İçeriğe Yönlendir

Ford Explorer Almak İstiyorum Önerileriniz Nelerdir?

Barış Tülis

Recommended Posts

Çağlar Bayur

baktımda dedim ya, burdaki rakamı bilmem ama bundan pahalı olacağı kesin

Şehiriçinde gereksiz araçlar. Zevk falan alınmaz. Güç istiyorsanız bence 3 litre sedan birşeyler bakın. SUV istiyorsanız, Rav4 falan bakın. İkisi bir arada güzel birşey olsun istiyorsanız, exp olmaz :)

Crv?

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

sade ve sadece ex alırım yoksa araba işini rafa kaldırıcam

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

bakalım su caglar abi yarın arıcam seni dedi ögrenip buarada sizin crv kaç model ?

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

zaten oda beni asan bir arac dedigim gibi inş yarın çaglar abi hayırlı haberler veriri bitiririm bu ex i yoksada kısmet illaki bulucam uygun bir ex

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

evet belki sonraki masraflar ile belki ama dediğim gibi keyif olayı yengemde 2010 crv var bikaçkere kullandım yok ex baska birşey gii geliyor en kötü ihtimal bu olmassa birsüre daha bekleyip yine 97 98 navigator bakabilirim

Yorum bağlantısı
Aykut Zeren

evet abi ebayde var 115 dolar buarada aykut bey aracınızı aldınızmı?

http://www.ebay.com/...8e31198&vxp=mtr

http://www.ebay.com/...e1c9656&vxp=mtr

bunlar degilmi caglar abi?

Ne arabamı benim arabammı varmış :-) şaka bir yana daha arabam olduğunun farkında değilim hala alamadım. Salı günü alacağım inşallah. Bu arada Explorer candır. Birşey olmaz :-)

Bu arada dua edin benim araba düzelmiş olsun :-(

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Geniş geniiiiş, feraaah feraaah :D Benzin ucuz, vergi yok, araçlar ucuz. Tabii ki alırlar. Türkiye gibi yerde alınmaz :) Alınacaksa da en az 5 yıllık kayıtları belli olan (adaşımın aracı gibi) araçlar alınır... Hatırlarsın malum explorer'ı hani 180'le giden, 2 teker üzerinde giden :D

22 istiyorum ya araca ondan alan olmuyor adaşcım :p 18 19 lukları alıp uğraşmak adam etmeye çalışmak daha makbul geliyor bizim memleketliye :)))

Alıp binemeyenler de cabası :D

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

inş bir sıkıntı yaşamassınız birdaha aykut bey tekrar geçmiş olsun

biyerde haklısınız hakan bey fakat 22 verip aldıgımız aracın masraf çıkarmama garanti yok oyuzden 15 verip ben masraf edersem enazından gercek durumunu neyin nasıl yapıldıgını bilmiş olucam belki yanlıs fakat ben boyle dusunuyorum parçaları sizin yaptıgınız gibi ebayden veya baska bir firmadan getirtebilirsem ki daha evvelki aracıma getirtmiştim daha saglıklı olucagına inanıyorum yoksa aranıza herhangi birşey demişliğim yok yanlıs anlasılmasın aksine çok güzel diri duran bir araç allah kazasız saglıklı gunlerde bindirir inşallah

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ondan diyorum ya işte bizim memleketli uğraşmayı bek sever. E uğraşsınlar o zaman keyfim gıcır. Kökledim mi benim diyeni tokatlıyorum rahatlıkla :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

inş sizinki kdr saglıklı bir ex toplarım :)

kısmet olurda alırsam gümrük ile alakalı agrıtırım basınızı

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

bu konuda en tecrübeli ben olsam gerek

9-10 bin tl yi buldu yaptığım masraf

ama kimseye anlatamadık derdimizi millet hala 17 18 bin lik peşinde koşuyor

al uğraşma kardeşim

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

haklısınız emre bey ama bir kasıntım var bukonuda malesef:) biliyosunuz sizinkinde problem olmasa sizinkini alıcaktım zaten

Yorum bağlantısı
Barış Tülis

Alamadık Explorer.Gittik Connect aldık hayırlısıyla.Gönül Explorer,mantık Connect dedi.....

Selamlar....

Yorum bağlantısı
Barış Tülis

hayırlı olsun kazasız belasız

Teşekkürler....Sizde İnşallah istediğiniz gibi bir Explorer bulursunuz...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Daha ne çıktığı belli değil. Aracın şanzıman içi balatalar contalar ve yağ değişti düzelmedi. Osman usta hidrolik beyin üzerinde bulunan selonoid valflerden birinde arıza tespit etti o değişti düzelmedi. Şimdi sanırsam hidrolik beyin (valve body denilen parça) ve tas değişecek artık bundan sonrasında ne olur bilemem. Artık değişecek bir yeri kalmadı çünkü. Arabayı alalı 2 hafta oldu daha binemedik. İnşallah düzelirde binebiliriz.

nefisnefisssss :f1:

:nazar:

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

yukarıda linki verilen araç 3 ay kadar izmir torbalı da bir galericide kaldı

resmen aracın anasını ağlattı ben çok hor kullandığını gördüm

bence hiç bulaşmayın öyleki bu araç en full olan eddy bauer modelidir

aracın sahibi bu eddy bauer i koltuklarda yazısı olduğu için döşemeci sanıyordu

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

saolun barıs bey sizede teekkur ederim emre bey ankaradki siyah a bakmayı planlıyorum bugun veya yarın tabi buarada fethiyedeki nide düşünmey edevam ediyorum belki bir çılgınlık yapıp alıcam zincir işini ben yaptırıcam yaptırmısken motoruda genel bi bakım yaptırım diye düşünüyorum anlıyacagınız kararsızım :(

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-ford-explorer-xlt-amerikan-efsanesi-105306348/detay

yada fethiyedeki araç http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-1998-acil-satilik-explorer-105668164/detay dediğim gibi karasızım fethiyedekinin tek artısı bastan ne probşlem oldugunu biliyorum masraf yaparsam motoruna enazından motorunun duzgun bir şekilde yapılmış oldugunu bilicem off keske fethiye yerine istanbulda olsaydıda adam gibi bakabilseydik araca :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tavsiyem: hemen hepsinde transfer kutusu veya şanzıman revizyonu olacakmış gibi hesaplayın, maalesef scorpio parçası ile karıştırıp şanzıman revizyonu yapan bile var, sonra başınız dertten kurtulmaz

Yorum bağlantısı
İzzet Mızraklı

çaglar abi valla neyapıcam bilmiyorum yardıma ihtiyacıım var fethiyedekide motor dısında duzgune benziyor bi akıl ver abi napıyım 12-12.5 a alıp 2 lira motora harcıyıp nınıyımı acaba buarada motoru ındırıceksem bıkac parca daha degiştirebilirim amerikadan getirtip transfer kutusdu amerikada pahalı degil abi

http://www.ebay.com/itm/Transfer-Case-Motor-Dorman-600-803-Rectangular-Plug-w-7-Pins-/400334879649?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d35d17ba1&vxp=mtr

transfer kutusundan kasıtın bumudur abi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...