İçeriğe Yönlendir

Fiorino...

Anıl Aslan

Recommended Posts

Anıl Aslan
(düzenlendi)

Arkadaşlar dün akşam şirket arabası fiorino ile ankara etimesgut da giderken öndeki j9 minibüsün altından kocaman bir buz parçası düştü arkamda ve solumda araç olduğu için kaçamadım ve tam ortalama daldım. ilk başta bir sıkıntı yoktu ve 200 mt sonra müsait bi yerde durdum ve baktım sadece tamponun altında ufak bir çatlak vardı. Bindim ve yürüdüm ama araba gaz yemiyor kamyon gibi çalışıyor. şirkete gelince ışık da baktım ve radyatörün sol alt köşeside hafifden yamulmuş ama kaçak felan yokdu. O akşam başka araç ile gittim ve sabah aracı servise götürmek için çalıştıramamışlar ve araç çekici ile servise götürülmüş. Servisten gelen bilgiye göre radyatör ve turbo radyatörü değişecekmiş ve çok kadar masrafı varmış. Kaskodan yaptıracağız. Ama inanamadım cidden buza çarpmayla bu kadar hasar oluşurmu.
:( tarihinde Anıl Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Belli bir hızdan sonra ha buz ha taş. Geçmiş olsun.

Hatta buz için hıza da gerek yok direk taş :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun.Titanik de buza çarpıp battı. :biggrin::) :)

Allah daha kötüsünden korusun.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Geçmiş olsun abi o nasıl buzmuş öyle :(

Teşekkür ederim kardeş. Bende anlayamadım valla :(

Belli bir hızdan sonra ha buz ha taş. Geçmiş olsun.

Hatta buz için hıza da gerek yok direk taş :)

hızım 70 ile 80 arasıydı demekki 120 ile vursak komple motoru indirecekti :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Süper bi yorum olmuş.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Süper bi yorum olmuş.

Süper bi yorum olmuş.

zaten aklıma ilk gelende o oldu :biggrin: şimdi anladım titaniğin nasıl battığını :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Günün yorumu olmuş bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

zaten aklıma ilk gelende o oldu :biggrin: şimdi anladım titaniğin nasıl battığını :biggrin:

Benim aklıma daha farklı bir şey geldi. Titanic'i Fiat mı üretti yoksa :p

Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun.ya tekerleğin altına girip hizanı bozsaydı.ondan sonra topla toplayabilirsen arabayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

:D:bravo: titanic peugeot üretimi :D bipper :biggrin:

geçmiş olsun.ya tekerleğin altına girip hizanı bozsaydı.ondan sonra topla toplayabilirsen arabayı.

Teşekkür ederim. Bende aklıma o geldiği için ortaya aldım.

Benim aklıma daha farklı bir şey geldi. Titanic'i Fiat mı üretti yoksa :p

:D :bravo: titanic peugeot üretimi :D bipper :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.. 70 -80 km/h da az değil..Bu hızlarda birşeye çarpmak etkiyi epey artırır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Geçmiş olsun.. 70 -80 km/h da az değil..Bu hızlarda birşeye çarpmak etkiyi epey artırır.

Teşekkür ederim Ayhan Bey. Haklısınız. Karter Koruması Şart.

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim Ayhan Bey. Haklısınız. Karter Koruması Şart.

Bu gibi bir durumda karter koruması bir şeye yaramaz. Kartere değecek olan bir engel traverse değmeden kartere ulaşamaz Anıl bey.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Bu gibi bir durumda karter koruması bir şeye yaramaz. Kartere değecek olan bir engel traverse değmeden kartere ulaşamaz Anıl bey.

Teşekkür Ederim Bilmiyordum bunu :) Ama alttan baktığımda manifold a kadar değmiş. Radyatöre değince parçalanmış buz manifold da bile çamur izleri var.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

J9'lar 70-80 km yapabiliyormuymuş :) Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

J9'lar 70-80 km yapabiliyormuymuş :) Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. J9 bu katil minibüs :) kışın yoğun olduğu bölgelerde en çok tutulan minibüs dür J9 :) Kar buz dinlemez keçi ğibi tırmanır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, buz demek, kaya demek, normal bir hasar, stop etseydiniz, siz de çalıştıramazdınız, multijet motorda, turbo hortumunda/intercooler da kaçak çatlak poatlak olursa, marş basar, motor çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, bence buza çarpmakla daha iyi yapmışsınız, sağa sola kaçıp tekrar sert bir hamleyle toplasaydınız araba direk devrilirdi, esp siz fiorino bu harekette direk devrilir, takla özürlü olduğu tescillidir, aklınızda bulunsun, hamleyi yaptınız ama toparlamayı sert yapmayın.

1:10 dan sonrasını izleyin... bu arada bipper-fiorino-nemo alayı aynıdır, esp yoksa dikkat.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Geçmiş olsun, buz demek, kaya demek, normal bir hasar, stop etseydiniz, siz de çalıştıramazdınız, multijet motorda, turbo hortumunda/intercooler da kaçak çatlak poatlak olursa, marş basar, motor çalışmaz.

Teşekkür ederim çağlar bey. Kaza sonrası araç sanki manifold patlak gibi bir ses çıakrıyordu ve çok yavaş gaz yiyordu.Çok illet bir motor bu multijet.

Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Çok geçmiş olsun, bence buza çarpmakla daha iyi yapmışsınız, sağa sola kaçıp tekrar sert bir hamleyle toplasaydınız araba direk devrilirdi, esp siz fiorino bu harekette direk devrilir, takla özürlü olduğu tescillidir, aklınızda bulunsun, hamleyi yaptınız ama toparlamayı sert yapmayın.

1:10 dan sonrasını izleyin... bu arada bipper-fiorino-nemo alayı aynıdır, esp yoksa dikkat.

Teşekkür ederim Ali Bey. 1 yıldır şirket arabası olarak fiorino kullanıyorum ve yol tutuşu cidden berbat. En ufak bir virajda bile araç zıplamaya başlıyor. Aracın huyunu bildiğim için ortaladım buzu. Tekerin altına alsaydım büyük ihtimalle dengeyi kaybederdi araç kaçacak yerde bulamadım mecburen ortaladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo havası dışarı kaçarsa normal bir sonuçtur

vesile ile Fiorino trekking modeli, kilitli diferansiyeli ile çok farklı bir modeldir, inceleyiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

turbo havası dışarı kaçarsa normal bir sonuçtur

vesile ile Fiorino trekking modeli, kilitli diferansiyeli ile çok farklı bir modeldir, inceleyiniz

Hile olmasın :) baktılar yolda durmuyor arabayla oynadılar, adınana trekking dediler ayıplarını gizlediler, olay bu ama işe yaramış olabilir bu da ayrı konu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Aslan

Hile olmasın :) baktılar yolda durmuyor arabayla oynadılar, adınana trekking dediler ayıplarını gizlediler, olay bu ama işe yaramış olabilir bu da ayrı konu :)

siz bide rüzgarlı havada görün :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

siz bide rüzgarlı havada görün :)

Gördüm zaten :tirs: o yüzden konuşuyorum, bunun daha iyisi doblo ama o da tırt sayılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...