İçeriğe Yönlendir

2012 C Max Satış Fiyatı Hakkında

Cihangir Elbasan

Recommended Posts

Mutlu Tokmak

Hakan Bey

Kazık yedim diye düşünmeyin, YKB sigorta çalışanlarına çok iyi fiyat veriyor

Eşimde Megane 2 vardı, heryerden kaskosu 500-600TL iken 350TL den yaptırmıştık kaskosunu

Siz yine uygun yaptırmışsınız benim arkadaşım Bmax aldı yeni 2000TL Kasko fiyatı vermişler :)

Saçma sapan bi firma 1200TL fiyat vermiş şimdi ona yaptıracak

Üstelik herşey full değil, siz iyi fiyat almışsınız.

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Merhaba Mutlu Bey

Bacanağınıza ne kadar fiyat verdiler?

Ben de ordan beyaz renk trend cmax tdcı için pazarlık yapıyorum .Ancak 2-3 gün içinde sattığım aracımın satışını verip paramı almam gerek.

Bir de bazı bayilerde trend tdcı az var veya yok deniliyor.Sizce bu bayide böyle bir şey söz konusu mu?

Ben Aydına uzak olduğum için gidemedim.Bu gün fiyat aldığım bazı bayiler bizde bu araç yok dediler ve bulmamın da zor olduğunu söylediler.Ancak bazıları da ellerinde yeteri kadar olduğunu söylediler.Arkadaşlar sizce bu aracı 31 Aralıktan önce alma şansım az mı? Gerçekten ellerinde olmama gibi sorunu olan bayiler olur mu?

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Hakan Bey

Kazık yedim diye düşünmeyin, YKB sigorta çalışanlarına çok iyi fiyat veriyor

Eşimde Megane 2 vardı, heryerden kaskosu 500-600TL iken 350TL den yaptırmıştık kaskosunu

Siz yine uygun yaptırmışsınız benim arkadaşım Bmax aldı yeni 2000TL Kasko fiyatı vermişler :)

Saçma sapan bi firma 1200TL fiyat vermiş şimdi ona yaptıracak

Üstelik herşey full değil, siz iyi fiyat almışsınız.

Teşekkürler, moral oldu gerçekten :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Evet Mustafa bey.Ama zamlardan önceydi.7 aralık günü.

Mustafa bey aracınız tekrar hayırlı olsun.Bugün 50 500 TL fiyat aldım.Ellerinde beyaz trend tdci var mı? Size ne zaman teslim edecekler aracınızı?

Benim Araç geldi. Bugün depoda şasi numarasından kontrolümü yaptım. İstediğim Gün telefon açıp plakayı çıkartın diyebilirim. Ben 2 ocak teslim günü olarak konuşmuştum. Malum 15 gün önceden aracı tescil ettirip boşuna 6 aylık vergi ödemek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Merhaba Mutlu Bey

Ben de ordan beyaz renk trend cmax tdcı için pazarlık yapıyorum .Ancak 2-3 gün içinde sattığım aracımın satışını verip paramı almam gerek.

Bir de bazı bayilerde trend tdcı az var veya yok deniliyor.Sizce bu bayide böyle bir şey söz konusu mu?

Ben Aydına uzak olduğum için gidemedim.Bu gün fiyat aldığım bazı bayiler bizde bu araç yok dediler ve bulmamın da zor olduğunu söylediler.Ancak bazıları da ellerinde yeteri kadar olduğunu söylediler.Arkadaşlar sizce bu aracı 31 Aralıktan önce alma şansım az mı? Gerçekten ellerinde olmama gibi sorunu olan bayiler olur mu?

Hasan bey Unutmayınki Avrupa yılbaşı tatiline giriyor. Yola çıkmayan araçlar artık 3 hafta sevkiyat olmayacak fabrikalardan. Bizim yılbaşımız sadece 1 akşam ama Avrupa ülkelerinde bu yılbaşı tatili yılbaşından 2 hafta önce başlayıp 1 hafta sonra bitiyor. Bayilerin ellerindeki araçları veya yoldaki araçları bu durumu da düşünerek analiz etmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Bugün kardeşim için Çanakkaleden dizel trend otomatik parklı için fiyat aldık. 50500'ün altına düşmediler. Ne kadar zorlasakta 49'lu fiyatların imkansızlığından bahsediliyor. Ayrıca kardeşim focus giha hullanıyor. C-Max testine çıkarttım onu. 184Km/H hız ile viraj içinde önümüzdeki araca makas atmak zorunda kaldık. İnanın bu yükseklikteki araçta böyle bir yol hakimiyeti imkansız ama ford yapmış gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Arkadaşlar aracımın 2000 tl kaporasını almıştım ve 49000 tl ye de tüm masraflar bana ait ve yeni yılda plaka taktırmak koşulu ile anlaşmıştım.Allahtan kaporayı göndermeden arkadaş aradı ve kredisinin onaylanmadığını söyledi.Direkten döndük.

