İçeriğe Yönlendir

Dacia Dokker

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Mehmet Demirci

Araç ruhsatta kamyonet olarak geçiyor . Yani 6 yıl boyunca en üst düzeyde vergi ödenecek . Belki tercihe etki edebilir . Her yıl muayenede var tabi .

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

e bizim connectler de kamyonet geçiyo ama motor gücüne göre vergisi düşük bu nasıl oluyo onda da aynı mantık yokmu?

alacaksanız kesin dizel alın bu tarz araçlarda. bu araçlara tek gelen iyi bir ses yalıtımı yapmak

şu anki aracıda benzinli sürekli araç kullanan birisi değil ve dokker focus dan daha az yakar die düşünüyorum ben.Benzinli alması hem fiyat hemde fazla gezmemesi.

focusu sağlam araba çok kahrımızı çekti artık emekliye ayıralım dedik ama bakalım kısmet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Arkadaşlar 8 yıl Savcılıkta çalıştım ve haftada en az 3 trafik kazasına gittim. Türlü türlü marka araçları kaza yapmış gördüm. Dacia Logan SW bir aracı anlatacağım araçta bulunan 5 kişiden 4'ü vefat etmişti. Çok da büyük bir kaza bile değildi. Arkada oturan bayan direksiyon ile ön cam arasına sıkışmıştı. İnsanlar da iç içe sarmal şekildeydiler. Renault, Fiyat, Hyundai de de benzer kazalar gördüm. Bir araba alınacaksa öncelikle güvenliğe dikkat edilmeli, fiyatı ile de doğru orantılı bence, çok sağlam arabasını kimse 27000 TL.'ye vermez yani... Saygılarımla....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

oda doğru abi peki bu fiyatlara önerileriniz nelerdir

Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

pert denince,köpeğe çarpan mondeo mk3 de pert olmuştu, pert derken sigortadan para alınması için yazdım, dıştan kötü hasarlı görünümbaşka

ön taraf ön cama kadar nerdeyse tamamen ezilmişti çağlar abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşlar 8 yıl Savcılıkta çalıştım ve haftada en az 3 trafik kazasına gittim. Türlü türlü marka araçları kaza yapmış gördüm. Dacia Logan SW bir aracı anlatacağım araçta bulunan 5 kişiden 4'ü vefat etmişti. Çok da büyük bir kaza bile değildi. Arkada oturan bayan direksiyon ile ön cam arasına sıkışmıştı. İnsanlar da iç içe sarmal şekildeydiler. Renault, Fiyat, Hyundai de de benzer kazalar gördüm. Bir araba alınacaksa öncelikle güvenliğe dikkat edilmeli, fiyatı ile de doğru orantılı bence, çok sağlam arabasını kimse 27000 TL.'ye vermez yani... Saygılarımla....

kamyonet ruhsatı sebebi ile, ötv si düşük, 150 bin TL lik bmw aslında 50-60bin tL lik metaldir. Vesile ile Daciaların eski modelleri başka idi, artık ortak platform var, Doker=Citan, mercedes bu şaseyi kabul etmezdi, sınıfına göre güvenli olmasa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci
e bizim connectler de kamyonet geçiyo ama motor gücüne göre vergisi düşük bu nasıl oluyo onda da aynı mantık yokmu?

Kamyonetlerde vergilendirme motora göre değilde , net ağırlık + istihap haddi = mtv şeklinde oluyor .

şu anki aracıda benzinli sürekli araç kullanan birisi değil ve dokker focus dan daha az yakar die düşünüyorum ben.Benzinli alması hem fiyat hemde fazla gezmemesi.

focusu sağlam araba çok kahrımızı çekti artık emekliye ayıralım dedik ama bakalım kısmet.

kamyonetlerde vergilendirme motor gücüne göre değilde , net ağırlık + istihap haddine göre hesaplanıyor .
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sayın İbrahim Can,

Açmış olduğunuz konu forumumuzda daha önce açılmış olduğundan, mesajınız ilgili konuyla birleştirilmiştir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...i-konu-acarken/ linkinde bulunmaktadır.

