İçeriğe Yönlendir

Focus III - Düşük Hız Emniyet Sistemi, Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi Aynı Mı?

Ali Erkan Aktaşgül

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Yok tam olarak yine anlaşmadık :) Çünkü ani fren yerine hafif fren yapsın o zaman sistem :) aynı zamanda da alarm versin :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz İnal

çarpışma garatisi yok bunuda kötü hava koşulları sensör önü kirliliği cam çamuru diye nitelendirip sıyrılıyorlar lakin geçenlerde kalkış hızında bir alış veriş merkezinin brandası öne geldi zayıf yürümeme rağmen araç kendini kitledi çalıştığına emin oldum biraz yüksek hızda otoyolda gazete aklıma geldi süratliyken gazete sensöre denk gelirse ne yaparım diye düşündüm :) fakat 30 km iyibir hesaplama diye tecrübe edindim

Yorum bağlantısı
Faik Meriçelli

çarpışma garatisi yok bunuda kötü hava koşulları sensör önü kirliliği cam çamuru diye nitelendirip sıyrılıyorlar lakin geçenlerde kalkış hızında bir alış veriş merkezinin brandası öne geldi zayıf yürümeme rağmen araç kendini kitledi çalıştığına emin oldum biraz yüksek hızda otoyolda gazete aklıma geldi süratliyken gazete sensöre denk gelirse ne yaparım diye düşündüm :) fakat 30 km iyibir hesaplama diye tecrübe edindim

2012 plus pakette bu özellik var gözüküyor ama benim arabamda yokmuş servis öyle dedi. Tamda güvenemedim ama nereden kontrol edebiliriz aktif şehir içi güvenlik sistemi olup olmadığını (Plus pakette olan diğer herşey var park sensörü, otomatik park, elektrikli katlanan yan aynalar vs...) bi tek aktif şehir içi güvenlik sistemi nasıl olmaz onu anlamadım. Yetkili servistekiler bile bu olayı tam bilmiyo gibi geldiği için sizlere bir sorayım dedim.

Kesin olmadığına emin olmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

2012 plus pakette bu özellik var gözüküyor ama benim arabamda yokmuş servis öyle dedi. Tamda güvenemedim ama nereden kontrol edebiliriz aktif şehir içi güvenlik sistemi olup olmadığını (Plus pakette olan diğer herşey var park sensörü, otomatik park, elektrikli katlanan yan aynalar vs...) bi tek aktif şehir içi güvenlik sistemi nasıl olmaz onu anlamadım. Yetkili servistekiler bile bu olayı tam bilmiyo gibi geldiği için sizlere bir sorayım dedim.

Aracınızın şase numarasını buradan paylaşırsanız yardımcı olalım. Yada kendinizde şase no. ile kontrol edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yetkili servisin araçta aktif şehiriçi güvenlik sistemi olup olmadığını bilmemesi çok garip, nasıl bir servismiş orası? :unsure2: Aktif şehiriçi güvenlik sistemi aşağıdaki fotoğrafta görünüyor, bunun gibi bir sensör var ise aracınızda sistem var demektir.

2013-03-10_16-45-59_427.jpg

Bu arada dikkat ettimde uzaylı suratına benziyor. :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
:good1: Evet orta konsoldaki bilgi ekranındaki menülerden kapatılıp açılabiliyor, ama neden açma - kapama özelliği koymuşlar onu anlamadım, sürekli devrede olmasının ne mahsuru var ki?
Yorum bağlantısı
Faik Meriçelli

Servisin tamda hakkını yemiyeyim ilk etapta görüştüğüm kişiler tam olayı bilmiyordu. Sonradan görüştüğüm bilirse bu bilir olan kişi dikiz aynasının oradaki bu yere baktı. kamera göremedim dedi yağmur sensörü falan var herhalde orada (benden önceki sahibinin zamanında) aracın camı değişmiş o esnada o kısmı aktif şehir içi güvenliksiz hale getirmiş olabilirler mi diye bile aklıma geliyor. plus paket seçilince park sensörü olsun kendi kendine park etsin ve diğer plus paket özelliklerini alıp bunu almama şansı olabiliyor mu aracı alan kişinin böyle bir opsiyon varsa benim teori göçer onun haricinde bu mesele benim kafamda tam oturmuyor

aynı aracı olan var mı 2012 dizel focus style plus (benim araç acaba plus değilde plusın tüm özellikleri -aktif ş.içi.güv.sis. hariç-) opsiyon olarak mı eklendi bu mümkün mü acaba

kafam iyice karıştı.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

plus olupta aktif şehir içi güvenlik olmaması normal şartlarda olmaz ancak fabrikadan o şekilde gelmiş olabilir.

etisten ve yol bilgisayarından kontrol edin.