Valla herhalde bize 2012 nasip olmayacak.

Sayın Mustafa bey

Siz güzel takas yapmışsınız.Acaba ben de böyle bir takas düşünsem mi diyorum ama karar veremedim. Bir de ellerinde bu araçtan olan bayiler belki takasa daha uygun fiyat verirler diyorum.

Forumdaki arkadaşlar ve özellikle sizin sayenizde Eskişehir den bile fiyat aldım. Sağolsun otokoç taki arkadaşlar yardımcı oldular.Telefonda 50500 tl fiyat verdiler.

Özellikle Eskişehir Otokoç taki Cemil Deviren Beye ve Bülent Yurtsever Beye teşekkür ederim.

İzmir Otokoçtaki satış müdürü Ali Büyük Beye ve satış elemanı Berkay Beye de ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Merhaba Mutlu Bey

Hasan Bey Bugün Çanakkale de ford satış mağazasında idim(Firma ismini vermiyorum. Zaten çanakkalede yetkili satıcı 1 adet). Ellerinde şu an 4 adet otomatik parklı beyaz renkli dizel araç var. Oradan hayri bey ile görüştüm. Herşey dahil 50500'e kadar bıraktı. Şansınızı bir deneyin. Belki düz 50'ye de bırakır. İsterseniz yarın bir telde görüşün. Nöbetçi olarak pazarları da kalıyor olması lazım. Ulaşamaz iseniz beni arayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik park denen, direksiyona el sürmeden park eden değil mi? C-max trend de var denen?

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

50.500 lü rakamlar görüyorum forumda.Keşke imkan olsa da oralardan alsak.51.500 altına inmiyorlar burada.Ne zamandır bekliyorum.Daha inmeyecekler gibi görünüyor.Bakalım.

Yorum bağlantısı
Hasan Doganer

Hasan Bey Bugün Çanakkale de ford satış mağazasında idim(Firma ismini vermiyorum. Zaten çanakkalede yetkili satıcı 1 adet). Ellerinde şu an 4 adet otomatik parklı beyaz renkli dizel araç var. Oradan hayri bey ile görüştüm. Herşey dahil 50500'e kadar bıraktı. Şansınızı bir deneyin. Belki düz 50'ye de bırakır. İsterseniz yarın bir telde görüşün. Nöbetçi olarak pazarları da kalıyor olması lazım. Ulaşamaz iseniz beni arayabilirsiniz.

Sayın Mustafa Bey, 49 000 tl ye pazarlık yaptığımda ( zamdan önce) bayi 22 000 tl vermişti.Ama internette araştırdım ve 3-4 parça boyalı ve 160000 km lerdeki araçlara bile 25-26 bin istiyorlar.O yüzden takasa sıcak bakmadım. İlana koysam 25000 tl den aşağıya satmam ama biraz beklerim tabi.

Yalnız Çanakkale'yi arayacağım.Yardımlarınıza teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

belki üstüste olacak ama ben yazayım: ilanlardaki rakamlara fazla inanmayın

Flood yapmayınıs. :ninja:

Yorum bağlantısı
Mutlu Tokmak

Merhaba

Bacanak icin aldığım fiyat 1.6 Benzinli 125bg trend modeli icin 41.500Tl oldu Dizel icin koç grubu indirimi ile 47.000TL fiyat aldım. Yılda 10.000km bile yapmadığımız icin benzinli tercih ettik. Koç grubu indirimi olmadan dizel icin 48.750 fiyat vermişlerdi. Ama dizel için alıcı olmadıgımız dan hic çetin pazarlığa girmedik

Bu arada benzinlinin performansı dizelden iyi, test sürüsünü dizel modeli ile yapmıştık. Benzinli daha seri geldi bana. Bu arada en az 4 bayi arayıp fiyatları telaffuz edip fiyat almamazlik yapmayın :)

Şuan bu araçlar için satin alınacak en mantıklı zaman. Çünkü bayi tanıdığımız birisi söyle söyledi "Şuan yılsonu alacağım primleri dahi düşerek veriyoruz fiyatları, hedefi tutturamazsak o primde gelmeyecek o yüzden en iyi fiyata veriyoruz" dedi

Aynı durum bayi olduğumuzdan biliyorum bizim icin de var geçerli.

