İçeriğe Yönlendir

Samsung Note II (N7100) Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Engin Deniz

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Siparişi vereceğim ama Note1 mi 2 mi kararsız kaldım, arada 350 TL fark var değermi acep? :)

350 lik kredi çek kendi bankandan uiylemakuylimek a:D

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

350 lik kredi çek kendi bankandan uiylemakuylimek a:D

Kendi bankam kredi vermiyor bana :p
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

350 TL için Note 1 almaya değmez Note 2 yada Galaxy S3 alın derim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Engin al da Note'daş olalım. Gerçi benimki Note 1 ama olsun. Gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Engin al da Note'daş olalım. Gerçi benimki Note 1 ama olsun. Gayet memnunum.

Bende Note1 e dönecek gibiym :) Hocam note1 yazılımla falan Note2 gibi multiscreen falan oluyormu ki?
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bende Note1 e dönecek gibiym :) Hocam note1 yazılımla falan Note2 gibi multiscreen falan oluyormu ki?

Şimdilik yok, ama multiscreen bazı uygulamalar var. Jelly bean güncellemesi yakın. Ama sen Note 2 alabilirsen daha iyi tabi...

Yorum bağlantısı

Gold sağlamdır. 2000 de tanışmışlığım vardı firmayla. Pegasus kendi markalarından biri. hizilal.com ve sanalpazar.com da gold kuruluşlarıdır.

Pazar gününe kadar pegasus garantili S3 club money visa kartına Migroslarda 1299.-TL. Visa cartı yok da money club kartı varsa 1.399.-TL. Konu Note konusu ama belki Pegasus adı geçince güncel bir fiyat olduğu için paylaşmak istedim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Afedersiniz de Samsung veya her kimse bu fiyat politikasıyla Galaxy S3'ü p..ç ettiler.

Nasıl bir pazarlama politikaları varsa artık! Model üstüne model çıkarmalar, dengesiz satışlar!

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Pazar gününe kadar pegasus garantili S3 club money visa kartına Migroslarda 1299.-TL. Visa cartı yok da money club kartı varsa 1.399.-TL. Konu Note konusu ama belki Pegasus adı geçince güncel bir fiyat olduğu için paylaşmak istedim.

Saygılarımla.

Pegasus iyimidir ? :)
Yorum bağlantısı

Pegasus iyimidir ? :)

En azından bir muhattap olarak Gold markası var. İstanbul garantili. Her yerde servise veremezsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Afedersiniz de Samsung veya her kimse bu fiyat politikasıyla Galaxy S3'ü p..ç ettiler.

Ayni etkiyi note2 icinde bekliyorum :D
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Misafir

Merhaba Arkadaşlar..! Uzun zaman iphone 4S kullandım ve terk etmek için annemin tek bir sözü yetti " O kadar para verip aldın bir resim bile göndermiyor mu?" demesiyle android cihaz arayışım başladı :) Ne almalıyım derken ilk gözüme takılan Note 2 almaya karar verdim. Cihazımı Yurt dışı kanalıyla aldım ve yasal işlemlerini yerine getirdim. Bu sene telefondan alınan vergi 15 Tl'lik artışla 115 Tl olmuş. Pasaport kaydını ise E-Devlet üzerinden yaptım.

Genel olarak cihazın teknik özellikleri.

5.55" HD Super AMOLED (1,280 x 720)

İşlemcisi: 1.6 GHz dört çekirdek

Pil: Li-ion 3,100mAh en sevdiğim yanı :)

İşletim sistemi:Cihazı kendim bir programlar 4.1.2 yaptım.

Cihazı ilk elime aldığımda 4S'den sonra tutamadım, büyüklüğünü ilk etapta yadırgıyorsunuz ama kullanım süreniz artıkça bu büyüklüğe alışıyorsunuz. Cihaz tek el ile kullanımda zor geliyor parmak uzunluğunuzun önemi artıyor :). Cihazın kullanılabilirliği işletim sistemi açısından IOS dan biraz daha karışık geliyor bu da yaklaşık 4-5 saat sonra alışılabiliyor; bende en azından "a bu da mı var aa buda var yok artık" gibi söylemlerle kullandıkça keyfiniz yerine geliyor ve alışıyorsunuz. Performans açısından beklentimin üzerinde bir cihaz. Pil ömrü kullandığım telefonlar içerisinde en iyisi diyebilirim. Kendi kullanımım Ev ve Şirket wifi açık, diğer ortamlarda 3G açık, ekran ışığı orta seviyede ve yeni aldığımdan dolayı sürekli keşif etme çabası, Sims oyunu günde 1 saate yakın şeklinde kullanımda bile 36 saat şarj etmeden kullandım. Pazartesi sabah şarjdan çıkarıyorum Salı günü gece takıyorum (kalan %15 gibi pil yüzdesi). Bu cihaz da internet keyfi çok güzel büyük ekran avantajı öne çıkıyor. Cihazı tek el ile kullanmak zor olsa da bazı kolaylıklar düşünülmüş. Klavye küçültülmüş halde sağa yada sola hangi el ile kullanıyorsanız konumlandırma yapabiliyorsunuz.

