İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Asm Şanzıman Arızası

Fatih Kul

Recommended Posts

Fatih Kul

Ben Haziran 2006'da ASM Şanzımanlı bir Fiesta 1,4 TDCİ aldım. yaklaşık iki ay sonra dönmek için geri geri bir kaç manevra yaptığımda araba yerinde hoplamaya başladı, Mesaj ekranında "Şanzıman Bozukluğu. Kullanma klavuzuna bakınız" yazısı çıktı. kırmızı gösterge ve şanzıman-motor arıza lambası yandı. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra uyarı mesajları kayboldu ve araç normale döndü. Van'daki servise götürdüm. Usta her tarafına baktı, bilgisayara taktı ve deneme sürüşü yaptıktan sonra "Sorun olmadığını aşırı yüklenmeden dolayı şanzımanın ısınarak devre dışında kaldığını daha sonrada soğuyunca tekrar devreye girdiğini" söyledi.

Bu beni rahatlatmıştı. Daha sonra kar üstünde geri geri patinaj yapınca aynı mesaj belirdiyse de kullanma klavuzunda belirttiği gibi yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra normale döndü.

Geçenlerde hafif buzlu-karlı bir yolda rampa aşağı otomatikte birinci vitesle inerken (Hiç bir zorlama ve gaz verme yok) aynı mesaj çıktı. Boşa alarak uygun bir yerde park ettim. Biraz bekledikten sonra düzeldi ve yoluma devam ettim.

Arabam 2006 model. Yukarıda saydıklarımdan başka hiç bir sorunu yok. Denemek için 180 km'ye kadar hız yaptım. En ufak bir titreme ve ses yok.Ancak bu "şanzıman bozukluğu" mesajı ciddi şekilde kafamı kurcalıyor. :) Van'daki servise de pek güvenemiyorum. Ne yapmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

göstergede yazı belirmiş ise ve lamba yanmışsa mutlaka arıza kodu olması gerekir beyinde bu kodu ögrenin yada başka bir servis şansınız varsa onu deneyin. arıza kodunu ögrenirseniz yardımcı olmaya çalışırım

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Guest Mecit

Herkese Merhaba ;

Açıkcası konuya nerden başlıyacağım bilmiyorum, 120 bin km'de 2005 model ford fiesta marka bir araç almıştım bundan 7/8 ay önce ..aracın yürüründe v.s ile ilgili bi sıkıntısı olmadı hiç .. aracı bir iki gunlüğüne yakın bir akrabama vermiştim arabayı bana teslim ettiğinde şanzıman ışığının yandığını bununla ilgili olarak aracı servise götürdüğünü herhangibir sorun çıkarmayacığını sorunun ısınmadan dolayı kaynaklandığını söylemişler.Bunun üzerine ben aracı kendısınden aldım ve kendım test etmek için yola çıktım,arac şehir işi trafğinde örnek veriyorum kadıköyden maltepeye minibüs yolu üzerinden geldiğinde dur kalklarla birlıkte herhanigibir şekilde şanzıman ışığını yakmazken ben bu yolu E-5 üzerinden geldiğimde yaklaşık 3 veya 4 km sonra ışığı yaktığını farkettim ..daha sonralarıda bu hep böle oldu.

Bir gün arabamı bir yere park edip gitmiştim daha sonra aracıma bindim fakat aracı çalıştırıp gaza bastığım zaman otomatik olan vites seceneğinin 3000 devirde değiştiğini gördüm aracı hemen sağa çekıp bır 10 dakıka kadar bekledim .aracı tekrar çalıştırdığımda aynı sorun devam ediyordu fakat manuele aldığımda herhangibir zorlama veya vites değiştirememe gibi bir sorun olmadı ..o stresle eve bir şekide gittim, ertesi gün aracı maslakta özel bir servise götürdüm aracta

debriyaj setinin değişmesi gerektiğini

volant dişlisinın değişmesini yapabilirsek kurtarabiliceklerini sölediler

bunun yanında motor yağı şanzıman yağı v.s gibi şeyleride değiştirdiler

ayrıca enjeksiyon temizliğide yapmışlardı..

