İçeriğe Yönlendir

Whatsapp

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Merhaba.pek çoğumuzun telefonlarımızda kullandığımız whatsapp messenger uylumasını yeni telefonuma kurdum.telefonum nokia E72.işyerinde ve evde wifi den nete ve whatsapp a bağlanmada sorun yok ancak wifi bölgesinden çıkınca telefon otomatik olarak şebekeden (turkcell) nete bağlanıyor.daha doğrusu whatsapp otomatik bağlanıyor.tüm seçeneklerini kurcalamama rağmen,bağlanmadan önce sor dememe rağmen whatsappa söz geçiremiyorum.ilk fark ettiğimde,işten çıkıp eve gidene kadar bağlı kalmış ve turkcell bana otomatik olarak 15 tl lik net paketi vermiş (250 mi 300 mü ne mb.)

yolda şebekeden bağlanıyor,ben net bağlantısını kesiyorum,5 dakika sonra tekrar bağlanıyor.bu olayla baş edemeyince uygulamayı sildim.ama kullanmak da istiyorum.bunun bir çözümünü bilen var mı?

3 gün sonra ayın 10 unda fatura kesim tarihim.o günden sonra paketim değişiyor onu bekliyorum.tarifemde 300 mb internet de olacak.300 mb bir ay whatsappa yeter mi,ayrıca net kullanmama bir şey kalır mı :)

başka?başka canınızın sağlığı

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

300 mb fazlasıyla yeter. Çok fazla video foto paylaşımı yapmazsanız..

Sadece mesajlaşma için kullanırsanız aylık 10- 15 mb ancak harcar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Whatsapp'ın şebeke harici çalışma şekli yoktur. Mantığına ters zaten.

300mb veri paylaşımı yoksa çok büyük ihtimal yetecektir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Önder Abi çok az bir kota yiyor Whatsapp.. Sana yeter ayrıca telefonun açık oldugu sürece açık kalsin sonuçta sms foto ve video paylaşımı yapılabiliyor..

Kota video ve Foto paylaşımın çok olursa dolabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Önder abi Nokia kullanırken benimde uygulamayı yüklediğimde aynı sorunu yaşamıştım.

Daha sonra silerek çare buldum. Turkcelli arayıp fatura kesim tarihine kadar telefon hattının internete kapatılmasını isteyebilirsin.

Daha sonrada 300 mb sana fazlası ile yetecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İlaveten bir gün anca gidecek pil sarfiyatını da ekle. Ben kapattım ömrümü yedi pil tüketimi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

whatsapp ı telefonunuzdan kaldırın. Evdeki ve işyerinizdeki pc lerinize whatsapp'ın pc clientlerini kurun. Hiçbir derdiniz kalmasın. wassapp 1.1.1 diye bir sürüm var tavsiyemdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi video ve resim paylaşımı fazla olmazsa yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

http://wassapp.en.malavida.com/

Whatsapp'ın şebeke harici çalışma şekli yoktur. Mantığına ters zaten. 300mb veri paylaşımı yoksa çok büyük ihtimal yetecektir.

Open Source mantık dinlemez yavrukuşum :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

O biraz zor. İçinde .net4.0 downloader var, onu virüs olarak algılıyordur aptal antivirüsler :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Akıllı telefonlarda car car beleş mesajlaşmaya yarayan programı bilgisayara kuruyoruz abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Whatsapp'ın şebeke harici çalışma şekli yoktur. Mantığına ters zaten.

300mb veri paylaşımı yoksa çok büyük ihtimal yetecektir.

benim buna bir dediğim yok,zaten öyle olmasa bir işe yaramaz.

ben isteğim dışı bağlanmasını engellemek istiyordum.kimse "şöyle olur" demediğine göre olmuyor

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bilgisayara yükleyince telefondaki iptal oluyor bilginize :) Aynı anda kullanılamıyor yani..

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Hakan abi bilgisayarda programı kaparsak tekrar kullanmaya devam eder miyiz?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bilgisayarda açtığın an telefondaki iptal oluyor :) O yüzden telefonda kullanmak istemeyenler, sadece bilgisayara yüklesin..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

benim telefondan resim video paylaşmak gibi adetlerim yok.demek ki 300 mb bana yeter artat bile.whatsappı da korkmadan açabilirim ay boyu :)

ayın 10 u gelsin hele. :tele:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kursak işimize yararmı ki.Şimdi herkes ordan yazışırmış forumda kimse kalmıyormuş.Yetiş emmi forumu baltalıyorlar :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

E72 nokia nın problemi, interneti kapatamıyorsun, dikkatimi çekmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

E63 te aynı sıkıntıyı yaşadım bir türlü kapatamayınca hattı htc ye taktım şimdi rahatım.

Bu arada satılık nokia e63 var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...