İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Lastik Hava Basıncı

Gürsel Şen

Recommended Posts

Gürsel Şen

arkadaşlar 14 inç jant takılı lastik ölçüleri de 175x65R14

lastiğe vurduracağım hava ne kadar olacak ölçüsü nedir

Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

arkadaşlar 14 inç jant takılı lastik ölçüleri de 175x65R14

lastiğe vurduracağım hava ne kadar olacak ölçüsü nedir

normal yükte ön-30 arka-26

tam yük ön-36 arka-41

Yorum bağlantısı
Doğukan İlkar

195 - 50 16 nın değerlerini yazarmısınız ?

ben hepsini 33 vuruyorum yük olmazken

Yorum bağlantısı
Gürsel Şen

mesela arabaya 4 kişi biniyo olsa her zaman 175x65R14 ölçülerine göre lastik havası ne olur

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

mesela arabaya 4 kişi biniyo olsa her zaman 175x65R14 ölçülerine göre lastik havası ne olur

Şoför kapısının altında yazıyor.Ben ordaki etiketin fotoğrafını çekmiştim ama,şimdi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bir diğer önemli konu da, kitapçıkta belirtildiği gibi, bunlar soğuk lastiklere vurulacak havalardır. şehirler arası yola çıkınca lastik havaları 4 ila 6 psi artar(sıcaklıktan)...şimdi evin önünden marşa bastınız, lastik havasını vuracağınız yer 5-10 km ise gidene kadar lastik ısınacak, lastikçi de havayı vuracak ama, lastik soğuyunca hava yine düşecek. en doğrusu şu...en yakın lastikçiye gidin,(yada petrol istasyonuna)aracı park edip bir çay için. lastiklerin soğumasını bekleyin, iyice soğuduğuna kanaat getirdikten sonra havaları öyle bastırın. unutmayın, verilen lastik basınçları kesinlikle lastik soğukken basılması gereken havalardır. ben şöyle yapıyorum. lastik havası vuracağım zaman, petrole gidiyorum, mesela yakıt alıyorum, biraz vakit geçiyor, aracı yıkatıyorum, hem vakit geçiyor, hemde lastiklere su geldiği için serinliyor, aracı kuruluyorum, biraz daha vakit geçmiş oluyor, en son lastik havalarını kontrol edip eksik ise basıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Şenoğlu

Binen 4 kişinin ağırlıkları ile değişkenlik gösterir (örneğin 100 kg 4 kişi neredeyse aracın azami yüklü ağırlığına denk gelir ki bu durumda tam yüklü olarak değerlendirip ona göre hava vurmak gerekir).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Yusuf İzzettin Yıldız

ben ön arka 36 vuruyordum ama araç biraz sarsıntılı oluyordu.. şimdi 30-30 vuruyorum en ideali zaten fabrikanın öneriside bu yönde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski pompalar, her ps havada bir çuf ederdi, hortum bi sarsılırdı.. Tabir doğrudur, vurarak basardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kapıda yazan basınçtan her zaman 1 psi fazla bastırın, 175/65/14 te 30/26 yerine 31/27 basıyorum mesela, böyle daha iyi oluyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...