İçeriğe Yönlendir

Aks Ve Araba Titremesi

Mustafa Güney

Recommended Posts

Mustafa Güney

merhabalar sayın forum üyeleri benim arabada uzun süredir bir titreme vardı lastikten dediler lastik değiştirdik jant dediler jant düzelttirdim titreme gitmedi ayak altından geliyo titreme gaza bastıkça titriyor gazdan çekince titreme gelmiyo en son 2 tane lastikçi gezdim akstan dediler acaba dış aksı değiştirsem olurmu sorun düzelirmi yoksa komple mi değiştirmek lazım ustam orjinal için 1250 tl yan sanayi 1 yıl garantili ürün için 350 tl dedi baskıyıda orada değitşirdiğim için 20 tl de işçilik alırım dedi fiyat uygunmudur. güzel bir şey olması için ne yapmam lazım acil yardıma ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çıkma bak bence.Yan sanayi olacağına çıkma olsun daha iyi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Onarım yapılabilir.. Ben focusu tamir ettirmiştim.. uzun yıllar sorunsuz kullanmıştım..

Yorum bağlantısı
Misafir

Şaseciye gidin, iç aks başlarını kontrol etsin. Komple aksın zarar görmesi için aracın önden darbe alması gerekir. Bende de vardı aynı sorun. Aracı ilk aldığımda yanımdaki kişi kullanırken farkettim ama onlar balans dediler, ben de üstelemedim. Kendini hissetirir çok rahat. Sonra ustamıza götürdük, iç aks başları değişti, akslar kontrol edildi, sağlam oldukları anlaşıldı, sonrasında çözümüm değişti. Aks başları aşırı pahalı değildir ama tahmini olarak işçilik ile beraber 300-400.-TL masraf çıkarır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Güney
(düzenlendi)

Onarım yapılabilir.. Ben focusu tamir ettirmiştim.. uzun yıllar sorunsuz kullanmıştım..

onuda sordum ama garantili olmaz 150 liraya yapılır dolgu ama tekrar etme riski var dedi usta mehmet abi.

Bozulan burasıdır...

aksg.jpg

resimdeki yer dış aks mı oluyor mehmet abi bunu ayrıyeten alabilirmiyiz ?

Şaseciye gidin, iç aks başlarını kontrol etsin. Komple aksın zarar görmesi için aracın önden darbe alması gerekir. Bende de vardı aynı sorun. Aracı ilk aldığımda yanımdaki kişi kullanırken farkettim ama onlar balans dediler, ben de üstelemedim. Kendini hissetirir çok rahat. Sonra ustamıza götürdük, iç aks başları değişti, akslar kontrol edildi, sağlam oldukları anlaşıldı, sonrasında çözümüm değişti. Aks başları aşırı pahalı değildir ama tahmini olarak işçilik ile beraber 300-400.-TL masraf çıkarır.

Saygılarımla.

dış aks'ın fiyatı 40 tl civarında fakat sorun dış aks'tamıdır yoksa komple mi değiştirmek lazım titreme yapan hangisidir.

Çıkma bak bence.Yan sanayi olacağına çıkma olsun daha iyi ;)

çıkma aks acaba sonradan sorun çıkarabilirmi eski sahibinin nasıl kullanıldığı bilinmiyor ya sıkıntı çıkabileceğinden korktuğum için işin gerçeği pek yanaşmadım :)

tarihinde Mustafa Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Güney

Bozuk olan yeri işaretledim işte.. tek alabilirsin..

çok sağol mehmet abi yardım için bakayım fiyatlarına şimdi...

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

aynı sorun bendede var. ekimden beri dokunmuyorum bakalım nereye kadar gider. yan sanayisi 300tl. uzun yola cıkmadan önce alıp taktırcam. ayrıca aks arızası direksiyonada vurdu. galiba.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caglayan Celiker
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar.

yaklaşık 6 aydır akslarda sorun var. geçenlerde 80-90 la giderken fren yaptım ve direksiyonda titreme oldu. bu sorun aksın daha da kötüleşmiş olmasındanmıdır. yoksa disklerdenmidir.

tşkler.

tarihinde Caglayan Celiker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aykut Çelik

Direksiyonda titreme oluyor,serviste sağ aks değiştirildi,titreme hala devam ediyor,lastiklerden denildi,4 tane yeni michelin lastik aldım hala titreme var,gitmediğim servis Sayısını hatırlamadığım rot balans ayarı kalmadı sorunu bulamadılar.

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

Direksiyonda titreme oluyor,serviste sağ aks değiştirildi,titreme hala devam ediyor,lastiklerden denildi,4 tane yeni michelin lastik aldım hala titreme var,gitmediğim servis Sayısını hatırlamadığım rot balans ayarı kalmadı sorunu bulamadılar.

Gaza basarken titreme vuruntu oluyorsa aks dandır. frene basarken direksiyon titriyorsa disktendir.

Lastik sıkıntısının direksiyona yansımasını henüz tecrübe etmedim.

Yorum bağlantısı
Aykut Çelik

Sürekli olmuyor gaza basarken bazen 80-120 arası çok titreme yapıyor frenlemeyle alakalı değil,Ancak şunu fark ettim hava soğuk olunca azalıyor,sıcak havalarda daha belirgin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...