İçeriğe Yönlendir

Galaxy S4 Tanıtıldı

Guest Mert Boran

Recommended Posts

S4'te son gelişme; Samsung açık kaynak kodlarını yeni sürümünde paylaşmıyor. Yani telefonun root olayı şu an için yok. Bir şekilde bu işlem yapılacaktır belki ama eskisi gibi Samsung'un izni ile olmayacağından; Iphone'ın jailbreak'i gibi kırıldıkça yeni sürümler çıkarılıp engellenmeye çalışılacak gibi.

Şu an için Samsung'un neden politikasını değiştirdiği belirsiz. Ayrıca bu değişiklik birçok kullanıcıyı da markadan soğutacak cinsten. Günde 3-4 room değiştirip tatmin olan bir kullanıcı grubu sırf bu işlemin el altından legal olması (cihaz rootlanınca bir sayaç bu değişiklikleri tutar. Şehir efsanesine göre bu sayaç kontrol edilirse cihaz garanti dışı kalır ama böyle bir muamele görülmedi aslında. Ancak yine de özel aparatlar ya da programlarla bu sayacı sıfırlamak mümkün ve telefonun garantiden çıkması sözde bile olsa mümkün olmuyor) nedeni ile Samsung'u tercih ettiği düşünülürse, şu an için eski modellerin bir süre daha fiyatını koruyacağı düşünülebilir.

Bu arada hafta sonu, bir çalışanımızın aldığı cihazı özellikle fotoğraflar konusunda test etme imkanına kavuştuk. Bu konuda piyaadaki en başarılı model. Her model lansmanı yapılırken kamerası ön plana çıkarılır. Bu modelde de böyle oldu ve ben vasatın üstü bir performans vereceğini düşünüyordum ancak çektiği fotoğrafların kalitesi beklentimin çok üzerinde. Gece çekimleri mükemmel değil ama yine bugüne kadar gördüğüm en başarılı çekimler.

Ekran mükemmel, parlaklık, kontrast ve arka ışık çok başarılı.

Kasa kalitesi eleştirilse de, ben bu serinin tüm modellerini kullandığım için bence bir problemi yok.

Boyut ve ergonomi güzel.

Ancak cihaz ısınıyor, acil bir stabilite sürümüne ihtiyaç var. Full hd ekran için henüz yeterli oyun uygulama yok ve beklenen performans bu nedenle alınamıyor. Pil performansı s3 ile hemen hemen aynı.

Sensör özellikleri ilgi çekici. Ne kadar kullanılır bilmiyorum ama bazıları işlevsel. Uzaktan kumanda özelliği de geçmişe dönüş gibi. Kızılötesinin muhteşem geri dönüşü diyelim. Cihazda Radyo yok.

S3'ten S4'e geçmek için cihazın fiyatının biraz düşmesi gerekli. S4'ün bazı yazılımsal özellikleri S3'e de kazandırılacağından bir nebze beklemek lazım. S2'den S4'e geçiş daha cezbedici olur. S2'deki kasa dizaynı ve ergonomisi s4 ile geri gelmiş gibi. Rakibi HTC one'da raflarda tek tük yerini almaya başladı. HTC büyük beklenti yarattı bu modelle ilgili. Ancak çok gecikti piyasaya çıkmak için. Bir anlamda model daha piyasaya çıkamadan S4'ün biraz gölgesinde kaldı. Yine de kağıt üstündeki özellikleri ile S4 ile rekabet edecektir ilk 2-3 ay. Sonrasında gerçekler ortaya çıkar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Şu an için S3 kullanıyorum.Daha yeni aldım sayılır.Bu gidişle S4'e biraz zor geçerim ben.... :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

S4 aldım daha işten güçten çok karıştıramadım ama çok hızlı bir telefon gün için çok yoğun kullanıma ve bir çok uygulamanın açık olmasına rağmen şarjı bir gün gidiyor... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Benim S4 de bugün yeni güncelleme geldi. İnternette yorumları okudum yükleyenler biraz şikayetçi  ne yapmak lazım sizce...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Soru sordum ama demekki kimse 4.3 android yüklememiş dayanamadim ben yükledim şimdilik bir sıkıntı yok . Ufak tefek değişiklikler var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ülen zamzung, Ali'nin diline bizi düşürdün ya, Allah seni de bildiği gibi yapsın emi  :D

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün arabada radyo dinlerken bir reklam denk geldi. Radyonun Eskişehir frekansı 100,7. Reklam şu şekilde idi. 219 tl ye s4 diyor ama sadece s4 :) Hatta yanında piyasa değeri 70 tl olan deri kılıf veriyorlardı :)