ısıtma varmı ön camda?

yoksa tuşu varmı?

plus olmayıp diğer özelliklerin ayrıca eklenmeside olmaz.

ön camın görüntüsü böyle olmalı:

Ozan kardeşim, eklediğimiz fotoğraflardaki sensör ve kameralar acaba sadece aktif şehiriçi güvenlik sistemine mi ait yoksa yağmur sensörü , far sensörü falanda o bölümde mi? Benim araçta plus paket yok, yani yağmur ve far sensörü yok ama eklediğim fotoğrafta göründüğü gibi birden fazla sensör var. Zaten araç çalışırken cep telefonu kamerası ile baktığımda sadece alttaki bölümde ışık, sinyal göz kırpıyordu. Üstteki çift bölüm acaba ne işe yarıyor, yada belki işe yarıyordur ama cep telefonu kamerası ile çıkan sinyali göremiyoruzdur. Fotoğrafta numaralandırılan sensör ve kameraların görevleri nedir?

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Alper Koçak

merhaba arkadaşlar konu baya eskide kalmış ama bugün başıma gelen olayı paylaşmak isterim, ışıklardan kalkış yaptım ikinci vitese geçecekken ayağım debriyajda iken önüme birisi çıkmış allah var farketmedim araç otomatik fren yaptı ve ekran da ok tusuna basana kadar gitmeyen ls safety sistem uyarısı çıktı. anladığım kadarıyla bu sistem olaki devreye girerse araçın göstergesinde zaten bu uyarı cıkıyor ve ok tuşuna basana kadar geçmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Koray Demir
Ersin Özkaya yazdı:

Bu özellik kapatılabiliyor mu?

Evet yol bilgisayarının ayarlar kısmından kapatılabiliyor (Aracın model yılına göre LS Safety veya City Stop şeklindedir seçenekler)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Aracında ilk çalıştığında bu özelliğin kullanilamadigina dair hata veriyor.yol bilgisayarından kapattım yine hata veriyor.bunun için illa servise mi gitmek lazım ? Servis fiyatları noktasında bu sorun için bilgisi olan var mı? Ya da alternatif cozum sunabilecek olan?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ersin Özkaya yazdı:

Aracında ilk çalıştığında bu özelliğin kullanilamadigina dair hata veriyor.yol bilgisayarından kapattım yine hata veriyor.bunun için illa servise mi gitmek lazım ? Servis fiyatları noktasında bu sorun için bilgisi olan var mı? Ya da alternatif cozum sunabilecek olan?

Ön cam değişti mi hiç? Kamera algılamıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Ersin Özkaya yazdı:

Yok değişmedi.

Ya elektriksel ya da donanımsal başka yolu yok. Ford eğitimi almış ehil bir usta önce ids cihazı ile arıza kodunu tespit etmeli sonra sırasıyla ihtimaller elenir bcm modülüne hafif su değmiş bile olabilir. Aküyü kontrol ettirmeyi de ihmal etmeyin.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alper Koçak

Bende iki kez devreye girdi birinde ışıklardan sağa dönecekken önüme soldan araç çıktı hiç bit şeye dokunmadım ekranda arkadaşın dediği gibi ls saf. Sis. Aktif gibi bisey yazdı resmini çekmiştim, ikincisinde de aslında gereksiz yere devreye girdi siz müdahale ederseniz devreye girmiyor önceliği sizin müdahalenize bırakıyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Kemal Yurtsever

ben değil de bir yakınım benim style plus araçla öndeki araç şoförü tanıdık olduğu için sağ sol yaparak ardından gidiyormuş o anda az daha cama yapıştırıyormuş :) aktif güvenlik sistemi devreye girdi yazmış. 

ben battaniye ile denemeyi düşünüyordum bunu söyleyince çalıştığından emin oldum vazgeçtim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...