bütün bunları yaptıktan sora aracın uzun yolda yukarıda bahsetmiş oldugum sorunu hala devam etmekteydi yani yola çıktığımda bir müddet sonra şanzıman ışığı yanıyodu

gecen cuma akşamı kadıköyde aracı park yerınden aldım 50 mt gitmeden kırmızı ışıklarda durdum herzamanki gibi aracın vitesini N konumuna aldım yeşil ışık yandığında aracı otomatik konumuna geçirip bi süre sonra gaza basınca arac önce kendını küt diye öne attı daha sonra trafik aktığı için gaza bastım ama vites en başta yaptığı gibi 3000 devirden sonra vites değiştirir hale geldi .. Aracı yolun sağına çekip bıraz bekledikten sonra çalıştırmak istedim fakat marşa basamadım bile :/ aracın ışıkları yanıyor yalnız vites değişim rakamlarının olduğu küçük kare bölümde hiç bir şekide bişi çıkmıyordu sadece auto yazısı okadar ..yaklaşık bı 20 dakka bekledikten sonra aracı çalıştırdım geri vitese takıp kenara iyice yaklaştıktan sonra vitesi hernekadar 1 e almaya çalışsamda malesef R konumundan başka birşeye geçmedi.. ölece bıraktım çekici ile maslaktaki servise çektirdim ..

aracın şanzımanını indirdiler bugun itibarı ile volant dişlisini değiştiriceklerini ondan sonra bı problem kalmıcağını sölediler

ben bu konuyu ford yetkili servisinden bi arkadaşa anlattım aracın beynınden bı sorun oldugunu belirtti volantla alakalı olmadığını söledi

konuyu tekrar özel servisteki arkadaşa ilettiğimde öle bişiyin olmadığını aracın düzeleceğini ikinci kez beyan etti ..

açıkcası ne yapacağımı ne ediceğimi inanın hiç bilmiyorum .. ilk sorunda bu aracın masrafı 2500 tl idi şimdi bi 800 tl daha diolar

yetkili servise soruyorum aracın beynı değişicek 6.500 tl diolar

gerisini siz düşünün

bildiğim tek şey benım bu aracı kredi borcuma karşılık bian bile düşünmeden satıcağım okadar soğudum ki ..

eger konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olursa çok sevinirim

okuduğunuz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

keşke en başta yetkili Ford servisine gösterseydiniz aracı sonuçta arıza tespiti yaptırırdınız illa onarım yaptırmanıza gerek yoktu..

büyük ihtimal şanzıman aktüatörü arıza yapmış çıkmacıları dolaşın deneme usulu verirlerse alın deneyin.. boşuna o kadar para vermeyin sıfırına..

Yorum bağlantısı
Guest Mecit

Onu sonradan bende düşündüm ama tanıdıktı bı kaç hatırı sayılır dostumuzun tavsıyesi üzerine gitmiştim oraya .sorunun ne oldugunu tam olarak bilsem daha iyi olucak benım acımdan ama şimdi senın dediğine göre volant dişlisi ile alakası yok o zaman bunumu anlıyorum ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

volanla alakası, volanla alakası olsa arıza devamlı olur..

siz servisten tam olarak neresinin değişmesi gerektiğini öğrenin sonra çıkmacılarda o parçayı arayın..

Yorum bağlantısı
Fatih Kul

Arkadaşım her şeyden önce geçmiş olsun. Senin sorunun tipik bir ASM şanzıman sorunu ve malesef yapabileceğin hiç bir şey yok. Ben 2006 model sıfır aldım aynı problemler bende de var. Sürekli dur kalklarda, dar alanlara park ederken, hatta rampa aşağı motor freni ile inerken sorun çıkartıyor. Yani kısacası ASM şanzıman şehir içi trafiğine uygun değil. Ford bunu normal kabul ediyor. Aracın kendi koruma stratejisidir diyor. Ne yaptımsa derdimi anlatamadım. Sonunda tüketici mahkemesine dava açtım.

Aracı Bitlis'te bilirkişi inceledi lehime rapor verdiler. Ford buna itiraz etti bunun üzerinr mahkeme Erzurum'a gönderdi. orda bağımsız bir serviste iki makine mühendisi ve bir elektronik mühendisi tarafından incelendi. Rapor yine lehime düzenlendi. Karşı taraf bunada itiraz etti. Mahkeme devam ediyor. Adalete güvenmekten başka bir çarem yok. İnşallah sonuç olumlu çıkar.

