İçeriğe Yönlendir

Enjektörlerin Elektriği Kesiliyor Araba Tekliyor

Hasan Çırakoğlu

Recommended Posts

Rifat Lüleci

Hasan kardeş acizane dikkat edip tecrübelerden istifadene sunacaklarımı test etmeni istiyorum.

Aracının kaputunu açıp akşam eve çıkmadan önce teyibinin kodunu bir yere not aldıktan sonra akü başlarını sök ayır.Sadece kablo uçlarını pozitiv ve negatif uçlarını  birbirine bağlayarak hiç bir yere temas etmeden bir bezle sar ve kaputu kapat. Uçların bağlı olması beyinde olabilecek yanlış bilgileri ve düzensizliği siler.Haricen yapılan format ve kodlar fabrika ayarına döner.

İkinci testimiz ise sabah tekrar söktüğün Akü uçlarını önce pozitif dikkatlice sırayla yerine tak ve sık.

Aracı sadece benzınle çalıştır ve o şekilde kalsın 

Gaz yiyorsa normaldir.Yemiyorsa aır flowmetrenin fişini çek tekrar test et fiş sökükken çalışırsa normalse flowmetreyi yenilersin alana kadar öyle kalsın...

Aracını sadece bu gün benzinde kullan.Normale dönerse gaz ecü sünü gazcına flowmetre yenilenince formatlattır.gaz ayarı her zaman benzin ayarları iyi olunca yapılır.

Bu işlem yapıldığında kumandalı anahtarın format istemez.(akü başı ayrıldığında)

Sorunsuz kapılarını açıp açmadığına bak.

Kolay gelsin.çok slmlr.

Hasan kardeş tarih ve saate bakmadan yazdım.umarım hiç bir sorunun yoktur.çözümünde okudum beyin olduğu belliydi.ama çözümünde braz abartılı fyat ödemşsin hayırlısı olsun ustalarımız maalesef yakalamasın eksikte olmasınlar... 

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Fırat Bey yazdıklarınız benim için miydi?

konu sahibi için ama sorun için özelden dönebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...