Yine kolaylık açısından bazı uygulamaların mail, galeri , internet gibi uygulamaların kısa yollarını kısa tek el ile açmak için çoklu pencere yardımcısı açılıyor bu pencereye istediğiniz uygulamayı koyabiliyorsunuz yada kısa yolu. Ses komutlarıyla telefonu yönlendirebiliyorsunuz. 4.1.2 sürümü ile drive modu gelmiş cihaz çalarken kimin aradığını size gelen bildirimler ve mesajları size okuyor. Diğer telefonumda kullanamadığım, kullanmak istiyorsan da Jb yapmak zorunda kalınıyordu. Ben bu olaya karşı olduğum için yapmıyordum. Bu tür cihazlarda bu gibi işlemlere gerek kalmıyor. Ulaşmak istediğiniz her şeyi kısa yollarla halledebiliyorsunuz. (Örneğin wifi-3G açma kapama) benim için ulaşılması kolay olması gerek. Kalem kullanımı çok fazla olmasa da ara sıra çıkarıp resim çiziyorum yada mağaza gezerken fiyat karşılaştırması için hemen çıkarıp not alabiliyorum. Çektiğim resimlerin üzerine not alıyorum. Uygulama açısından çok zorluk çekilmiyor hemen hemen her türlü uygulama bulabiliyorsunuz. Multi ekran modu güzel bir olay aynı anda hem interneti açıp video seyredebiliyorsunuz.S-Pen ile çizimler yapıyorum ve bu çizimleri ara sıra buradan sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdilik aklıma gelen bunlar. Yeni bir telefon almak isteyen herkese tavsiye edebilirim tek yapması gereken cihazın boyut olarak kendine uyup uymadığını kontrol etmesi diyebilirim. Bunun haricinde sanırım almaması için sebep görmüyorum.

Aksesuar olarak Flip Cover tarzı kılıf kullanmıyorum cihaz yeterince büyük o tür kılıflar daha da büyütüyor ve telefonu tek el ile kullanımını zorlaştırıyor. Samsung' un kendi lisanslı arka kapağını ve ekranda da mat jelatin kullanıyorum tavsiyem (Mat olamayan Ekranı daha güzel görünüyor). Mat kullanıldığı zaman pikseller belli oluyor ter izinden dolayı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, yanlışım yada kusurum olduysa affola.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, elmanın reklamcıları işsiz mi kalacak yakında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Note 2 şu anda piyasada alınabilecek en iyi ve en güçlü telefon. Bu karşılaştırma içinde Iphone 5 hatta bana kalırsa yeni çıkacak 5S bile girer. Zaten note2'nin 2 GB rami bile hepsini geçmesini sağlıyor. Bu arada sanal geri tuşuna uzun basınca kısa yol menüsü ekrana geliyor tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Çok büyük geliyor gözüme ama güzel alet. Hayırlı olsun.

S2 de büyük geliyordu, şimdi alıştım.

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Geçenlerde babamda telefon almaya gitti, televizyon (Note 2) aldı geldi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

geçmiş olsun, elmanın reklamcıları işsiz mi kalacak yakında

Abi bu kafayla giderse daha çok eksilir müşterisi de elemanı da. Sırf benimde var demek için alanlar hariç :)

Hayırlı olsun. Not 2 kullandım 1 gün. Sarmadı. Forever ayfon. :crazy:

Hocam vallahi nedesem boş. Kullandım kullanım kolaylığı haricinde bir artısını görmedim. Fiyat anlamında değerinde bir cihaz değil. Ankara'da gözümün önünde iphone 5 hiç kullanılmamış bir cihazı note 2 ile değiştirdi ve üzerine 150 tl gibi bir rakam vermek zorunda kaldı. Alınan iphone 5 1400 tl ye satıldı hazır müşterisine.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun Mustafa teyzem çok doğru söylemiş :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Plastik elma severseniz onuda alabilirsiniz, geliyormuş, yeni tf5s gelecekmiş, daha ucuzmuş ama tf5 ten daha hızlı ve daha iyi dokunmatiği varmış, zaten tek yapabildikleri bu, tüm modelleri aynı olan aletleri daha hızlı diye satmak, tf5 in işlemcisi bile demode şuan.

Aslında doğru, elmayla artmutu karıştırmamak lazım, hiç buzhane elmasıyla canım armut bir olurmu :D

http://www.ntvmsnbc.com/id/25414680/

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferdi Güler

Devir Android devri bu net bence... Sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapamadığınız, kullanıcıyı her türlü kısıtlayan bir telefona dünyanın parasını vermeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...