Yorum bağlantısı
Guest Mecit
Arkadaşım her şeyden önce geçmiş olsun. Senin sorunun tipik bir ASM şanzıman sorunu ve malesef yapabileceğin hiç bir şey yok. Ben 2006 model sıfır aldım aynı problemler bende de var. Sürekli dur kalklarda, dar alanlara park ederken, hatta rampa aşağı motor freni ile inerken sorun çıkartıyor. Yani kısacası ASM şanzıman şehir içi trafiğine uygun değil. Ford bunu normal kabul ediyor. Aracın kendi koruma stratejisidir diyor. Ne yaptımsa derdimi anlatamadım. Sonunda tüketici mahkemesine dava açtım.

Aracı Bitlis'te bilirkişi inceledi lehime rapor verdiler. Ford buna itiraz etti bunun üzerinr mahkeme Erzurum'a gönderdi. orda bağımsız bir serviste iki makine mühendisi ve bir elektronik mühendisi tarafından incelendi. Rapor yine lehime düzenlendi. Karşı taraf bunada itiraz etti. Mahkeme devam ediyor. Adalete güvenmekten başka bir çarem yok. İnşallah sonuç olumlu çıkar.

biz boşuna mücadele veriyoruz desene abi :/

geçmiş olsun ne diyebilirim ki umarım davanda haklı çıkarsın

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Mecit bey size geçmiş olsun umarım en kısa sürede sorununuza bir çözüm bulursunuz.

Fatih ve sizede davanızda başarılar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Kul
..........

Fatih ve sizede davanızda başarılar diliyorum.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

ASM vites evet bazı sıkıntılar yaşatıyor ama yaklaşık 1 yıldır eşim kullanıyor bende zaman zaman kullanıyorum. Biraz dikkatli olmak gerekiyor ozellikle boştan geriye ve auto 1 e alırken ani herketler yapılmamalı, mutlaka vites geçirilip 1-2 saniye bekledikten sonra firen bırakılıp gaza basılmalı ve devirlenme konusunda araca biraz zaman verilmeli. Yani evet tam otomatiğe göre eksikleri var ama, + ve - vites kullanımıyla anında auto ve +,- geçişler yapılabilmesi de güzel. Ben şehir içinde özellike çok dur kalkta yapsam sıkıntı yaşamadım. Sadece 10 saniyeyi geçecek durmalarda vitesi n konumuna getirdim. Ve biraz önce belirttiğim gibi N den R ye ve 1 e geçişlerde 1-2 sn. ye bekleyip gaza bastım. Dik yokuşlarda mutlaka el fireni desteği verdim. Uzmanı olmasamda bu vites gurubundaki (yarı otomotik demek doğru mu olur bilmem) bütün araçlarda benzer sıkıntılar var. Tam otomotik araçta tercih meselesi.

Benim çözemediğim tek olay n konumunda aracı durdurup el fireni çekiliyor sonra kontak kapatılıyor. Nasıl aracı normal araçlar gibi viteste kaymasın diye bırakabilirim çözemedim. Viteste (1 ve R) araç kontağı kapanmaz diye biliyorum, kontak kapandıktan sonrada vitesle oynasanız da elektronik olduğu için bunu algılamıyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ümit İçkan
Herkese Merhaba ;

Açıkcası konuya nerden başlıyacağım bilmiyorum, 120 bin km'de 2005 model ford fiesta marka bir araç almıştım bundan 7/8 ay önce ..aracın yürüründe v.s ile ilgili bi sıkıntısı olmadı hiç .. aracı bir iki gunlüğüne yakın bir akrabama vermiştim arabayı bana teslim ettiğinde şanzıman ışığının yandığını bununla ilgili olarak aracı servise götürdüğünü herhangibir sorun çıkarmayacığını sorunun ısınmadan dolayı kaynaklandığını söylemişler.Bunun üzerine ben aracı kendısınden aldım ve kendım test etmek için yola çıktım,arac şehir işi trafğinde örnek veriyorum kadıköyden maltepeye minibüs yolu üzerinden geldiğinde dur kalklarla birlıkte herhanigibir şekilde şanzıman ışığını yakmazken ben bu yolu E-5 üzerinden geldiğimde yaklaşık 3 veya 4 km sonra ışığı yaktığını farkettim ..daha sonralarıda bu hep böle oldu.

