İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Ben de Note 1'e devam ediyorum Son güncelleme bize de gelirse Jally bean olacağız. Ara gücelleme ile bir sürü aksilikler çıktı. Şarjın az gitmesi, ikonların açılıp kapandıktan sonra kendi kafasına göre dağılması gibi. Ama performans anlamında hala iyi. Note 2 kadar olmasa da, Note 1 de gayet iyi iş görüyor. Multi screen özelliği yok ama bazı uygulamalarda çalışılabiliyor. Örneğin video açıkken not alabiliyorsunuz. Ancak yakında Note 3 çıkarsa şaşırmayalım. Galaxy S4 yolda imiş ya... :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ben de Note 1'e devam ediyorum Son güncelleme bize de gelirse Jally bean olacağız. Ara gücelleme ile bir sürü aksilikler çıktı. Şarjın az gitmesi, ikonların açılıp kapandıktan sonra kendi kafasına göre dağılması gibi. Ama performans anlamında hala iyi. Note 2 kadar olmasa da, Note 1 de gayet iyi iş görüyor. Multi screen özelliği yok ama bazı uygulamalarda çalışılabiliyor. Örneğin video açıkken not alabiliyorsunuz. Ancak yakında Note 3 çıkarsa şaşırmayalım. Galaxy S4 yolda imiş ya... :)

Bu teknolojinin sonu yok zaten, beklemeyle bir yere varmak pek mümkün değil. S4'ten sonra S5 gelir. Note3, Note4 böyle gider bu iş...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Eveeet Note2 Sahibiyim artık. Bugün 1700Tlden Bimeksten aldım. Hatta Suan Spen ile yazıyorum bu mesaji :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eveeet Note2 Sahibiyim artık. Bugün 1700Tlden Bimeksten aldım. Hatta Suan Spen ile yazıyorum bu mesaji :)

Hayırlı olsun. Büyük ekran ve spen aslında telefon alırken ihtiyaç gibi durmayan ama alıştıkça vazgeçilmeyecek gibi gözüken özellikler.

Bu arada karşı tarafa ses gitmeme problemi ile ilgili internette şikayetler çoğalıyor. Şikayet yaşayanların büyük çoğunluğu Turkcell operatör kullanıyor. En az sorun Avea'da. Ben sorunun yeni nesil sim kartlar ile android 4.1.x sürümlerindeki uyumsuzluklarından kaynaklandığını düşünüyorum.

11 senelik sim kartım ile sorun yaşamadığım s3'ü kullanan arkadaşımın şu anda sürekli bu ses gitmeme probleminden şikayetçi olduğunu görüyorum. Kartı yeni nesil. Ben de ıphone da 11 senelik kartım üalışmayınca yenilemiştim. Note2 'de yenilenmiş kartla sorunum oluşuyor. Yeni sürümde biraz azaldı gibi gözükse de sorun devam ediyor.

Bu arada orjinal mikrosim ile kesilmiş sim arasında bir farklılık yokmuş. İkisinde de sorun yaşayanlar var. Umarım yeni güncellemeler ile çözülür.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hayırlı olsun. Büyük ekran ve spen aslında telefon alırken ihtiyaç gibi durmayan ama alıştıkça vazgeçilmeyecek gibi gözüken özellikler.

Bu arada karşı tarafa ses gitmeme problemi ile ilgili internette şikayetler çoğalıyor. Şikayet yaşayanların büyük çoğunluğu Turkcell operatör kullanıyor. En az sorun Avea'da. Ben sorunun yeni nesil sim kartlar ile android 4.1.x sürümlerindeki uyumsuzluklarından kaynaklandığını düşünüyorum.

11 senelik sim kartım ile sorun yaşamadığım s3'ü kullanan arkadaşımın şu anda sürekli bu ses gitmeme probleminden şikayetçi olduğunu görüyorum. Kartı yeni nesil. Ben de ıphone da 11 senelik kartım üalışmayınca yenilemiştim. Note2 'de yenilenmiş kartla sorunum oluşuyor. Yeni sürümde biraz azaldı gibi gözükse de sorun devam ediyor.