Lütfen yeni konu açmadan önce forumda arama yapınız, benzer konu varsa oradan devam ediniz.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kazaların oluş biçimi önemlidir, sağlamlık ile birlikte..Kangoo sürücsünde hasar sıfırdı, önümde olan bir kazaydı, yıllar oluyor.

http://www.timsah.com/Saniye-saniye-Duzcedeki-korkunc-kaza/n0V0TTlTsH5

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

+1

Aracı aldığım ikinci ayda zincirleme kazaya karştım. Broadway önündeki Corolla'ya, Corolla'da bana arkadan çarptı.Benim sol arka tampon yerinden çıktı hafifçe, bir de üzerindeki reflektör kırıldı. Corolla'nın motor kaputuna varıncaya kadar öndeki herşeyi dağıldı, Broadway ise perte çıkmıştır sanırım. Corolla'nın sahibi de ben de gözlerimize inanamadık. Serviste tampon değişirken şaseyi gözümle gördüm, eğilmeyi bırak neredeyse çizilmemişti bile. Ancak bu asla benim aracım sağlam demek değildir. Ve de bu kıstas Corolla'yı dandikleştirmez.

Bir başka örneği de önden çarpma olarak vereyim. 3 yıl önce, bu sefer ben çarptım arkadan bir Doblo'ya. Doblo'nun iki bagaj kapısı da yaklaşık 20-30 cm. içeriye gömüldü, benimse bu sefer ön tamponumun altı kırıldı, hemen ardındaki radyatör peteği patladı. Tampona ve radyatör peteğine zarar veren Doblo'nun sonradan yapılma arka koruma demiriydi, kapıları içeriye gömen benim şaseyse yine sapasağlamdı. Sonuç? 4 teker üzerinde 60-100 km. hızla uçuyorum, dört yanım çelik menfez olsa ne yazar... :)

Hamur arabalarda gördüm, bu arabadan adam nasıl sağlam çıkar dediğim de oldu......kimsenin burnu bile kanamamıştı...güvenlik çok önemli...Renault'u satanlar kısaca ona (uçan teneke) diyorlar.... (Osmaniye Yusuf Baysal Otomotiv.)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

oda doğru abi peki bu fiyatlara önerileriniz nelerdir

:yes:

+1

Aracı aldığım ikinci ayda zincirleme kazaya karştım. Broadway önündeki Corolla'ya, Corolla'da bana arkadan çarptı.Benim sol arka tampon yerinden çıktı hafifçe, bir de üzerindeki reflektör kırıldı. Corolla'nın motor kaputuna varıncaya kadar öndeki herşeyi dağıldı, Broadway ise perte çıkmıştır sanırım. Corolla'nın sahibi de ben de gözlerimize inanamadık. Serviste tampon değişirken şaseyi gözümle gördüm, eğilmeyi bırak neredeyse çizilmemişti bile. Ancak bu asla benim aracım sağlam demek değildir. Ve de bu kıstas Corolla'yı dandikleştirmez.

Bir başka örneği de önden çarpma olarak vereyim. 3 yıl önce, bu sefer ben çarptım arkadan bir Doblo'ya. Doblo'nun iki bagaj kapısı da yaklaşık 20-30 cm. içeriye gömüldü, benimse bu sefer ön tamponumun altı kırıldı, hemen ardındaki radyatör peteği patladı. Tampona ve radyatör peteğine zarar veren Doblo'nun sonradan yapılma arka koruma demiriydi, kapıları içeriye gömen benim şaseyse yine sapasağlamdı. Sonuç? 4 teker üzerinde 60-100 km. hızla uçuyorum, dört yanım çelik menfez olsa ne yazar... :)

-1 :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Taner Kızılkor

Ben kullanıyorum. 5 kişilik bir aile olarak oldukça da memnunuz. hacmi konforu bizce yeterli.

6 ay ve 11bin km oldu. herhangi bir sorunum yok.

1.5Lt. DCI 90 beygir stepway. atak bir araç, rahatlığında bir sorunum yok, oturuş pozisyonu olarak ön koltukta rahatım, arka koltuk 3 kişi birkaç defa uzun yolda yaptım, arkada oturanların da şikayetleri olmadı.

Sağlamlığa gelince mantığımın almadığı tek şey şu; herhangi bir forumda yada arkadaş sohbetinde bir aracın sağlamlığından bahsedilince söz döner dolaşır ve mihenk taşı olarak mercedes'e gelirmi? gelir!

Hem Dokker  hem mercedes citan Renaultun şasesini kullanır. Ama hala Dokker'ın sağlamlığı sorgulanır. Bunu bir ön yargı olarak görmem herhalde kimseyi rahatsız etmeyecektir!!