Bir gün arabamı bir yere park edip gitmiştim daha sonra aracıma bindim fakat aracı çalıştırıp gaza bastığım zaman otomatik olan vites seceneğinin 3000 devirde değiştiğini gördüm aracı hemen sağa çekıp bır 10 dakıka kadar bekledim .aracı tekrar çalıştırdığımda aynı sorun devam ediyordu fakat manuele aldığımda herhangibir zorlama veya vites değiştirememe gibi bir sorun olmadı ..o stresle eve bir şekide gittim, ertesi gün aracı maslakta özel bir servise götürdüm aracta

debriyaj setinin değişmesi gerektiğini

volant dişlisinın değişmesini yapabilirsek kurtarabiliceklerini sölediler

bunun yanında motor yağı şanzıman yağı v.s gibi şeyleride değiştirdiler

ayrıca enjeksiyon temizliğide yapmışlardı..

bütün bunları yaptıktan sora aracın uzun yolda yukarıda bahsetmiş oldugum sorunu hala devam etmekteydi yani yola çıktığımda bir müddet sonra şanzıman ışığı yanıyodu

gecen cuma akşamı kadıköyde aracı park yerınden aldım 50 mt gitmeden kırmızı ışıklarda durdum herzamanki gibi aracın vitesini N konumuna aldım yeşil ışık yandığında aracı otomatik konumuna geçirip bi süre sonra gaza basınca arac önce kendını küt diye öne attı daha sonra trafik aktığı için gaza bastım ama vites en başta yaptığı gibi 3000 devirden sonra vites değiştirir hale geldi .. Aracı yolun sağına çekip bıraz bekledikten sonra çalıştırmak istedim fakat marşa basamadım bile :/ aracın ışıkları yanıyor yalnız vites değişim rakamlarının olduğu küçük kare bölümde hiç bir şekide bişi çıkmıyordu sadece auto yazısı okadar ..yaklaşık bı 20 dakka bekledikten sonra aracı çalıştırdım geri vitese takıp kenara iyice yaklaştıktan sonra vitesi hernekadar 1 e almaya çalışsamda malesef R konumundan başka birşeye geçmedi.. ölece bıraktım çekici ile maslaktaki servise çektirdim ..

aracın şanzımanını indirdiler bugun itibarı ile volant dişlisini değiştiriceklerini ondan sonra bı problem kalmıcağını sölediler

ben bu konuyu ford yetkili servisinden bi arkadaşa anlattım aracın beynınden bı sorun oldugunu belirtti volantla alakalı olmadığını söledi

konuyu tekrar özel servisteki arkadaşa ilettiğimde öle bişiyin olmadığını aracın düzeleceğini ikinci kez beyan etti ..

açıkcası ne yapacağımı ne ediceğimi inanın hiç bilmiyorum .. ilk sorunda bu aracın masrafı 2500 tl idi şimdi bi 800 tl daha diolar

yetkili servise soruyorum aracın beynı değişicek 6.500 tl diolar

gerisini siz düşünün

bildiğim tek şey benım bu aracı kredi borcuma karşılık bian bile düşünmeden satıcağım okadar soğudum ki ..

eger konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olursa çok sevinirim

okuduğunuz için teşekkürler

merhaba bahsettiğiniz problemlerin aynısını bende yaşadım fakat daha sonra bir usta da volant ve baskı balata değiştirdimtoplam 1000 tl maliyeti oldu bana serviste yaptırmanı tavsiye etmem aynı fiyatı banada çıkarmışlardı beyinde de bir sorun olduğunu sanmıyorum akü kutup başlarını kontrol etti bazen azıcık bir gevşeklik olsada elektrik akımını kesince beyinde sorun varmış gibi gözüküyor birde bunlarda hava devir metre diye bir şey vites değişimleri için çok pahalı birşey değil ama büyük sorunlar çıkarıyor.dava konusuna gelince bende sanai bakanlığına şikayette bulundum ama koca ford karşınızda daha ilk seferden red ediyorlar yani uğraşmak çok zor ama tabiki yine de adalete tabiki güvenmemiz gerekir.....(Adalet mülkün temelidir)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Olgun
(düzenlendi)

Başlıklarda epey aradım ama bu konu ile ilgili herhangi birşeye rastlamadım...

