İçeriğe Yönlendir

Erzurum Cağ Kebap

O.Yücel Çetin

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Konuya resimlerle giriş yapalım. :biggrin:

Rmm4Veu.jpg

x70R1CW.jpg

fY21LsK.jpg

BkAEvTd.jpg

wXaSY7Q.jpg

LmfJKY0.jpg

rzIdppK.jpg

7fDloiU.jpg

Erzurum'a geleli yaklaşık 7 ay oldu, ne zaman ailecek cağ kebaba gitmeye niyetlensem hep bir şeyler çıktı ama bu sefer kar boran dinlemedim ve gittim. :) Bir arkadaşın tavsiyesi ile Dadaş Cağ Kebap isimli işletmeye gittim, güzel ve mütevazi bir yer ayrıca hizmet ve çalışanların ilgisi de hoşuma gitti.

Cağ Kebap yanında acılı ezme, salata, yoğurt, soğan salatası, ince lavaş, köz biber ve kıtır ekmek geliyor isterseniz bol köpüklü ayran da var. :) Cağ Kebabı hafif yağlı ve biraz pişkin istedim ve üç cağ sonrası çok da iyi yaptığımı fark ettim. :biggrin: Kapanışı her zamanki gibi kadayıf dolma ve limonlu kıtlama çay ile yaptım. :good1: Anlatımda hatamız varsa Dadaş'ların affına sığınıyorum. ;) Canı çeken varsa atlasın gelsin, geleceğim deyip de gelmeyeni cümle alem öpsün. :flowers:

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Ben de Koç çağ kebapcısına gidiyordum hep eşimle.

Felâket birşey bu cag kebap, yedikçe yiyesi geliyor insanın. Afiyet olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben de Koç çağ kebapcısına gidiyordum hep eşimle.

Felâket birşey bu cag kebap, yedikçe yiyesi geliyor insanın. Afiyet olsun.

Çok sordum soruşturdum paramla rezil olmaktan nefret ederim, Koç, Dadaş ve Muammer Usta arasında git gel yaşarken tavsiye ile buraya gittim. :) Koç'u deneyeceğim sırada orası var. :good1: Akşam ben de yedikçe açıldım resmen. :D

Vaşşşşşş bende isterem.

Beklerim her zaman. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Osman, sen konuyu daha erken açmışsın ama ben daha yeni gördüm. Görmez olaydım bu saatte. :(

GelGör ve Koç çok sevdiğim mekanlardır. Hazır oradayken bizim için de ye güzel kardeşim. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Afiyet olsun.Geçen sene öğretmen arkadaşlarla Karadeniz turu yapmıştık.Erzurumdan geçerken cağ kebabı yedik gerçekten tadı müthiş.Kesinlikle bende tavsiye ederim.Tadı hala damağımda.... :p :p :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Alliş

Cag bambaskadir. Erzuruma gidpte cagsiz kadayif dolmasiz olmuyor ama bu saatte oldu mu simdi nasilda aciktim :p:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)
Canı çeken varsa atlasın gelsin, geleceğim deyip de gelmeyeni cümle alem öpsün. :flowers:

Ahanda yazdım buraya ben geleceğim, sonra yok nöbetim vardı falan anlamam ben :) Birde bu teklif sadece tek sefer için mi geçerli yoksa tekrarlayabiliyor muyuz? :p

Ekleme:

Bizim burada da bozbaş var, Diğer konuyu bulup link atayım dedim son mesaj seninmiş :) o zaman nasıl gözümden kaçmış :unsure2:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/176928-buzbas/page__p__692071__hl__bozba%C5%9F__fromsearch__1#entry692071

Maceracı Iğdır:

http://www.youtube.com/watch?v=cMgJEytkKdY

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Osman akşam gördüm yutkunmaktan birşey yazamadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Erzurumu Özledim yaa.. Çifte minareden yoncalık mevkine salınmayı, oradan taş hana girip gezmeyi..

Neyse afiyet olsun :flowers:

Yorum bağlantısı

Ben bir yeri özlemişsem sadece yemeklerini özlerim :)

Bana ne yoncalıktan taştan topraktan ;)

Cağ varken gadeyif varken boş ver caddelerde salınmayı Tolgahan. :p

Abi kolay değil, 5 yılım geçti orada. Ama aç gezeceğim demedim :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

yok Osman. Bu mevsimde gelemeyiz...