Bu arada orjinal mikrosim ile kesilmiş sim arasında bir farklılık yokmuş. İkisinde de sorun yaşayanlar var. Umarım yeni güncellemeler ile çözülür.

Saygılarımla.

Benim versiyon 4.1.1 hala ve avea kullaniyorum. 4.1.2 ye hala guncellemedim. Cok konusmadigimdandir belki ama ses gitmeme sorunu yasamadim :nazar:
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Note3den ziyada Galaxy S3 ile Note2 arasındaki ekran boyutlarında bir telefon çıkartıcak Samsung...

S4'ün daha 4-5 ayı var bence...

Mart 15 S4 lansmanı var tanıtılacak piyasaya

Yorum bağlantısı

Son birkaçgündür ses problemini Samsungcular olarak yaşamıyoruz. Herhang bir güncelleme gelmedi ancak her aradığımda karşı tarafla iletişimimizde sıkıntı yok. En son sanırım 20 şubatta bir kere yaptı. İzlemedeyim.

Şarj 36 saatin sonunda %15'e düşerek uyarı veriyor. Bu şekilde yaklaşık 2-4 saat daha normal kullanım ile idare edebilir. Pilin rodaj sonrası:) değerleri gayet iyi. Bu gidişle yedek orjinal pili pek kullanmayacağım gibi.

Bu hafta sonu xperia z Avrupa'da çıkıyormuş ancak fiyatı beklenildiği gibi yüksek olacak deniyor.

Iphone 5 bugün vatanda 2bin Tl altını görerek, süpermarketlere yakın bir fiyat çizgisine geldi. Hızlı fiyat düşüşü Iphone kullanıcıları açısından üzüntü verici ki, onlardan biri de maalesef benim.

15 Mart'ta Samsung S4 tanıtılacak. Şu anda mobil dünyaya ilgi duyan herkesin merakla beklediği güne çok fazla kalmadı. Yani yaklaşık 1-1,5ay sonra Türkiye resmi olarak s4 ile tanışacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Son birkaçgündür ses problemini Samsungcular olarak yaşamıyoruz. Herhang bir güncelleme gelmedi ancak her aradığımda karşı tarafla iletişimimizde sıkıntı yok. En son sanırım 20 şubatta bir kere yaptı. İzlemedeyim.

Şarj 36 saatin sonunda %15'e düşerek uyarı veriyor. Bu şekilde yaklaşık 2-4 saat daha normal kullanım ile idare edebilir. Pilin rodaj sonrası :) değerleri gayet iyi. Bu gidişle yedek orjinal pili pek kullanmayacağım gibi.

Bu hafta sonu xperia z Avrupa'da çıkıyormuş ancak fiyatı beklenildiği gibi yüksek olacak deniyor.

Iphone 5 bugün vatanda 2bin Tl altını görerek, süpermarketlere yakın bir fiyat çizgisine geldi. Hızlı fiyat düşüşü Iphone kullanıcıları açısından üzüntü verici ki, onlardan biri de maalesef benim.

15 Mart'ta Samsung S4 tanıtılacak. Şu anda mobil dünyaya ilgi duyan herkesin merakla beklediği güne çok fazla kalmadı. Yani yaklaşık 1-1,5ay sonra Türkiye resmi olarak s4 ile tanışacaktır.

Saygılarımla.

S4 ile Note 2 farklı kulvarlarda olduğundan fiyat vs. herhangibir etkisi olurmu Sizce?

Şarj Konusunda Ben baya bir acımasız çıktım :) Sabah çektim şarjdan bütün gün aktif olarak kullandım telefonu (nette dolaşım, viberden 1-2 arama, AA, Mail, Facebook vs. ve az önce bitti. Yaklaşık 1-2 saat kadar heroes of order and chaos oynadım birde :seytan:

iPhone dan ayrılırken baya tereddütüm vardı ancak boşa kafa yormuşum gayette memnunum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

www.limango.com.tr/shop/detail/index.php?onlyone=true&show=2992235

1.499TL Note 2 Ne garantisi acaba?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Birkaç gün önce yeni bir güncelleme daha çıktı. Bugün telefon üzerinden güncellemeyi manuel istedim ve güncelleme gerçekleşti. Şu an için ne değişiklikler olduğunu tam tespit edemedim. Nette de çok detaylı bilgilendirme yok ama pil süresinin eski sürümlerdeki halini aldığını belirtenler var. Yani psikolojik değilse, pil performansı arttırılmış diyebiliriz.