2002-2007 Fiesta ASM şanzımanlı sahip olup şanzımanla ilgili herhangi bir sorun yaşayan var mı?..

Max 19.000 TL bütçem var ve B sınıfı otomati arıyorum, Ford u iyi bildiğim için ilk aklıma gelen Fiesta oldu...

Hatta 1.4 TDCI ASM olursa daha iyi olur diye düşündüm lakin dizelde temiz araç bulmak çok zor o yüzden benzinli ASM tercih edecek gibiyim...

"Emmi" dedi ki "Fiesta ASM ve Focus CVT den uzak dur" , neden mi? Isınıyormuş, o zaman da sıkıntı çıkarıyormuş, bir keresinde 1.4 TDCI ASM kullandım, aslında çok güzel gelmişti, otomatik kullanılıyor aynı zamanda tiptronik olarak da kullanılabilyor, bu çok hoşuma gitmişti, bu tiptronik modellerde genelde vites geçişleri hissedilir oluyor ama ASM bana aynen düz otomatik gibi gelmişti amma velakin, sorunluymuş işte...

Hatta başka bir forumda "ASM nin Ford un en sıkıntılı işlerinden biri olduğu ve firmanın bile bunu kabullendiği zaten o yüzden de şu an ASM olmadığını" okudum bilmem doğru ya da yalan...

O yüzden şimdi Fiesta 1.6 Comfort düz otomatiğe bakıyorum, zira 2000-2005 Focus un şanzımanı, düz otomatik...2004 Focus 1.6 GHIA otomatik vardı bende, çok memnundum...

İnanın 18-20.000 TL aralığında adam gibi bir B sınıfı otomatik Fiesta dan başka birşey gelmiyor gözüme...

ASM hakkında detaylı bilgi, tecrübesi olanlar ya da sorun yaşayanlar varsa yardımcı olursanız sevinirim...

tarihinde Mehmet Olgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Başlık "yaşamayan" olarak düzeltilmeli.

size tavsiyem otomatik benzinli 1.6 fusion (makyajlı kasa).

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Öğrencimin corsa otomatiğine bindim yolcu olarak. Üç beş sefer "oolum napıyorsun düzgün kullansana" dedim. meğer şanzıman kendi öyleymiş. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Olgun

Başlık "yaşamayan" olarak düzeltilmeli.

size tavsiyem otomatik benzinli 1.6 fusion (makyajlı kasa).

Demek o kadar vahim...tamam o zaman yanaşmayalım, Fusion ise temiz, uygun bulursam benim de tercihlerim arasında...

Öğrencimin corsa otomatiğine bindim yolcu olarak. Üç beş sefer "oolum napıyorsun düzgün kullansana" dedim. meğer şanzıman kendi öyleymiş. :)

Corsa konusunda katılıyorum, ben de sizle aynı tepkiyi vermiştim...

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

ben iki aydır kullanıyorum hoş iki ayda 1500 km yaptım bir sıkıntı çıkarmadı. ancak 3-4 kere şanzıman hatası verdi. kitapçığında da yazıyor böyle durumlarda vitesi boşa alıp 5 dak.rolentide beklemek yetiyor. daha sonra yola devam ediyorum. servise götürdüm onlarda böyle söylüyorlar gittiği yere kadar gidecez artık. ama vites geçişleri hissedilmeyecek kadar kusursuz sayılır performansta öyle, çok çabuk vites yükseltmesi dışında.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Arkadaşımda var. İstanbul'un kapalı trafiğinde arıza lambasının söndüğü çok ender oluyor. özellikle İstanbul için uygun bir şanzuman değil

Yorum bağlantısı
Mehmet Olgun
(düzenlendi)

Palio farklı. CVT kullanıyor. Çok güzel bir şanzumanı var. Hiç hissettirmiyor.

Palio ve 2005 ve öncesi Punto'larda "Speedgear" diye isimlendiriyordu FIAT, Grande Punto ile birlikte "Dualogic" oldu ama bu ikisi yapısal olarak aynı mı bilmiyorum, bilen varsa aydınlatırsa sevinirim...Honda'nın CVT si ile aynı mı?.Onunki 7 ileri...

tarihinde Mehmet Olgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

2 senedir eşim kullanıyor bir kere bile hata vermedi, tabii ışıklarda 10-15 sn. geçen beklemelerde vites mutlaka boşa alınıyor. Tercih meselesi!

