İçeriğe Yönlendir

Explorer - Check Gage

Engin Duru

Recommended Posts

Engin Duru

check gage ışıgı yanıyor aracımda ne oldugu hakkında bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aracınız hata kodu vermiş galiba bilgisayara bağlanarak kodun okunması lazım.Hakan abi (Tarım) daha detaylı bilgi verebilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı/bagaj/kaput açık veya benzin bitmiş olabilir, veya akü şarj lamnası yanıyordur, yani bir uyarı vardır, bu uyarıya dikkat çekiyordur, bu motor arıza lambası değildir

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Burak Cora

o lambayı söndürmek çok zor çok büyük külfet haberiniz olsun :)

benzin kaç para haberiniz varmı neredeyse 4,7 oldu :angry: benim araçta şuan itibariyle 40-45 tl lik benzin koymadan sönmüyor meret e sürekli yanmasın diyosan bi 100 türkiş doları gözden çıkartıcaksın tabi :)

yahu bu benzinden kaçan elektrikli araba yaptı yakında elektiriğede % de 999 zam yaparlar onada binemeyiz işe bak

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bayram Yazar
(düzenlendi)

Benim aracımda da yanıyor aynı ışık ama benzin alınca sönüyor benzin pahalı vergi pahalı herkes zorunlu yaşamaya itiliyor benzinden vergiden kaçıp ufak motorlu araç tercih ediyor ama benim aracım 2013 model arabaya bedel konforu Çağlar bey sizin Ford Explorerler hakkında bilginiz var sizce bu araçlar niçin makaslı sonuçta 4x4 araç diğer jeepler körüklü falan hangisi daha iyi sizce bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ben bildiğim kadarıyla cevap vereyim

bu araçların çoğunda arkada orjinal çeki demiri vardır

seyahat yaparken aynı zamanda da arkaya bazı şeyler bağlanıp çekilsin diye

bu arkaya bağlanıp çekilen şeylerde ağır olabiliyor

bu yüzden makasların taşıma kapasitesi diğer helezon ve körüklere oranla daha fazla olduğu için makaslı yapmışlar

ancak makaslı araçlar diğer araçlara göre daha sert ve konfordan uzak olduğu için bunu bir nebze hafifletmek ve tüm ağırlığa rağmen aracın dengesini bozmamak için arka amortisörleri havalı yapmışlar

arkaya ne kadar ağırlık konarsa konsun arka amortisörler şişerek aracın arkasını kaldırır

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Caner DEMİRKAN

Benim aracımda benzin göstergesi bozuktu benzin bitince bu lamba yandı alınca söndü.basit bir şey olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...