İçeriğe Yönlendir

Var Mı Telefon Isteyen? ( Dubai'Den )...

Fırat Şenol

Recommended Posts

Fırat Şenol
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese merhaba. Ayın 25'inde Dubai'ye gidiyorum iş için. 28'inde dönmüş olacağım tekrar. Kendime gitmişken Galaxy Note 2 alıcağım oradan. Başka telefon isteyen olursa, ( Pasaport kaydını kendi üstlenecek ) ödemeyi peşin alarak yardımcı olurum. Saygılar...

Bu iş için yaklaşık 4 saat kadar bir vaktim olacak, yani çok fazla dükkan dükkan gezme şansım yok ancak sonuç olarak nereden alırsak alalım Türkiye piyasasına göre yaklaşık % 35-45 kadar daha uygun temin etmek mümkün. Tabi 115 Tl. vergi ve yaklaşık 20 Tl'lik operatör kaydını da unutmamak lazım...

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Gül

toplam ne kadar masrafımız olacak bilgi verirsen düşünebilirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

iPad alan vardı forumda, sadece 200tl daha ucuza alınmıştı. Bence değmiyor o rakamlara artık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

iPad alan vardı forumda, sadece 200tl daha ucuza alınmıştı. Bence değmiyor o rakamlara artık...

arkadaşım avrupa dan aldı ipad i 80 lira ucuza gelmiş ... ben de 80 i ben vereydim de garantili alsaydın dedim ...

100 - 200 lira farka kadar garantiden ödün vermemek için tr den almak daha mantıklı ...

ama amerika ve hong kong bu dediklerimin dışında :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Iphone 5 için rakam örneği vermek gerekirse, Türkiye'de şuan 2050 Tl'den satılmakta, Dubai fiyatı yaklaşık olarak 1500 Tl civarlarında. Yani Türkiye 'de kullanmak için vereceğiniz vergiyi düşersek enaz 350-400 Tl kar ediyorsunuz. Bence çokda yabana atılacak bir rakam değil. Enazından benim kişsel görüşüm bu doğrultuda...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uluslar arası garantisi geçerli mi?

Yani telefon bozulduğunda 1500tl'yi çöpe atmak pek mantıklı gelmiyor bana. Yoksa oran olarak baktığınızda fark gerçekten cezbedici.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Yani telefon bozulduğunda 1500tl'yi çöpe atmak pek mantıklı gelmiyor bana. Yoksa oran olarak baktığınızda fark gerçekten cezbedici.

Vallahi Iphone için durum nedir bilemiyorum ama Samsung'da uluslararası garanti geçerli diye biliyorum... Kardeşim bundan önceki telefonunu uluslararası şeklinde yaptırmıştı...

Şu an nakitim olsaydı Lens isterdim sizden :D
Fotoğraf ile uğraşıyoruz anlaşılan?...
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Fırat hocam Dubai Mall, Jebel ali'deki ibn batuta mall ve Deira city center'da Sharaf mağazaları var. Mobil ürünlerde çok güzel indirimler yapabiliyorlar..

Ek olarak Dragon mart adında bir alışveriş merkezi var. uzunluğu 1km'den fazla tek katlı. İnanılmaz ürünler var. Çin malı hint malı japon malı hiçbiryerde bulunmayacak ürünler.. Sadece elektronik değil, herşey mevcut :good1:

Son olarak Jumbo electonics, yine dubai mall, deira city center ve emirates mall gibi büyük yerlerde var. Ben laptopumu jumbodan almıştım 750$'a Türkiye değeri 1370$ iken. Jumboyuda bir gezin derim :good1: iyi eğlenceler. Vakit olursa Barasti 'ye uğranmalı sahil kenarında birşeyler içilmeli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Eyvallah Semih. Gerçekten değerli bilgiler vermişsin. Dikkate alacağım... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

patronum.aynen 200 lira farklı getirmişti.pasaport arama derdi,kayıt parası derken değmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

patronum.aynen 200 lira farklı getirmişti.pasaport arama derdi,kayıt parası derken değmiyor.

Ben bu hafta içi bir uğrayayım dükkana.Ipad var mı diye :)

Hayırlı yolculuklar Fırat abi..

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İphone 5 de Türkiye pazarında giderek ucuzluyor..Artık 2 binli rakamların altına düştü..Ben mi yanlış biliyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

vermiş birisine aldığı fiyata,geç kaldın :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Sağolasın Emin... :)

İphone 5 de Türkiye pazarında giderek ucuzluyor..Artık 2 binli rakamların altına düştü..Ben mi yanlış biliyorum.

İstanbul Bilişim'de 2000 Tl sanırım. Onun altında fiyat ben bilmiyorum... :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

migrosta geçen hafta 1900 müydü neydi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Migrostan başka, BİM ve A101 mağazaları sattı abi 1899 TL fiyatla yakın zamanda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şu an nakitim olsaydı Lens isterdim sizden :D

Lens için Dubai vergi almaya başlamış. Dün başımıza geldi oradan öğrendik. Dubai' de fiiyatlar yüksek olduğu için USA'dan lens spariş edildi adresimiz olduğu için DUBAİ'ye kargolandı lakin gümrükte takıldı Vergi almışlar 200 AED bilginize :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

İşyerimden müşterim Sofya'da okuyor. Çok da sever beni :) Amazon üzerinden alıp onun adresine yollamayayım o zaman :p Gerçi Arabistan'da da var çok yakınım. Haber bekliyorum :p

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Çanakkale'de Migros olmadığı için bilgim yok... Öğrenmiş olduk bu vesile ile. :)

Migrostan başka, BİM ve A101 mağazaları sattı abi 1899 TL fiyatla yakın zamanda..

Yuhh artık. Yakında mahalle manavlarında filan da satışa çıkar bu çürük elma. ( Özünde elma olmasından kaynaklı ) :p:D

Lens için Dubai vergi almaya başlamış. Dün başımıza geldi oradan öğrendik. Dubai' de fiiyatlar yüksek olduğu için USA'dan lens spariş edildi adresimiz olduğu için DUBAİ'ye kargolandı lakin gümrükte takıldı Vergi almışlar 200 AED bilginize :)

Yaklaşık 95 Tl filan yapıyor yani. Çok da fazla değilmiş...

Note 2 ne kadara mal olur acaba ? :)

Ben 1200 Tl'ye kadar almayı planlıyorum. Sonuçta 250-300 Tl. kadar kar etmiş olucam. Benim için karlı bir alışveriş, kişisel görüşüm bu şekilde...

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...