İçeriğe Yönlendir

Dacia Dokker

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Yükeleme kapasitesi olarak fena halde liderdir, tam yüklü haldeki yoldaki sürüşü, mercedes E serisi gibi tutarlı olduğu testlerde ortaya çıkmıştır, yalnız ruhsatta kamyonet olarak geçebilir buna bakmalı

rönoda kangoo mercedeste citan ile kardeştir ancak ikisinden de fazla yük taşıma izni vardır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pejo, Logan, Çitan üçlemesi.

rönoda kangoo mercedeste citan ile kardeştir ancak ikisinden de fazla yük taşıma izni vardır

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

neden zarar etsin? linkteki arabaları 2010 da 24-27 binlerden aldılar, 80bin km kullanıp 24 e satıyorlar? focus olsa zarar parasına fiesta fun alınrdı?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Gerçekten hoş gözüküyor.Kangoo yerine kesinlikle alınır binilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şirketin Kangoo'ları yenilenme dönemine geliyor bi kaç ay sonra. Kiralamada mevcutsa, bunlardan bakayım. Aynı motor, daha ucuz maliyet firmaya.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Resimdeki araba pahalıdır , 23.600 en boş fiyatıdır , bi ara duster almaya gitmiştim 29.900 reklamı vardı , gittim bayiye bana gösterdikleri 44.000 TL idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Duster da bu pazarlama taktiğini insafsızca kullandılar, 2 yıl önceki rakam hala aynı ama, yani işe yaramıyor bu devirde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

O zaman şöyle diyeyim yine aynı markada aynı sınıf olarak Lodgy,dokker çıkıcak,Ve bunlar bir birine çok benziyor, Fiyatlarıda iyi olunca sıfır olanını tercih ederim ben olsam ,Üstelik loganında üretimini sonlandırdıkları için logan daha zor satılır gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

araç teneke olduktan sonra bedava verseler ne olacak . süslü tabut.

Reklamdaki kadın duymasın bunu :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

araç teneke olduktan sonra bedava verseler ne olacak . süslü tabut.

Karıştırıyorsunuz galiba, Renault şasisi mevcut arabada? Tipsiz olabilir ama şase sağlam.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yükeleme kapasitesi olarak fena halde liderdir, tam yüklü haldeki yoldaki sürüşü, mercedes E serisi gibi tutarlı olduğu testlerde ortaya çıkmıştır, yalnız ruhsatta kamyonet olarak geçebilir buna bakmalı rönoda kangoo mercedeste citan ile kardeştir ancak ikisinden de fazla yük taşıma izni vardır

hafif olduğu için fazla taşıyordur. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hafif olduğu için fazla taşıyordur. :)

doblodan misli fazla taşıyor, izin verilen yükleme ağırlığı, alt suspansiyon grubu ile ilgili

vesile ile, 5 kişi + 1 valiz ile seyahat eden bmw3 serisi, trafikten men durumuna rahatlıkla gelebiliyor :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

:)

Titan titana.....Olmuş bu.... :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Test çarpışmaları ile gerçek hayat bir başkadır, tek hacimli bu tip vasıtalrın dayanımı, bir kompakt sedana göre düşüktür ama, dacia son üretimi ile birçok farklı marka adı altında satış yapıyor, argesine para yatmıştır diye düşünürüm, yoksa mercedes bu riski almazdı?

Yorum bağlantısı
Emirhan Bal

aslinda ben dacia aracları begeniyorum, kesinlikle uygun araçlar ve su an renault tarafından üretiliyorlar ve rekabetciler, normal bir vatandaşa sacma gelsede bunun pazarlama ekonomisi tarafından çok tutulan bir pazarlama yöntemi olduğunuda beliteyim. Açıklamak gerekirse, mesela reno elindeki kangoya rakip daha ucuz ve daha özellikli bir model cıkararak hem rekabetteki payını yukseltemez, hemde kangoo modelinden geri adım atarak rakiplerinden alttan gelen yumrukları önelemek için bir önlem alamaz. Bunun yerine bir alt marka, bir desteklediği "by renault" markası yaratmak zorundadır. Cunku renaultun marka değeri yuksektir ve belli bir yere kadar kar marjından vazgecebilir. Halbuki bu gun en dolu kangoo bile aslında satılması gereken fiyatın cok cok uzerinde pazarlanıyor sadece turkiyede değil. Dolayısıyla alt markasını yaratıp/satın alıp/bilinen ama yetersiz bir markaya ortak olup kendi bunyesinde yapamadığı bir suru fiyat değişimi sorunsuzca yapabilir. Dacia boyle bir üründür, dolayısıyla mesela logan serilerinde turkiyede ve dunyada az sattığı pazarlama planını yapamadığı ve serisini kaldırdığı espace vagon modelinin göğsünü ve teknolojisini, 1,5 dci klasik sembol ve clio ve kangooda kullandığı motorla birleştirip satabiliyor, ne rakipleri ne de kullanıcılardan şikayet gelmiyor.

Dokker bence alınır, cünkü turkiye de yanlış gelişen bu tip araba alışkanlığının sunabileceği her sey var

http://www.dacia.com.tr/dokker/fiyatlar

not: aman arkadaşlar dacia da çalışmıyorum ya da bir alakam yoktur yanlış anlaşılmasın kişisel fikirlerim bunlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

doblodan misli fazla taşıyor, izin verilen yükleme ağırlığı, alt suspansiyon grubu ile ilgili

vesile ile, 5 kişi + 1 valiz ile seyahat eden bmw3 serisi, trafikten men durumuna rahatlıkla gelebiliyor :D

Çağlar Abi, aynı araçlardan kasası hafif olan daha fazla taşıyabilir. Çünkü genelde toplam ağırlık bellidir yürüyen aksama bağlıdır, dara(boş ağırlık) azsa daha fazla alır. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İşte o toplam taşınabilecek ağırlığı belirleleyen ana unsur arka suspansiyon grubu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İşte o toplam taşınabilecek ağırlığı belirleleyen ana unsur arka suspansiyon grubu

:good1: Ben detayını bir araştırayım.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Gözden kaçan bazı şeyler var.

23.600 TL başlangıç fiyatı 1.6 85bg benzinli için verilmiş fiyat.

Aracın 1.5dci 90 bg modelinin fiyatı 28.450 ve klima opsiyon :)

Klima ve sol kayar kapı ilave ettiğimizde çıkan fiyat 30.900 TL

1.000 TL'den daha az bir fark vererek 1.8 90bg Connect Deluxe donanımı tercih ederdim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

8 yıllık bir kasa ama Connect, hem motoru da mercedes değil :selo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...