Son zamanlarda karşı tarafın sesini duymama problemi olmuyordu, cuma günü 1 kez yine başıma geldi. Yine internette takip ettiğim bir konu var bununla ilgili, orda da şikayetler son derece azalmış durumda. Bu durum telefonun donanım ya da yazılımından çok operatörün bir önlemi var acaba sorusunu akıllara getiriyor. Aslında Turkcell'e özellikle premium hizmet alan müşterileri tarafından bildirilmiş birkaç şikayet var ancak ne derece dikakte alıyorlar ya da alsalar da telefon üreticileri ile aralarında bir iletişim mekanizması olup olmadığı soru işareti.

Şu an piyasada s4'ün ayak sesleri hissediliyor. Bu hafta lansmanı yapılacağından S3'ün özellikle distribütör harici modellerinin fiyatları bir hayli düştü. Yine büyük elektronik marketlerde 1400 altı fiyatları görüyor. Yakında Note II'de bir miktar düşüş yaşayacaktır.

Ürün geliştirme profiline baktığımızda; yeni çıkacak S4'ün işlemcisi Note2'den daha iyi olacaktır ve yeni çıkacak Note3'ün işlemcisi S4'ün işlemcisi üzerine overclock edilerek hızlandırılacaktır.

Her ne kadar Note2'nin kendine has özellikleri ile rakibi olmasa da en güçlü rakibi yine Samsung'un Galaxy serisinin top modeli olacağından güncel piyasa fiyatı da yeni çıkacak modele endeksli olacak.

Dikkat edilirse, cihazla ilgili konu başlığımızda şikayet anlamında pek bir hareket yok, çünki cihazda kararsızlık yok. Sadece boyutları ile ilgili durum mesele edilebiliyor. O da kararsız kullanıcılar tarafından sorun oluyor. Bilerek alan zaten boyutlara fazla takılmıyor.

En son yedek bir pil almıştım. Henüz şarj bile etmedim. Aldığım gibi duruyor. Son zamanlarda akıllı telefonun tüm özelliklerini kullanıp, pilden dolayı şikayette bulunmamamak en büyük konfor diyebilirim.

Sabah 06:00'da şarjdan alınan bir telefon, oyun ve film gibi ekranı sürekli açık tutan uygulamalar kullanılmadan, çok rahat bir sonraki gün gece saatlerine kadar şarj sunabiliyor.

Uzun dönem testlerimiz devam ederken, yeni kullanıcı sayımız her geçen gün artıyor. En son Fırat (Şenol) Bey'de bize katıldı. Ondan da kullanım tecrübelerini bekliyoruz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Çok uzun yıllar E serisi Nokia cihazların arkasından Blackberry Bold serisine geçiş yapmıştım. 2.5 sene BB. kullanımından sonra şimdi artık bende Note 2 kullanıcılar grubuna katıldım. Benim için gerçekten farklı bir deneyim. Hem ilk olarak bir dokunmatik telefon kullanıyorum hem de Android ile ilk tanışmam. Şuan doğal olarak acemilik dönemimi yaşamaktayım. Evren bey ve Mustafa bey gibi tecrübeli isimlerin desteği ile kısa zamanda tecrübe kazanacağımı ümit ediyorum. Saygılar... :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

S4 nasıl olacak acaba, şuan note 2 nin kullandığı kalem, ekrana değmeden algılıyor, s4 de bunun daha gelişmişi kullanılacakmış, işin garibiyse arakozcu zamzung bunu Sony den çalmış durumda, Sony zaten olayı bulur ve ses çıkmaz, bakalım s4 de neler olacak.

Yorum bağlantısı
Misafir

S4 nasıl olacak acaba, şuan note 2 nin kullandığı kalem, ekrana değmeden algılıyor, s4 de bunun daha gelişmişi kullanılacakmış, işin garibiyse arakozcu zamzung bunu Sony den çalmış durumda, Sony zaten olayı bulur ve ses çıkmaz, bakalım s4 de neler olacak.

