni sattım ve maalesef ford a zam geldi.

Hasan bey almış olduğunuz 49 bin fiyatına vergi+sigorta+plaka masrafları dahil miydi??

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Evet Mustafa bey.Ama zamlardan önceydi.7 aralık günü.

Mustafa bey aracınız tekrar hayırlı olsun.Bugün 50 500 TL fiyat aldım.Ellerinde beyaz trend tdci var mı? Size ne zaman teslim edecekler aracınızı?

Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

Merhaba

Aracı Ford çalışanlarına özel uyguladıkları indirimle Aydın Zafer Plaza'dan aldık. Normalde bu kadar indirim yapamıyorlar hatta benim Bacanak aynı fiyata olursa bende almak istiyorum dedi veremeyiz dediler. Koç çalışanlarına çok iyi avantajlar sağlıyor :)

Araca bugün full Kasko yaptırdım 1100TL fiyat verdiler, %50 önceki aracımızın indirimi ile 705TL ye geldi :)

Ayrıca ben İzmir'deyim.

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Merhaba

Aracı Ford çalışanlarına özel uyguladıkları indirimle Aydın Zafer Plaza'dan aldık. Normalde bu kadar indirim yapamıyorlar hatta benim Bacanak aynı fiyata olursa bende almak istiyorum dedi veremeyiz dediler. Koç çalışanlarına çok iyi avantajlar sağlıyor :)

Araca bugün full Kasko yaptırdım 1100TL fiyat verdiler, %50 önceki aracımızın indirimi ile 705TL ye geldi :)

Full kasko sonpo japon 1470 tl ( kazik yemisim )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...