Peşi sırada Gergedan la ilgili bir reklam geliyordu bir aralar  :rolleyes:  :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

s4 lerin batarya sorunu var bildiğiniz üzere, İstanbul bilişimden kızıma aldığım s4 2 haftadır kapanıp duruyordu, servise götürdük pilden dediler, telefonun kalması gerekiyormuş,  internet'ten araştırdık 1-2 hafta bekleyenler bile varmış, aklımıza aldığımız yer geldi, İstanbul bilişime gittik, durumu anlattık, adamlar fatura dahi istemeden telefonun pilini değiştirdiler, şaşırdık kaldık. buradan İstanbul bilişime teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kemal Korkmaz

Benim S4 e dün gece yazılım güncellemesi geldi kurdum versiyon 4.4.2 oldu . İlk gün izlenimim şarj süresi biraz daha uzadi ve bir kaç küçük değişiklikler var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

abi, irezil zamsung bildiğin şu seyyar kulaklık var ya, onun arızasında dahi telefonun da serviste kalması gerektiğini söylüyor. orijinal ve orijinal olmayan başka kulaklıkları denedik çalışıyor, kendi orijinal kulaklığın bir tarafından ses gelmiyor. buna rağmen telefonuda alarak milleti telefonsuz bırakmalarının mantığını çözemedim. ha üç kağıda karşı varsa bunun telefon-kulaklık eşleştirmesi imei numarasını al, sistemden bak karşılaştır. ne akla hizmet telefonu gasp ediyorlar anlayabilmiş değilim.

:) :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

abi, irezil zamsung bildiğin şu seyyar kulaklık var ya, onun arızasında dahi telefonun da serviste kalması gerektiğini söylüyor. orijinal ve orijinal olmayan başka kulaklıkları denedik çalışıyor, kendi orijinal kulaklığın bir tarafından ses gelmiyor. buna rağmen telefonuda alarak milleti telefonsuz bırakmalarının mantığını çözemedim. ha üç kağıda karşı varsa bunun telefon-kulaklık eşleştirmesi imei numarasını al, sistemden bak karşılaştır. ne akla hizmet telefonu gasp ediyorlar anlayabilmiş değilim. 

Sadık çok kişi İstanbul bilişimi beğenmiyor ama ben memnunum, kulaklıkla telefonun ne alakası varsa. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Kemal Korkmaz

Samsung S4 telefonum donmaya başladı. Aldığımdan beri hiç format falan atmadim ne yapmam lazım yardıma ihtiyacım var. ...

Yorum bağlantısı
Misafir

Samsung S4 telefonum donmaya başladı. Aldığımdan beri hiç format falan atmadim ne yapmam lazım yardıma ihtiyacım var. ...

Yedekleri almak lazım. Fotoğrafları, rehberi sd karta alabiliyorsunuz. Sonra ses açma tuşu, home tuşu ve açma kapama tuşuna uzunca basıp download moduna geçmeniz gerekiyor. Oradan format seçeneği ve ön belleği silme işlemi tapılacak. Telefon ilk günki gibi açılacak. Eğer depolama seçenekleri bugüne kadar kullanıldı ise rehber, fotoğraf ve programlar tekrar yüklenir, aksi taktirde, yedeklerden geri yüklemek gerekir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yedekleri almak lazım. Fotoğrafları, rehberi sd karta alabiliyorsunuz. Sonra ses açma tuşu, home tuşu ve açma kapama tuşuna uzunca basıp download moduna geçmeniz gerekiyor. Oradan format seçeneği ve ön belleği silme işlemi tapılacak. Telefon ilk günki gibi açılacak. Eğer depolama seçenekleri bugüne kadar kullanıldı ise rehber, fotoğraf ve programlar tekrar yüklenir, aksi taktirde, yedeklerden geri yüklemek gerekir.

Saygılarımla.

Abim download yerine recovery moda geçer o tuşlarla. Download için ses kısmaya basılıyor. :)

Evde bi tane s4 yatıyor çözemedim sorununu denemediğim yöntem kalmadı uzman oldum. :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Evren, yedekleri aldıktan sonra format atmak için cihazın kendi menüsü üzerinde yönlendirmeler ile daha basit bir yöntem var :)

Sırasıyla, Menü-Ayarlar-Hesaplar-Yedekle ve Sıfırla- Son olarak Fabrika ayarlarına sıfırla (bu seçenekle cihaz üzerindeki tüm ayarları sıfırlanır ve verileri silinir.)

Abi digeri hard format ama. Onbellek felan da temizleniyor. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Fabrika ayarlarına döndüm biraz hızlandı ve takılmalar azaldı .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...