İçeriğe Yönlendir

Pc Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Sani Gerşon

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Lokman ab, kasa mı lazım sadece?

Tahir kasa var abim.

Lokman abi kullanılmamış ,kutusunda hiç açılmamış i5 2500k var.Oyun işlemcisi deyince adı anılır yani.Garantisi bitti(herhalde durduk yere bozulmaz) vatandan değiştirilmişti bir ürünle...bir ara satıcaktım, sonra dolapta unuttum :D .Bulabildiğin en ucuz liste fiyatının yarısına veririm. Maksat iş görülsün.Bizde depoya ikmal yapalım :) .Eğer hazır değilde toplıyacaksan bilgisayar 200-250 karla başla abi ;) . Aklında olsun...

uğraş toplama yapacak olursam senden alırım onu. ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kasa derken, monitör, klavye, mouse vb. donanım hariç mi diye soruyor abi Tahir. Yeni mod oldu ya, böyle derdini anlatamayınca ben yardımcı oluyorum :p

Mesela, demin de link vermiş sana ama yanlış link verdiği için görünmüyor diye mesajı gizlemiş... Nişanlandı hala böyle, bilmiyorum n'apacaz? :D:p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kasa derken, monitör, klavye, mouse vb. donanım hariç mi diye soruyor abi Tahir. Yeni mod oldu ya, böyle derdini anlatamayınca ben yardımcı oluyorum :p

Mesela, demin de link vermiş sana ama yanlış link verdiği için görünmüyor diye mesajı gizlemiş... Nişanlandı hala böyle, bilmiyorum n'apacaz? :D:p

La yanlış vermedim link açılmadı.Onun yerine ekran alıntısı yaptım koca resim koydum iletiye ya :p:D

Loglarım fazla Zafer kıskanıyor biraz Emmi gözdesi olacağım diye hoş görün bu aralar :D:p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

monitör 19'' var. klavye mouse hoparlör onlar var. :)

Zafer bu adam evlenince ne olacak peki. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

uğraş toplama yapacak olursam senden alırım onu. ;)

Ok, iyi olmasa önermem abi, bu işlemcinin oyun severler arasında hakkettiği iyi bir namı vardır. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

monitör 19'' var. klavye mouse hoparlör onlar var. :)

Zafer bu adam evlenince ne olacak peki. :D

Abi o zaman bu işlemciye uygun toplayalım diğer parçaları sen fikir sahibi ol.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Abi hafta sonu vatan bilgisayarda hatırı sayılır bir indirim var onlar 100 de 25 diyor okadar olmasada hem kredi kartına taksit hemde 100 de 10- 20 arası indirin gayet iyi bu gün kasamın içindeki ekran kartını- gtx 570 ki zaten iyi bir karttır çifledim (bi-turbo :D ) normalde 730 tl olan kart 550 ye düşmüştü.Yalnız her hafta sonu yok, mesela yarın ana parçaları kartla alabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

:bravo: :bravo: :bravo::D

sağol abim. birde şu sorun var, alacağımız parçalar elimizdeki kasaya uyacakmı?

Büyük ihtimalle uyar abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Abi hafta sonu vatan bilgisayarda hatırı sayılır bir indirim var onlar 100 de 25 diyor okadar olmasada hem kredi kartına taksit hemde 100 de 10- 20 arası indirin gayet iyi bu gün kasamın içindeki ekran kartını- gtx 570 ki zaten iyi bir karttır çifledim (bi-turbo :D ) normalde 730 tl olan kart 550 ye düşmüştü.Yalnız her hafta sonu yok, mesela yarın ana parçaları kartla alabilirsin.

Uğraş bana başka ne lazım olacak abim bilmiyorumki. :) sen uçmaya meraklısın abim, biz daha karayolunda gitmesini öğreniyoruz..

Büyük ihtimalle uyar abi.

inşallah abim.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben teknik konuşuyorum bir kerem :p

Kerem kim ? bi kerem :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lokman abi, butcen ne?

Elindeki kasa normal anakartlarla uyumlu olmayabilir, zira koyama diye vida yerlerini degistiriyorlar. Sana ben bi sistem toplayayip yazayim buraya aksama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

sani sağol abim. bimexte 1290 tl. ye verilen pc. nin özellikleri.

HP Pavilion p6-2102et

Tüm ev ve ofis ortamları için mükemmel bilgisayarlar...

• Monitörsüz Bilgisayar
  • Intel®
  • Core™ i5
  • 2400
  • 3,1 GHz
  • Intel H61
  • 6 MB
  • 4 GB
  • 1333 MHz
  • DDR3
  • Windows 7 Home Basic
  • 1 TB
  • SATA
  • 7200 rpm
  • AMD Radeon HD 7450
  • 1 GB
  • Paylaşımsız
  • Ethernet 10/100/1000
  • 802.11b, 802.11g, 802.11n
  • DVD±RW DL
  • 6 in 1

http://www.bimeks.com.tr/urun/124051/hp-pavilion-p6-2102et.aspx

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Pro2000 den uzak dur abi. Bu arada bana göre kasanın da değişmesi lazım abi :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

anlaşıldı arkadaşlar yeni pc almak şart oldu. :) şimdi 1000-1300 tl. arası nasıl birşey alınmalı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hp fena değil gibi abi Sani ile Uğraş abi de bir yorumlasın bakalım ne diyecekler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Oyunlar için işlemci den de önemli olan donanım ekran kartı, yukardaki konfigirasyondaki ekran kartı tabi bana göre çok zayıf...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lokman abi,

Sana önerim, aşağıdaki listeye ek olarak;

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11200-16-20g-hd7850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62360

sZHeq.jpg

Listeye ssd ekledim, onu SATA3 portuna takar, işletim sistemin için kullanırsın, şu anki diskini ise ikinci disk olarak kullanırsın.

Gerek yok dersen direkt listeden silebilirsin ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sani çok sağol abim. bu bütçeyi baya sarsacak. 1800 tl. bu senin yazdıklarına uygun hazır pc. alsak (eğer varsa) sonra üzerinde değişiklik yapsak. bugün elektronik marketleri dolanacağım öneriniz varsa onlara bakayım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...