İçeriğe Yönlendir

Yokluğunun Üzerinden 1 Sene Daha Geçti, Babam

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abin olarak her daim yanındayım Furkan Baba.

Allah çocuğunla eşinle uzun, sağlıklı ömürler versin sana.

Biliyorum ve bunu bilmek çok güzel bir duygu. Allah sizin gibi abileri başımızdan eksik etmesin, yokluğunuzu göstermesin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir evlât 50 yaşınada gelse anne ve babasının gözünde çocuktur. Babam rahmetli olalı 28 yıl bitti. Babam 50 yaşındayken 80 yaşındaki babannem babama iş tarif ederdi. Rahmeti rahmana kavuşmuş büyüklerimize Allah rahmet eylesin. Değil 10 yıl 50 yıl geçsede acı aynı acı, hatta git gide eksikliği hissediliyor. Diyorum keşke yaşasaydı torunlarıyla eyleşseydi,  gezseydi .... diyorum diyorum bitmiyor.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Furkan Avcı yazdı:

Evet babam, yokluğunun üstünden geçen 1 yılın daha ardından çok farklı bir pencereden yazıyorum bu satırları.

Komutansız kaldım savaşın ortasında 8 yıldır ama artık yüce Allah'ın da bana yüklediği bir komutanlık görevi var, senden aldığım bayrağı yeni neslimize devretme görevi bende.

Şimdi daha anlıyorum seni, mesela biz çocukken kemikli et veya pirzola tarzı bir şey yediğimizde, ben kemikleri sıyırmayı çok severim siz yiyin ben kalanları yerim diyordun. Oysa ki derdin bizim çok yememizmiş, senin kalanı sevmen değil :( Kendin içi ne çok şeyden vazgeçmişsin aslında bizler için....

Allah bana da senin bizi yetiştirdiğin gibi evlatlarımızı yetiştirme şansı versin. Uzun yıllar evlatlarımızın başında analık babalık yapabilmeyi nasip etsin.

Yokluğunun yeri asla dolmayacak farkındayım ama manevi gücünü her an hissediyorum yanımda...

Mekanın cennet, ruhun şad olsun....

8 yıl geçmesine rağmen yokluğuna alışılamayan bir babaya sahip olduğun için şanslı bir evlatsın ve senin gibi kıymet bilen bir evlada sahip olduğu için rahmetli de bir o kadar şanslı bir babaymış.

Nur içinde yatsın, mekanı Cennet olsun. Allah tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Fatih Evcin yazdı:

Sizleri o kadar iyi anlıyorum ki.. Bir yandan da seviniyorum. En azından babanızla benden çok daha fazla vakit geçirmişsiniz diyorum..

Geçen sene babalar günü paylaşımım

5968ef59fde3d1c82904810a8499d201.jpg

Allah tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin. 

Senin daha da zormuş  Fatih kardeşim

babam öldüğünde 28 yasındaydım, kendimi çocuk gibi hissetmiştim.

25  yıl oldu hala küllenmedi acısı.Sadece alıştım o kadar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Furkan Avcı

12 yıl olmuş..... Nur içinde yat babam....

İnsan hala yanlışlıkla elini telefona atar mı bir şey sormak için, atar...

Geçen 12 yılda Allah nasip etti bende baba oldum, senin hissettiklerini anlamaya başladım.

Bilmiyorum ama kaç yaşında olursanız olun 5-10- 60 babanız hayatta ise arkanızda dağ vardır, kıymetini bilin, küsseniz barışın, gönlünü alın, hizmetini edin...

Allah hayatta olan ana-babalarınıza sağlıklı uzun ömür, göçüp gitmişlerimizede rahmet eylesin....

• Beğen 9
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah rahmet eylesin. 
Baban görevini yerine getirmiş.  
Güzel bir insan yetiştirmiş ve gitmiş. 
Baba sensin artık.  
Allah sana ve oğluna hayırlı ömürler versin. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Pazartesi babamın doğum günüydü. Ben artık onu sadece doğum günündeki gibi güler yüzüyle anıyorum. Hepsinin Allah mekanını cennet eylesin..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...