Kazalar ve oluş biçimleri aracın ve içindekilerin alacağı hasarı fazlasıyla değiştirir. Birşey okudum yukarıdaki mesajlarda arka koltuktaki kişinin kazada cam ile direksiyon arasına sıkıştığını. Emniyet kemeri takılımıydı acaba?? ;)

Neyse konfora gelince herkesin bakış açısı farklıdır. Elinizdeki paraya alabileceğiniz araçları denemeden bilemezsiniz ve kimse sizin anlayışınızı bilip size konforlu yada değil diyemez denemelisiniz ;)

Ayrıca şu var elinizde 60-80bin tl olsa bu tarz bir araç almak isteseniz üst düzeyde konfor ve sağlamlık ararsanız, Mercedes Citanda şase renault diye kafanızda sağlamlıkla ilgili soru işareti olurmuydu?

Yani sonuçta 30bin tl ye alacağınız konfor ve güvenlik ile beklentilerinizi karşılaştırmak için tüm firmalarda test sürüşü yapıp karar verebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dokker panelvan aldım bende işyerime. Bir sonraki kangoo'ların yerine kesinlikle alınacak bir araç.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Dokker panelvan aldım bende işyerime. Bir sonraki kangoo'ların yerine kesinlikle alınacak bir araç.

Hayırlı olsun Servet abi, güle güle kullanın..

Abi ilk izlenimlerin neler? İş şartlarına uzun soluklu dayanımı ne olur sence?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zaten aynı lem, mercedeste de aynı motor var ciğerli makina

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yakıttan haber ver abi :D  Yakıt durumu nasıl ? 

Bipper dan az yakıyorsa satalım bipperı dokker alalım  :crazy:

Aracın bakımını yaptıkdan sonra, şehir içi Bol trafikli mevkide 100tl ye  375 km yaptım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıttan haber ver abi :D  Yakıt durumu nasıl ? 

Bipper dan az yakıyorsa satalım bipperı dokker alalım  :crazy:

Aracın bakımını yaptıkdan sonra, şehir içi Bol trafikli mevkide 100tl ye  375 km yaptım  :unsure2:

Dedim sana Dokker al diye, dinlemedin ki :)

7.1lt mi ortalama yani???

Bizim lodgy'de daha 6.4'ün üstüne çıkamadık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yakıttan emin olmam lazım, az yakıyorsa alınabilr,

bipperın avantajı ufak olması, tabi bu benim için avantaj yük taşımadığım için benim işimi görüyor,   park yeri dar dönüşlerde felan çok kolaylık sağlıyor. 

Olsun Sani Bi zararım olmadı araçtan Aksine Kâr yaptım yakıttan.

7.1lt mi ortalama yani???

Bizim lodgy'de daha 6.4'ün üstüne çıkamadık.

Az yakıyor diye dip gaz kullanınca  :blush:  öyle oluyor :D

Araç bilgisayarında 6-7 arası geziyor . 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayırlı olsun Servet abi, güle güle kullanın..

Abi ilk izlenimlerin neler? İş şartlarına uzun soluklu dayanımı ne olur sence?

Aracı alalı 7 ay oldu. An itibarı ile 30.000 kürsüde km. Şehir içi tabanca testinde 6 litreye ulaşmadı. 5.5, 5.8 arası geziyor. 90 dci, 105 dci den daha düzgün çalışıyor.

Şehir dışı 4-5 litre yakıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Aracı alalı 7 ay oldu. An itibarı ile 30.000 kürsüde km. Şehir içi tabanca testinde 6 litreye ulaşmadı. 5.5, 5.8 arası geziyor. 90 dci, 105 dci den daha düzgün çalışıyor.

Şehir dışı 4-5 litre yakıyor

abi bu yazdığımın seninle de dokker ile de ilgili bir yanı yok ama tabanca testinden epeyce karikatür malzemesi çıkarılabilir aslında  :seytan:

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Bir arkadaşım almış aynından 5 adet, dün konuştuk.. Kurye şirketleri var, kullanmadıkları marka model kalmamıştır 15-20 tane aracı var.. 

Özellikle yakıttan çok memnunuz diyor.. Alıyorum sıfır aracı elemanın altına çekiyorum, iki senede hoşaf oluyor zaten dedi :) Hoşaf olduktan sonra Kangoo olmuş Doblo olmuş Connect olmuş ne fark eder diyor.. Zaten platform olduğu gibi Renault, sağlamdır dedi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...