İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabamız (2009 Ford Galaxy Ghia Lp)

Hasan Aksüt

Recommended Posts

Yasin Şimşek
:nazar: :nazar: hayırlı olsun :) tek dezavantajı bir yere giderken akrabalarının ,dostlarınında gelmek istemesi :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

hey maşallah baya büyükmüş.

güzel araç güle güle binin :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İyi günlerde kazasız,cezasız,arızasız,zevk ile binmenizi diliyorum. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız sürüşler. Maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

:nazar: park yeri bolsa nefis vasıta

Park yeri konusunda şanslıyız. İşyerlerimiz dahil sıkıntımız yok.

Hayırlı olsun. Aracın görüntüsü alışılmadık kadar büyük gibi görünüyor ama station passattan sadece 5 cm daha uzun.

Aslında yeni mondeodan da kısa. Ön ve arka tekerlerin öne ve arkaya daha yakın yerleştirilmiş olması daha uzun gösteriyor. Manevrası mondeodan biraz kötü ama görüş açısı, camlar, aynalar ile kamera sorun yaşamayı engelliyor.

Fuarda binmiştim. Yayla gibi araç, hayırlı olsun.

Gerçekten iç hacmi, geniş camlarla birlikte çok geniş. Çoluk çocuk akraba aldığımızdan beri 5 bin km yaptık bile. :)

Benim otobüsün de büyüğü varmış.

Güle güle kullanın.

Aslında çok fark yok. Bagaj dikmesinin dikey inmesi dışında çok küçük ölçülerde fark var.

Eskiden vw ile ortak üretimdi. O zaman daha çok vw ile benzeşen tasarım ve bileşenleri şimdi çok daha özgün. Artık Ford yeni tasarımı ile büyük mpv piyasasında çok da fazla olmayan rakiplerine meydan okuyor diyebiliriz. S-max bile Türkiye için fazlası ile uç noktadayken galaxy gibi bir modeli seçmenizdeki cesur kararınızdan ötürü tebrik ederim. Kzasız belasız güzel günlerde kullanın.

Saygılarımla.

Benzer şekilde düşünüyoruz. Ancak, otomobili tam anlamı ile uzun yıllar binmek için alıyorum. Hayal edip cesaret edemezken artık ulaşılabilir fiyatlara gelmesi ile fırsatları kollamaya başlamıştım. Bazı yurt dışı seyahatlerimde de tecrübe ederek kararımı verdim. Londra'da 3 araçtan biri Galaxy şu sıralar. Çünkü, klasik ingiliz taksisinin yanında, viano ve galaxy için taksi ruhsatı verilebiliyor. :) Aileler de çok tercih ediyorlar.

Ghia demişken, bu yıllarda artık Ghia kalmış mıydı? titanium a geçilmişti?

Hadi ya!

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Maşallah pek güzel kaça aldınız?

54 nin TL'ye aldım. 71 bin km'de ve arka sağ kapı ve çamurlukta çizik nedeniyle lokal boya var. LP olmasının yanında entegre navigasyon, TV, DVD, Mp3, arka kamera v.s. çalan bir teyp söz konusu. Henüz keşfetmekte olduğum bazı özellikler çıkıyor. :)

6+1 minibüs. :)

Kazasız belasız.

i-ı

Ruhsat ve teknik belgesinde G segment ve otomobil olarak gözüküyor.

:nazar: Maşallah.Bu işe en çok ikizler mi sevindi. ;) oh rahat rahat oyun bahçesi gibi :D

Aynen öyle. Ayıptır söylemesi pratik lazımlığı bile koltuk arasında kullandılar. :) Her yere farklı bir koltukta oturarak gitmek istiyorlar....

:nazar: :nazar: hayırlı olsun :) tek dezavantajı bir yere giderken akrabalarının ,dostlarınında gelmek istemesi :D

Bu şimdilik avantaj. İkizlerle zaten toplum pisikolojisine sahibiz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

İlk yolculuklarımızda aracı daha da sevdik. Özellikle yakıt tüketimi beni hayrete düşürüyor! Navigasyon değerleri ile Ankara'ya 132 km hızla ve 7.2 lt mazot tüketimi ile seyahat ettik. Daha sonra Eskişehir'e vardığımızda 150 km daha menzilimiz vardı ve ortalama yakıt tüketimi 6,9'a inmişti. Eskişehir'den İstanbul dönüşümüzde eşim kullandı ve Adapazarı'na kadar 4,4 lt ortalama tüketim ile geldi. Ortalama hız 105-110 km. Alışma turları diyelim. Bayram nedeniyle Sapanca'da otoban trafiğine takıldık. İstanbul'a geldiğimizde 5,5 lt tüketim söz konusuydu. Şu an eşim İstanbul'da Sancaktepe-Etiler güzergahında köprü geçişi yaparak işe gidip geliyor. son 3 depo ölçümlerine göre şehir içi tüketim: 7,6-8.0 lt arasında oldu.

Ayrıca, yüksek torku ile hız sabitleyici öyle pek fazla vites değişitirmeye tenezzül etmeden çok sabit bir seyir sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

Allah kazasız cezasız belasız sağlık içinde kullanmayı nasip etsin :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bartuğ Eren

Çok güzel bir araç, kazasız belasız hayırlı günlerde kullanın. Bir kere kullanabilmiştim, havaalanı'ndan alıp eve bırakmıştım. Çok keyifliydi :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eskiden yabancı plakalı görürdüm hep çok hoşuma giderdi.Maşallah güzel araç :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Eskiden yabancı plakalı görürdüm hep çok hoşuma giderdi.Maşallah güzel araç :nazar: :nazar:

Evet alamancılar da Galaxy ve Sharon ile gözükmeye başladılar. Mondeo aracım ile de tavan port bagajı ile takipçileri gibiydim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...