Kayseri veya Sivas buluşma merkezi olarak seçilir, Doğu Ekspresinden 5-6 kompartman yer ayırtılır, yaklaşık 10 saate Erzurum' a inilir. Trenin geçtiği yol manzaraları ve kompartmanda tren yolculuğunun (kalabalık ile) keyfi de eklenince Eruzurum' a nasıl gidildiği anlaşılmaz. Sonrası OYÇ nin sorunu :D o kadar adamı götürecek bir yerler bulur heralde :p

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Afiyet olsun Osman... Sen oradayken geleceğim inşallah. ;)

Cümle alem şahit verdiğin sözlere. :D

yok Osman. Bu mevsimde gelemeyiz...

Kış şartları biraz ağır ama baharda semirir kuzular. :)

Ahanda yazdım buraya ben geleceğim, sonra yok nöbetim vardı falan anlamam ben :) Birde bu teklif sadece tek sefer için mi geçerli yoksa tekrarlayabiliyor muyuz? :p

Ekleme:

Bizim burada da bozbaş var, Diğer konuyu bulup link atayım dedim son mesaj seninmiş :) o zaman nasıl gözümden kaçmış :unsure2:

Maceracı Iğdır:

Önceden haber ver yeter. :) Sen gel ben de oraya geleceğim söz. :good1:

3 tane de dur mu dedin :D

Afiyet olsun.....

Mola verdim orada. :D

Kayseri veya Sivas buluşma merkezi olarak seçilir, Doğu Ekspresinden 5-6 kompartman yer ayırtılır, yaklaşık 10 saate Erzurum' a inilir. Trenin geçtiği yol manzaraları ve kompartmanda tren yolculuğunun (kalabalık ile) keyfi de eklenince Eruzurum' a nasıl gidildiği anlaşılmaz. Sonrası OYÇ nin sorunu :D o kadar adamı götürecek bir yerler bulur heralde :p

Sen biliyorsun bu işleri. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

İyiki bu saatte baktım bu konuya,yoksa mahvolmuştum... :biggrin:

Şanslısın sen abi, ben gece gördüm. Halimi düşünebiliyor musun :tongue: Dilim aha böyle dışarıda kaldı. :)

Osman akşam gördüm yutkunmaktan birşey yazamadım :)

Ben yazdım da ne oldu sanki. Rüyamda yerim dedim, yatıp uyudum ama olmadı. :(

Ben bir yeri özlemişsem sadece yemeklerini özlerim :)

Bana ne yoncalıktan taştan topraktan ;)

Cağ varken gadeyif varken boş ver caddelerde salınmayı Tolgahan. :p

Alper abi, Halil Usta'nın selamı vardı sana. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şanslısın sen abi, ben gece gördüm. Halimi düşünebiliyor musun :tongue: Dilim aha böyle dışarıda kaldı. :)

Hocam dilini buza deydir canlansın :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bizim bu taraflarda var bitane.Epey oldu açılalı.1-2 defa gittim..Bu adam burada çok barınamaz demiştim ama 6-7 yıl olmuştur hala faal durumda.Öğleden sonra dükkanı kapatıyor akşam geri açıyor.Sürekli yapmıyor bu işi.Zaten sürekli de olmaz demişti..Ne kadar doğru bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Önceden haber ver yeter. :) Sen gel ben de oraya geleceğim söz. :good1:

Anlaştık. Muhakkak veririm :dribble:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Benden de ona çok selam söyle. Ben de pek özledim. :);)

Eee gel o zaman. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benden de ona çok selam söyle. Ben de pek özledim. :);)

Abi teklife gerek yok. Bekleriz bizde sayende gitmiş oluruz :D

Ben yazdım da ne oldu sanki. Rüyamda yerim dedim, yatıp uyudum ama olmadı. :(

Alper abi, Halil Usta'nın selamı vardı sana. :p

Sen ne zaman gittin. Evden çıkabiliyormusun :D Bekle beraber gideriz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...