İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Hasan Aksüt

Iphone 4S kullanıcısı olarak eşimin Galaxy Note'nu daha çok beğeniyorum. Note II'de güzel olmalı. Hayırlı olsun!

Yorum bağlantısı
Misafir

Iphone 4S kullanıcısı olarak eşimin Galaxy Note'nu daha çok beğeniyorum. Note II'de güzel olmalı. Hayırlı olsun!

Teşekkür ederim. Bu telefondan sonra diğer telefonlar oyuncak hissi vermeye başladı :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bu denemelerimden biri :)

screenshot2013011510503.png

tarihinde Mustafa Koçak2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Mustafa Bey elinize sağlık. Kullandıkça da tecrübelerinizi aktarmanızı bekliyoruz :)

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hainlik bu :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sitiv ölümü bile hayatın yenilikçilik mucizesi olarak değerlendirmiş. Kabullenir ve saygı duyardı. :) Ayrıca, iade yaparsa razıyım da. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Off çok sert. :)

Ya aslında iyi bir telefon kullanıcısı değilim. Kaz gibi de görünüyor olabilir. Ama beğeninin yanında ücretsiz uygulama arayışlarımda hep Note lehine sonuçlar da aldım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Her kullanıcısının beklentisi farklı tabii. Ben de büyüklüğünden sebep Note 2'ye geçmeyi aklımdan sordum, birkaç gün önce Note 2'yi tüm gün kullanma şansım oldu. Şu an ayfon 4s ile kafa kafaya takas teklifi gelse kabul etmem. Beğenmedim yani, Note 2 yordu beni.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Mustafa bey, hangi ülkeden ve kaça mal ettiğinizi paylaşabilir misiniz? Eğer bir sakıncası yoksa tabii.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kısa bir süre ıos kervanına katıldıktan sonra, Android ile çok daha iyi bir iletişimim olduğunu farkederek, tekrar androidl bir telefona geçme düşüncesindeydim. Büyüklüğü nedeni ile Note 2'yi gündeme almadan diğer modeller üzerinde dururken, daha önce kullandığım S3'e göre çok fazla ekstra özellik barındrımamaları nedeni ile de alacağım hiçbir modelden memnun kalamayacağımı anladım.

Bu aşamada Note 2'yi tekrar gündemime aldım. Özellikle 2gb'lık rami ve yeni sürümü ile rehber sorunun kalmadığına işaret eden yazıları da okudukça modele ilgim biraz daha arttı. En son Mustafa Koçak arkadaşmızın da olumlu tecrübelerini okuyunca bizzat alıcı gözü ile değerlendirmeye karar verdim.

Gri rengi istiyordum. Ew mağazasında sadece gri renk vardı ve açıkçası ekranın sarımsı tonu hoşuma gitmedi ve biraz daha düşünmek için teknosa'ya gittiğimde gri ve beyaz modeli yan yana görme şansım oldu. İlginç biçimde beyaz renk olan modelin ekranındaki renkler daha canlı ve keskinliği farklı geldi. Satıcı fark olmadığını belirtse de, psikolojik bile olsa beyaz renk almaya karar verdim ve yeniden Android'e dev bir modelle dönüş yaptım.

İlk izlenimler, ekran çok büyük. Ancak farklı bir deneyim. Hız konusunda S3'e göre daha iyi. Ancak S3'ün hızı gayet yeterliydi zaten. Rehber sorunu şu an için yok, hemen açılıyor, gmail rehberini kullanmama rağmen. Tek elle kullanım zor ama ekranın tek ele göre ayarlanabilmesi güzel. Mesela arama tuşlarını sağa ya da sola yaslıyor ki parmak erişimi kolay olabilsin.

Bu modeli tercih etmemdeki diğer önemli sebep; 3100 mah'lık pildi. Ekranın büyüklüğü pil ömründen çalacaktır ama s3'ün 2100 mAh'lık pili bile yeterli performans sunarken bu modelin pil performans ile olumsuz yorumlar genelde kullanılan custom romlardan kaynaklı.

Telefon büyük ve geniş olduğundan kapaklı kılıf tercih ettim. Orjinalini aldım. Elim pek alışmadı ama şık bir görünümü var.

Ahize sesi yeterli ama ıphone 5 ile konuşurken s3'te olduğu gibi sanki viberden konuşuyormuşçasına bir his oluyor. Iphone 5 kullanıcılarının genede şikayet ettiği bir durum bu, forumlarda mevcut. Nedeni aslında ıphone 5'e eklenen cristal ses özelliği. Cihazda mevcut 3. Hoparlörün dışardan gelen sesleri filtre edip ahizeye bu sesleri karşıtını yolladığı ve bu şekilde konuşan kişinin çevre seslerinden etkilenmediğinden bahsediyorlar. Bu ses her nasıl oluyorsa karşı tarafa metalik bir ses olarak iletiliyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hayırlı olsun Abi, yakında bende gelebilirim. S3 ile Note 2 arasında kaldım kime sorduysam eğer bir özel cep diktireceksen note 2 al dedi. Büyük ihtimal S3 alırım gibi. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
Hayırlı olsun Abi, yakında bende gelebilirim. S3 ile Note 2 arasında kaldım kime sorduysam eğer bir özel cep diktireceksen note 2 al dedi. Büyük ihtimal S3 alırım gibi. :)

Mert,

Cihaz gerçekten büyük. Ben işim gereği takım elbise giymek durumunda olduğumdan cep sorunum yok. Kullanan herkes de büyüklüğü belli bir süre sonra normal geldiğini belirtiyor. Büyük ihtimalle bir süre sonra diğer modeller bana küçük gelecektir. Galaxy S3'ten sonra ıphone 4s ekranı bana çok küçük geldi mesela. İnternete bakmak ekran küçüldükçe zorlaşıyor.

S3'e göre pili ve rami üstün. İşlemci biraz daha hızlı. Ancak iki modelin de ekran çözünürlüğü aynı olduğu için note 2 ekranı biraz daha flu. Ancak s3 pentile yani bir nevi interpolasyon olduğundan beyazlar mavi gözüküyor. Note 2'de ise beyazlar olması gerektiği gibi ancak amoled ekran beyazları aynı plazma tv'ler gibi tam veremezler hafiften kırık beyaz olur. Note 2'de de böyle. Yanlız siyahlar tam siyah her zaman olduğu gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Konuyu yakından takip ediyorum olumlu olumsuz yönlerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Mustafa bey, hangi ülkeden ve kaça mal ettiğinizi paylaşabilir misiniz? Eğer bir sakıncası yoksa tabii.. :)

Dubai den alındı 1100 tl + 115 tl pasaport

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı uğurlu olsun abi. Güle güle kullan. Sevindim iphone' den kurtulmana artı bu cihaz hakkında paylaşımlarını dört gözle bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren Bey hayırlı olsun güle güle kullanın. Ohhh be sonunda Kalemiz geri döndü :D Evren bey boynu bükük bıraktınız bizi :)

Ben s4 alicam :p Abi saka bir yana en mantikli tercihi yapmisin :) Biz halen Moto :D

Mert ben hala 6230İ ile devam :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Andorid'ten fazla uzaklaşamayacağınızı biliyordum :)

Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Güle güle kullan Evren'im.Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...