İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Bagaj Açma Motoru Arızası - En Ekonomik Çözüm...

Zafer Kopuk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anladım, motoru atıp yerine RC fırçasız motor taksak nasıl olur acaba, hemde millet yuh der, adamlar kilit motoruna bile modifiye yapmış, brusless motor takmış derler  :D  Eeee Ford ada bu yakışır azizim :)

12921(3).jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Bu arada açıp bakım yapmayla uğraşma abi çünkü sağını solunu çıtlata çatlata açtım yani vidayla filan açılmıyor :D

Bunu taktıktan sonra arka bagaj trimini yerine takmam zaten hatta led yaparım ki görünsün yakışıklı motor :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hakikaten, trimi pleksiden yapıcaksınki içerdeki donanım gözüksün değilmi :) bak ne güzel, kimsede yok, trimlerin hepsini pleksi ve led aydınlatma yapıyoruz, apaçi modun dibini buluyoruz, kimse gık bile diyemez artık  :D

Bu arada cam motorlarınıda modluyalım, 1 sn. de açılsın kapansın :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cihan Yaşar

Bu arada açıp bakım yapmayla uğraşma abi çünkü sağını solunu çıtlata çatlata açtım yani vidayla filan açılmıyor :D

Bunu taktıktan sonra arka bagaj trimini yerine takmam zaten hatta led yaparım ki görünsün yakışıklı motor :D

benım bagaj motorum arızaladı.nasıl tamır edebilirim?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

benım bagaj motorum arızaladı.nasıl tamır edebilirim?

Konuyu bir kere baştan okusanız, fotoğraflara baksanız detaylıca tarif edildiğini görürsünüz zaten :) ama takıldığınız bir yer varsa yardımcı olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Konuyu bir kere baştan okusanız, fotoğraflara baksanız detaylıca tarif edildiğini görürsünüz zaten :) ama takıldığınız bir yer varsa yardımcı olabiliriz.

sormak ıstedıgım  orjınal motor sokulup tamır oluyor mu?dogan motoru takmak zahmetli olur gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

sormak ıstedıgım  orjınal motor sokulup tamır oluyor mu?dogan motoru takmak zahmetli olur gibi geldi.

Orijinal motoru tamir etmek için küçük elektrik motoru gerekiyor onu araştırıp bulmak lazım. Aynı güçte olması lazım tabi ki. Onlarla uğraşmak yerine yeni bir motor almak en iyisi. Montajı gayet basit. Beraberinde gelen parça ile monte edebilirsiniz yarım saatinizi almaz. Orijinal parça için motor arama işini de vakit olunca yapabilirsiniz elinizde olur çift motor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Orijinal motoru tamir etmek için küçük elektrik motoru gerekiyor onu araştırıp bulmak lazım. Aynı güçte olması lazım tabi ki. Onlarla uğraşmak yerine yeni bir motor almak en iyisi. Montajı gayet basit. Beraberinde gelen parça ile monte edebilirsiniz yarım saatinizi almaz. Orijinal parça için motor arama işini de vakit olunca yapabilirsiniz elinizde olur çift motor.çok tesekkur ederim

çok teşekkür ederim.motorun yayını yagladım .beklemedeyım .belki olur

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

5-10 lira için değmez o motoru parçalasanızda düzgün toplayamazsınız?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Komplike bir parça değil ki. Bir adet elektrik motoru var onu çıkarıp yenisini takacaksınız. Olay bu. 

çok teşekkür ederim.motorun yayını yagladım .beklemedeyım .belki olur

Düzeleceğini sanmam lakin orada yayın pek bir etkisi yok. Yani yağlama ile ortadan kalkacak bir sorun yok. Elektrik motoru gücünü kaybediyor zamanla sorun o.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

5-10 lira için değmez o mmotor otoru parçalasanızda düzgün toplayamazsınız?

motor 170  180 lıra cıvarı

5 10 lıralık çözum nedır?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Komplike olmadığını biliyorum orjinal parça iyi şekilde preslenmiş açmak için herhangi bir vida yok ya kırarak açıcaksın yada ısıtıp keserek. Ondan soyledım 7.5 lira merkezi kilit motoru. Gidip torklu bir dc motor almak isteniz kaliteli bişey 5 liralardan başlamakta.

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

motor 170  180 lıra cıvarı

5 10 lıralık çözum nedır? bılgi verır 

Komplike olmadığını biliyorum orjinal parça iyi şekilde preslenmiş açmak için herhangi bir vida yok ya kırarak açıcaksın yada ısıtıp keserek. Ondan soyledım 7.5 lira merkezi kilit motoru. Gidip torklu bir dc motor almak isteniz kaliteli bişey 5 liralardan başlamakta.

23. mesajda motorun acılmıs resmı var

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ben "düzgün toplayamazsınız" demenize cevap olarak yazdım. Kendim bizzat açtım ve topladım :) Yani ince bir tornavida ile iki yerinden esnetseniz çıtlayarak kapak kendini bırakıyor. Geri yapıştırması bundan daha kolay patex var. 7.5 liralık motorun iç aksamı ile orijinalin ki çok farklı. O yüzden orijinalide gayet açılıp motoru değiştirilip toplanıp kullanılır. Keyif kullanana kalmış yani ister  7.5 liralık motor ister tamir görmüş orijinal motor. :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Ben "düzgün toplayamazsınız" demenize cevap olarak yazdım. Kendim bizzat açtım ve topladım :) Yani ince bir tornavida ile iki yerinden esnetseniz çıtlayarak kapak kendini bırakıyor. Geri yapıştırması bundan daha kolay patex var. 7.5 liralık motorun iç aksamı ile orijinalin ki çok farklı. O yüzden orijinalide gayet açılıp motoru değiştirilip toplanıp kullanılır. Keyif kullanana kalmış yani ister 7.5 liralık motor ister tamir görmüş orijinal motor. :)

Açıkcası ben orjinal motoru görmedim :) benim araçta zaten orjinal olmayan motor vardı kaliteside kötü olduğundan tamiri ile uğraşmayıp değişim yoluna gitmiştim. + parçacı eve daha yakın :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

7,5 lıralık motor tofas  kilit motoru mudur?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

7,5 lıralık motor tofas kilit motoru mudur?

Evet 6-7 aydır kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Evet 6-7 aydır kullanıyorum

fıestaya nasıl taktınız?

fıestaya nasıl taktınız?

fıestaya nasıl uyduracagım?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

motorlar zaten birbirine benziyor deliklerden biri tutmuyordu. çoğu arkadaş altına saç kestirerek yeni motoru ona monte edip yuvaya monte ediyor. ben direk uzun akıllı vida ile kaportaya monte ettim. 10 dk sürmedi.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
ALİ TAKIMCI

Konuyu açan Zafer Bey başta olmak üzere Görkem Bey diğer paylaşımcılara teşekkürler.Sayenizde 250 TL yerine 5 TL ye bu işi hallettim.Sağolun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Konuyu açan Zafer Bey başta olmak üzere Görkem Bey diğer paylaşımcılara teşekkürler.Sayenizde 250 TL yerine 5 TL ye bu işi hallettim.Sağolun..

Gayet güzel olmuş o zaman güle güle kullanın. :good1: :)

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Helal olsun tebrikler bizim fusionunda bozulmuştu 100 liraya zar zor bulmuştuk işçilik benden o kadara yırttık

Yorum bağlantısı
ALİ TAKIMCI
(düzenlendi)

5 tl ye motor mu aldiniz?

Evet, bizim Ödemiş sanayisinde 5TL motor........Aslında foto çektim ama bir türlü paylaşamadım..

tarihinde ALİ TAKIMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...