Sizin icin hayırlısı olur umarım

Cmax harika bir karar oldu benim için :)

Merhaba Mutlu Bey

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Fiestamı satıp cmax siparişi verebildim sonunda.Aracıma cuma günü kavuşuyorum bir aksilik olmassa.Heyecan sardı şimdiden.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

arkadaşlar merhaba ben de 10 gün önce ford ve cmax ile tanıştım lineadan sonra kesinlikle sağlamlık ve güç diyorum.Bugün bi arkadaşım için dizel trend fiyat aldık hem araç nerdeyse yok hem de rakam 52000 ben 48650 aldım

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
arkadaşlar merhaba ben de 10 gün önce ford ve cmax ile tanıştım lineadan sonra kesinlikle sağlamlık ve güç diyorum.Bugün bi arkadaşım için dizel trend fiyat aldık hem araç nerdeyse yok hem de rakam 52000 ben 48650 aldım

Linea'dan sonra tank gibi gelir, iyi fiyata almışınız, hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Arkadaşlar.Yarın C-max ımı teslim almaya gidiyorum.Benim için dua edin.İnş.araçta bir problem olmazda bir daha gel gitlerle uğraşmam.Daha iyileri sizlerin olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Üstün

Arkadaşlar.Yarın C-max ımı teslim almaya gidiyorum.Benim için dua edin.İnş.araçta bir problem olmazda bir daha gel gitlerle uğraşmam.Daha iyileri sizlerin olsun.

m

benim bir sonraki aracım da cmax olur büyük ihtimal... hayırlı uğurlu olsun şimdiden. güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

m

benim bir sonraki aracım da cmax olur büyük ihtimal... hayırlı uğurlu olsun şimdiden. güle güle kullanın.

Sağolun.İlk aracım fiesta idi.Fiestadan sonra C-max nasıl gelecek acaba .Çok merak ediyorum.Aracın içine oturmuştum ama sürmeden pek birşey anlaşılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Tütüncüler

Merhabalar, sitenin yeni üyesiyim. Üç gün önce c-max almaya karar verince sitedeki paylaşımları merakla takip etmeye başladım. Aldığım araç C-max Trend 1.6 benzinli. Aracı daha ucuz olacağını düşündüğüm için anahtar teslim almadım. Ruhsat, sigorta ve plaka masrafları bana ait olacak. Bu şartlarla aracın fiyatını 41.500 TL saydılar. Araçta park sensörü ve otomatik park uygulaması da mevcut.

Aracı henüz almadım. Sigortayı ödemeyi üstlendiğimden dolayı plakayı 01.01.2013 tarihinde çıkartıp, yeni yıl vergisini de aracın masrafının içinden çıkarmayı uygun gördüm. Bu nedenle aracım 10 gün kadar bayide kalacak. 10 gün beklemek 400 TL'ye değer mi bilmiyorum.

C-max'a, 1.2 Clio HB'den geçiş yapıyorum. Oldukça tasarruflu bir aracı terk ediyorum ve C-max'ın yakıt maliyetinin bana ne olacağını büyük bir merakla bekliyorum. Clio ile 7 yılda 52.000 km yaptım ve bu yolun %85'ini şehir içinde yaptım. Sohbet ettiğim her ototmotiv uzmanı, satıcısı, bu mesafe rakamları ile benzinli aracın benim için doğru tercih olduğunu söylediler. Bu nedenle ilk günden beri benzinli araç aradım.

C-max giderek büyüyen iki çocuğumu düşündüğümde benim için doğru tercih gibi görünüyor. Ama bahsettiğim gibi, ortalama 100 km/7lt yakıt tüketen bir araçtan sonra C-max kullanacağım. Ve etrafımda görüş aldığım birçok kişi C-max için 100 km/9 lt tüketirsem elimi öpüp başıma koymamı, 10lt'nin altına kolay kolay inemeyeceğimi söylüyorlar.

Teknik kılavuzunda 8,7 lt ortalama bilgisi verilen bir araç için bu rakam %20 artış gösterebilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Öncelikle aracınız hayırlı olsun Sinan bey. Ben ocak 7 'de ilk taksitini ödeyeceğim aracı sizin gibi 2 ocak mertebesinde teslim alacağım. Yani 400 tl için beklemek daha mantıklı.

Şehir içi yakıt tüketim değeri tamamen kullanım tarzınız ile alakalı bir durum. Clio ile 7 lt. ortalamanız var ise şimdiki aracınızda aynı tarz kullanımda 10 lt. değeri sizin için kaçınılmaz olacaktır gibi geliyor.

Farklı bir örnek verecek olur isem çalıştığım işyerinin sahibinin oğlunda pejo 406 2000CC benzinli araç var. Tamamen bursa şehir içinde kullanılıyor. Gaz hiç takılmadı araca. Araç sahibinin standart kullanımında ortalama yakıtı 9-10 lt. arasında. Fakat ben aynı aracı aldığımda 12 lt.'nin altına hiç düşemedim bu güne kadar. Bende dize 1,4 dizel fiesta var. Ortalamam 7 litre. Aynı tarzda 406'yı kullanır isem 14-15 lt. hiç zorlanmadan çıkabileceğim değerler.

İşin özeti sağ ayağınızın altında yumurta varmışcasına hareket ederseniz fabrikasyon verisinin bile daha altında değerler yakalarsınız. Yok Clio'daki tarzınız ile aynen devam derseniz 10 lt. değeri bile sizin için uygun bir değer olarak söylenebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...