Kalemin ekrana değmeden algılaması bir kalibrasyon sorunu. Servisler tarafından değişimi yapıldığı gibi, biraz tecrübesi olan kalemin kapağının içinden ayarını yapabiliyor. S4'te kalem kullanılacağına dair bir bilgim yok. ÖZelliklerini bile incelemedim. İçimden gelmedi:) Bir çıksın görürüz ama kalem fonksiyonu s4'e gelirse Note serisinin devamlılığı olmaz. Bildiğim kadarı ile en azından NoteIII için hazırlık aşamasında Samsung.

Fırat Bey, siz takıldığınız yerleri sorun, biz cevaplarız. Android kullanıcıları için her zaman yardımseverlik ön plandadır:) Bundan önce açılmış tüm konularda bu yardımlaşmayı görürsünüz. Yanlız sorular root dışında olursa sevinirim. Ben S3'ten beri stock(standart) yazılım ile devam ediyorum. Eskiden rootsuz yapabildiğimiz bazı değişimleri de ortadan kaldırdılar. Bir çok kullanıcı da stock rom(yazılım) tercih eder hale geldi.

Saygılarımla.,

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Note 2 deki kalemin değmeden algılaması kalibre sorunu değil, kalem değmeden seçip daha sonra dokunuyorsun, kalem değse ne olur o ayrı mesele, ondada durum aynı, bu sistem direk Sony sola dan araklama, s4 de kalem olmayacak, sadece parmağını yaklaştırdığında aynı kalem gibi seçenekler renk değişecek ve note2 nin kaleminden daha işlevsel olacak(mış), ayrıca çok daha hassas ve daha uzaktan algılayacak, s4 note2 ye göre çok daha fena olacak, artık geçmek için note 3 alınacak, e tabii buda normal bir durum.

Arakoz olayını buradan izleyebilirsiniz. 44. saniyeden sonrasına bakınız.

http://www.youtube.c...d&v=vESGv2O5mhQ

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bir yerde şunu okumuştum kalem sadece note serilerinde olacakmış galaxy s serisinde kullanılmayacakmış.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

1990'larda Galaxy Note :p

Sen ponpon cumusun bilader?

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu ne la?

"cumusun" soru eki mi?

:p

Türkçe öğretmenimisin ?

ponpon ile ayırdım ki daha net anlaşılsın diye. Soru ekini falan bilmem ben sayısalcı adamım. yazar geçerim. :p :p

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Artık bir note 2 sahibiyim az evvel aldim beyaz renk. İlk girdiğim site tabikide fordclubtr :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Artık bir note 2 sahibiyim az evvel aldim beyaz renk. İlk girdiğim site tabikide fordclubtr :)

Güle güle kullan. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Mert. Güzel bir seçim olmuş. Arada bir rami boşaltmayı unutma. 2gb hafızanın 1.75'i zaman zaman doluyor. Bu durumda Yaklaşık 55 uygulama açık olduğu için biraz sersemliyor:)

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Teşekkürler abilerim. Başka öneriniz var mı şimdilik tek yorumum bu androidse daha önce kullanılan neydi? :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mert hayırlı olsun, sınavdan sonra iyi gider :)

Hayırlı olsun Mert. Güzel bir seçim olmuş. Arada bir rami boşaltmayı unutma. 2gb hafızanın 1.75'i zaman zaman doluyor. Bu durumda Yaklaşık 55 uygulama açık olduğu için biraz sersemliyor:)

Saygılarımla.

Sizde neler yüklü Evren bey ya :) Benim telefonda en yoğun 22 program falan var...

Gerçi App Quarantine ile stock gelen silinemeyen bazı uygulamaları engelledim. Artık çalışamıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Programdan değil de genelde geri tuşu ile uygulamalardan çıktığımdan çoğu arka planda çalışıyor Sani Bey. Daha sonra da ram de yer işgal ediyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gerçi App Quarantine ile stock gelen silinemeyen bazı uygulamaları engelledim. Artık çalışamıyorlar :)

Biz bunu hTC'de, uygulama ayarlarına girerek yapıyoruz :p Öyle third-party uygulamalara ihtiyacımız yoh :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...