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

4 yıl boyunca 2006 model fiesta dizel asm kullanmış birisi olarak (sıfır almıştım). bir kere köprü trafiğinde şanzuman korumaya aldı, bir kerede karda çok zorladığımda arıza lambası yakmıştı.

yakıt tüketimi nasıl makul

vites geçişleri hissediliyormu evet,

yolda bırakırmı evet,

güzel sevimli bir kullanışı var mı evet,

ikinci el nasıl kullanıldığını bilmediğiniz bir asm alınırmı hayır,

geri kaydırma yaparmı evet,

tavsiye edermisiniz evet (sıfırını bulsam alırım veya ikinci el benim kadar öen gösteren bir tanıdığımda olursa alırım) / hayır (tanımadığım bilmediğim kullanıcıdan almam).

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Olgun

4 yıl boyunca 2006 model fiesta dizel asm kullanmış birisi olarak (sıfır almıştım). bir kere köprü trafiğinde şanzuman korumaya aldı, bir kerede karda çok zorladığımda arıza lambası yakmıştı.

yakıt tüketimi nasıl makul

vites geçişleri hissediliyormu evet,

yolda bırakırmı evet,

güzel sevimli bir kullanışı var mı evet,

ikinci el nasıl kullanıldığını bilmediğiniz bir asm alınırmı hayır,

geri kaydırma yaparmı evet,

tavsiye edermisiniz evet (sıfırını bulsam alırım veya ikinci el benim kadar öen gösteren bir tanıdığımda olursa alırım) / hayır (tanımadığım bilmediğim kullanıcıdan almam).

Bilgi ve yorumlarınız için teşekkür ederim Mehmet Bey, uzun süre kullanmış biri olarak çok aydınlatıcı oldunuz...

Herkes birşey diyor ama herkes de kendince haklı, eziyet verecek bir sorun yaşamamış da var, çok eziyet çeken de var...

Özellikle Dizel ASM arıyordum aylardır ama vazgeçecek gibiyim, öncelikle dediğiniz gibi aracın geçmişini bilsem hiç düşünmem ama bilemeyince insan çekiniyor, her kullanıcı nasıl biniyor bilemiyorsunuz...

Yine dediğiniz gibi sıfır olsa ben de tercih edebilirdim ama düşünmeden de edemiyorum, Ford neden bu ASM şanzımanı artık kullanmıyor?..

Yeni Fiesta da üstelik sadece benzinli de var, o da ASM değil zaten, dizelinde otomatik zaten yok bildiğim kadarıyla, sebep tercih edilmemesi mi yoksa randıman alınmaması mı?.

Bunu netleştirmek lazım...

Yorum bağlantısı
Fatih Kul

Kullanımı keyifli bir araba. Ama sadece açık trafikte. 2006'da aldım. Sorun çıkarınca Fordu aradım. Durum normal dediler. Derdimi anlatamadım. İkinci yılda tüketici mahkemesine dava açtım. Bilirkişi raporlarında (3 Farklı Rapor) araç kusurlu bulundu. Mahkeme lehime sonuçlandı. Sonuçta dörtbucuk yıl kullandıktan sonra aracı forda teslim ettim ve alırken ödediğim fatura tutarını geri aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Olgun

Kullanımı keyifli bir araba. Ama sadece açık trafikte. 2006'da aldım. Sorun çıkarınca Fordu aradım. Durum normal dediler. Derdimi anlatamadım. İkinci yılda tüketici mahkemesine dava açtım. Bilirkişi raporlarında (3 Farklı Rapor) araç kusurlu bulundu. Mahkeme lehime sonuçlandı. Sonuçta dörtbucuk yıl kullandıktan sonra aracı forda teslim ettim ve alırken ödediğim fatura tutarını geri aldım.

İşte bu...yarın birgün ben de bu duruma düşer miyim endişesi oluştu, sıfır almış olsam belki sizin gibi bir yola başvurabilirim ama ikinci el olunca derdini kime anlatacağım ve allah bilir ne kadar iş açacak başıma, stresi hepsini katlar zaten...

Peki sonra ne yaptınız merak ettim doğrusu, profilinizde yine 2006 Fiesta TDCI ASM gözüküyorda...

Bir de sİzden başka böyle bir sorun yaşayanla karşılaştınız mı?..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...