İçeriğe Yönlendir

Halis Hoca'Nın Farları.../ videosu ilk iletide

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sani Gerşon

:nazar: Maşallah diyelim, ustanın eline sağlık. Ben bu işlerden pek anlamam ama benim bile dikkatimi çekti. :good1:

9 sıralı iç içe geçmiş ama birbirinden bu kadar bağımsız çalışıp görsel olarak da göz dolduruyordu. :bravo:

Sen ayna altlarını led'le. O kadar yakışacak ki. Anlamam diyorsan bıyıklı bir abimiz var, onu dürt, o yapar. Yapmıyorum derse gazoz açmayı gösterirsin :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Her zaman derin Halis abi yanlış ve kötü iş yapmaz ;) bunca yıldır arabalar ile ilgilenirim böyle bir tarz görmedim bi-xenon ile uyum anca bu kadar olurdu

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Farlar gercekten harika olmus..

Bende gercekten cok cok begendim. Parklar yanarken o arabadan 20 metre uzak gecerim valla oyle fena uyariyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Uğraş abide sadece sinyal, sinyal+gündüz ledi, Kısa+gündüz ledi şeklinde yanan halleri olması lazım..

Halis hocam detaylı çeker herhalde..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Park değil arkadaşlar gündüz farı...

Farın alt kısmı orjinalinde sinyal olan kısım açılmış, 9 tane lensi 1 watt led eklenmiş.. Bunların rengi beyaz, gündüz farı olarak tasarlanmış...

Hemen üst kısmına yine aynı şekilde sarı ledler ve lensler ile 9 tane led takılmış.. Bunlar da sinyal olarak bağlanmış...

Mükemmel bir uyum içindelerdi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben görmedim çok güzelmiş emmi anlattı

Abi sen o sırada neredeydin :) ESP testinde oluşan etkiden kurtulmayamı çalışyordun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Muayeneden geçecek mi. :)

Park değil arkadaşlar gündüz farı...

Farın alt kısmı orjinalinde sinyal olan kısım açılmış, 9 tane lensi 1 watt led eklenmiş.. Bunların rengi beyaz, gündüz farı olarak tasarlanmış...

Hemen üst kısmına yine aynı şekilde sarı ledler ve lensler ile 9 tane led takılmış.. Bunlar da sinyal olarak bağlanmış...

Mükemmel bir uyum içindelerdi..

Arkalar da zaten orjinal led ne güzel uyumlu olmuşlar. Aynalar orjinal de ledmiydi Mehmet abi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynalar da led yapılmıştı ama sinyal ve gündüz farında lens vardı..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
Aynalar da led yapılmıştı ama sinyal ve gündüz farında lens vardı..

Ultra verim. Ne güzel. Kafamda olan proje idi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

43 mesaj ve hala konunun özünden gelen yanıt yok. İlla sahasını basıp basket mi oynamalıyız :crazy:

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Arkadaşlar daha yeni geldim oturdum bilgisayar başına,kusura bakmayın.Akşam cevahirde turlarken İlteber aradı söyledi Mehmet Abi'nin konu açtığını :)

Yaklaşık 1 ay oldu far modifiyesi yapılalı.Araçla ilgili modifiyeler devam ettiği ve bitmediği için konu açmadım.İstedim ki tek kalemde hepsini anlatayım.Ben teknik olarak anlamam çok fazla anlamam.Bi-xenon farı öğreneceğim diye Süha'nın kafasını şişirdim :) ki geç de olsa öğrendim.Xenon kit ve ampul alırken de Servet Abi illallah dedi benden :D Anlayacağınız teknik bilgi zayıf :rolleyes:

Bildiğim kadarıyla yazılı olarak anlatayım yarın da foto çekerim veya video koyarım daha iyi olur.Araç üzerinde hella farlar söküldü ve 2 yıl sonra muayene düşüncesiyle rafa kaldırıldı.Daha sonra valeo mercek modifiyesi yapılmış başka bir jetta orjina farı aldım.Fara Servet Abinin tavsiyesi ile sun part 4300 k kit ve D2S philips colormatich ampul takıldı.Bu farında altında yarım yanan sinyaller sökülüp Mehmet Abinin yazdığı gibi beyaz ve sarı ledler komple döşendi.Bu arada far yükseklik ayarı çalışıyor.

Beyaz ledler A6 daki ledlerin aynısı sayılır.Bunu usta,kontağa bağladı.Kontak açınca gündüz farları yanıyor.Uzun çakarken halojenlerle birlikte çakıyor.Sinyaller yandığında gündüz farı Audi de olduğu gibi kısılmıyor (modül gerekiyor bunun için 350 TL) kısılmasa bile sinyal verdiğim zaman sürüş halinde güzergah tabelalarında sinyallerin yandığını görebiliyorsunuz.(Çok açık havada gözükmüyor tabiki)

Yan aynalarda az yer kaplayan sinyaller söküldü ve olan genişletilip ön fardaki sinyallerle uyumlu amber rengi led döşendi.En güzel görüntü akşam bütün farlar sönükken 4 lü flaşörün yandığı anda ortaya çıkıyor.Sana ne faydası oldu derseniz görüş mesafem arttı.Sinyallerin görünürlüğü gündüz bile olsa ciddi şekilde arttı.Gündüz farı çakmadan ziyade orjinal gibi duruyor bu nedenle arkadan gelenin Audi olduğunu sayıp yol verenlerin sayısı arttı :) Tabi ben geçince arkamdan kulaklarımı çınlatıyorlardır. :biggrin:

Maliyet:

Orjinal çıkma far+Valeo Mercekler:400 TL

Sun PArt Xenon Kit ve Philips Ampuller: 320 TL

Farımın sökülmesi+modifiye fara kitin takılması ve araca montesi+fara döşenen ledler+sİnyal led döşeme+plakaya led uygulaması+bagaja led uygulaması+arka ayak kısmı araç içi aydınlatma: 520 TL

350 TL demiştim o akşam bu fiyata (plaka,bagaj,ayak aydınlatma gündüz farı modülü dahil değildi)

Modifiyeler he diyince olmuyor malum yavaş yavaş yapabiliyorum.Bu cuma günü de bej suni deri kaplama yapılacak.Ufak tefek modifiyler bittiği zaman hepsi için bir konu açacağım.Artık ne zamana biter bilemem belki 2 ay belki 1 yıl..

Far modifiyesi konusunda bana sabırla yardımcı olan Servet Abi ve Süha'ya teşekkür ederim

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Eee, hani detaylı resimler :nea:

Yarın artık Sani. :)

Halis abi elimizden gelen bir şey olur ise her daim ;)

Araba konusunda üstat olduğun için her daim rahatsız edebilirim :D

İşçilikler kime ait. Gündüz farkedilmeyen sinyal ne olacak Hocam?

Farkediliyor tabiki de hocam ben abartılmış denmesin diye öyle yazdım.

Gule gule kullanman dilegiyle Halis abicim.

Eyvallah Samiciğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yarın artık Sani. :)

Araba konusunda üstat olduğun için her daim rahatsız edebilirim :D

Eyvallah Samiciğim.

Estafurullah abi değerli abilerimiz var iken bizim bildiklerimiz onların unuttuklarıdır ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Estafurullah abi değerli abilerimiz var iken bizim bildiklerimiz onların unuttuklarıdır ;)

Yapma bunuuu. :oghk::air_kiss:

Görmeden inanmam.. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eee, hani detaylı resimler :nea:

B. çekmecede kumpir yeseydin görürdün, hem elini mangala da kaptırmazdın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...